Zmiana licznika na taki z prędkościomierzem

Zmiana licznika na taki z prędkościomierzem

17 Paź 2019, 11:08

Mam samochód z samym prędkościomierzem i chciałbym zamienić na licznik z prędkościomierzem i obrotomierzem . Czy tak można czy nie koniecznie ? :?:
PieTrekt04
Obserwowany
 
Posty: 2
 • Re: Zmiana licznika na taki z prędkościomierzem

  17 Paź 2019, 12:32

  Nie wiemy jaki samochód i czy będzie to takie proste. Generalnie można coś takiego zrobić ale czasem wymaga to dodatkowego podłączenia do samego obrotomierza aby działał, a czasem wystarczy tylko zmienić licznik i podpiąć oryginalną kostkę.
  Cichy77
  Stały forumowicz
   
  Posty: 3861
  Zdjęcia: 35
  Auto: Nie mam

  Re: Zmiana licznika na taki z prędkościomierzem

  19 Paź 2019, 06:47

  To jest opel astra clasic 1.4 . Z 2002 R. I czy coś takiego jest legalne ze na przykład kupuje młodszy licznik i tylko dokrecam cyfry tak jak jest w moim ?
  les
  PieTrekt04
  Obserwowany
   
  Posty: 2

  Re: Zmiana licznika na taki z prędkościomierzem

  21 Paź 2019, 15:24

  PieTrekt04 napisał(a):I czy coś takiego jest legalne ze na przykład kupuje młodszy licznik i tylko dokrecam cyfry
  Musisz jeszcze zadbać o przebieg żeby ustawić na taki sam jak w starym liczniku lub jeżeli będzie inny to oddać do skorygowania lub przy sprzedaży powiadomić kupującego o tym że licznik był zmieniany i teraz jest inny przebieg (trzeba to po prostu udokumentować żebyś nie miał później z tego tytułu problemów).

  Jeżeli chodzi o licznik to najlepiej żeby był z bardzo podobnego okresu czasu jak ten twój wtedy jest szansa że będzie działał nie wiem jednak czy obrotomierz będzie działa tylko po wpięciu kostki czy nie trzeba będzie czegoś dokładać. Tu najlepiej jak by się ktoś wypowiedział kto robił taki zabieg w tym modelu.
  Cichy77
  Stały forumowicz
   
  Posty: 3861
  Zdjęcia: 35
  Auto: Nie mam
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Folia do oklejania samochodu. Czy naprawdę jest skuteczna? Folia do oklejania samochodu. Czy naprawdę jest skuteczna?
  Każdy właściciel samochodu chcę przedłużyć okres cieszenia się nowym i pięknym autem tak długo, jak to możliwe, dlatego stara się chronić go przed uszkodzeniami. W tym celu robi przeglądy techniczne, stosuje drogie oleje ...
  Kupuję samochód - gdzie rozglądać się za autami? Kupuję samochód - gdzie rozglądać się za autami?
  Zastanawiasz się nad zakupem samochodu? Na pewno jest to dość stresująca chwila, patrząc szczególnie na fakt, iż nowości nie brakuje. Im więcej posiadamy pieniędzy, tym większy zakres możliwości mamy do wyboru. Niezależnie ...

 •  
  • Warto przeczytać