Zmiana licznika na taki z prędkościomierzem

17 Paź 2019, 10:08

Mam samochód z samym prędkościomierzem i chciałbym zamienić na licznik z prędkościomierzem i obrotomierzem . Czy tak można czy nie koniecznie ? :?:
PieTrekt04
Obserwowany
 
Posty: 2
  • 17 Paź 2019, 11:32

    Nie wiemy jaki samochód i czy będzie to takie proste. Generalnie można coś takiego zrobić ale czasem wymaga to dodatkowego podłączenia do samego obrotomierza aby działał, a czasem wystarczy tylko zmienić licznik i podpiąć oryginalną kostkę.
    Cichy77
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 5225
    Zdjęcia: 62
    Auto: Mam, często zmieniam!

    19 Paź 2019, 05:47

    To jest opel astra clasic 1.4 . Z 2002 R. I czy coś takiego jest legalne ze na przykład kupuje młodszy licznik i tylko dokrecam cyfry tak jak jest w moim ?
    les
    PieTrekt04
    Obserwowany
     
    Posty: 2

    21 Paź 2019, 14:24

    PieTrekt04 napisał(a):I czy coś takiego jest legalne ze na przykład kupuje młodszy licznik i tylko dokrecam cyfry
    Musisz jeszcze zadbać o przebieg żeby ustawić na taki sam jak w starym liczniku lub jeżeli będzie inny to oddać do skorygowania lub przy sprzedaży powiadomić kupującego o tym że licznik był zmieniany i teraz jest inny przebieg (trzeba to po prostu udokumentować żebyś nie miał później z tego tytułu problemów).

    Jeżeli chodzi o licznik to najlepiej żeby był z bardzo podobnego okresu czasu jak ten twój wtedy jest szansa że będzie działał nie wiem jednak czy obrotomierz będzie działa tylko po wpięciu kostki czy nie trzeba będzie czegoś dokładać. Tu najlepiej jak by się ktoś wypowiedział kto robił taki zabieg w tym modelu.
    Cichy77
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 5225
    Zdjęcia: 62
    Auto: Mam, często zmieniam!
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Warsaw Extremizer Motor Cup / relacja
      10 Rocznica Imprez SSS – I RUNDA już za nami! Od 10 lat Stowarzyszenie Sprintu Samochodowego organizuje imprezy motoryzacyjne. Zaczęło się od propagowania ¼ mili w Polsce. Obecnie SSS to nie tylko ćwiartka, a ...
      Idealny samochód na wyprawy w nieznane
      Projektując na nowo samochód rodzinny, Dacia pragnęła wyjść naprzeciw pragnieniom współczesnych rodzin związanym z wędrówkami, spotkaniami z przyrodą czy aktywnością na świeżym powietrzu, jak również ...