Fiat Palio Weekend nieprzyjemny zapach w aucie

23 Cze 2009, 22:41

Witam!!! Mam problem z fiatem palio niedawno go kupilem i w samochodzie jest nieprzyjemny zapach. Jest on najwiekszy gdy włącze dmuchawe od nawiewu. Co moze byc przyczyna??? filtr powietrza wymieniony czy moglo tam wejsc cos np mysz??? bo zapach a raczej smrod jakby przypominal taki zapach. jak mogl wejsc gdzies taki gryzon to gdzie do nagrzewnicy czy gdzie??? Pomóżcie może ktoś miał podobny problem??
tower
tower
Początkujący
 
Posty: 231
Miejscowość: kalisz
  • 23 Cze 2009, 22:46

    Kolega mial taki przypadek i wlasnie znalazl szczura zdechlego tylko juz nie pamietam gdzie on byl :roll:
    dawidbn
    Zaawansowany
     
    Posty: 777
    Miejscowość: Koszalin

    23 Cze 2009, 23:43

    gdzie mam to rozkrecic zeby dotrzec do tego dziada mam nadzieje ze to nie jest szczur :roll: powiedzcie jezeli ktoś wie??
    tower
    tower
    Początkujący
     
    Posty: 231
    Miejscowość: kalisz

    24 Cze 2009, 01:09

    Umyj dokładnie podwozie samochodu na jakieś myjce wysokociśnieniowej. Kiedyś przejechałem po resztach jakiegoś zwierzęcia i miałem to samo, wizyta 25 minutowa na myjce pomogła.
    Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy
    szakal1990
    Początkujący
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 181
    Miejscowość: Wielkopolska

    24 Cze 2009, 11:03

    No niestety musisz rozebrać wszystko,począwszy od filtra kabinowego(pisząc o filtrze powietrza,zrozumieałem,że o ten ci chodzi) aż do wentylatora nagrzewnicy.Gryzoń mógł ci wejść przez kanały do wentylatora i tam zdechł.Zacznij od wlotu powietrza z zewnątrz.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    24 Cze 2009, 13:35

    no musze to zrobic w weekend bo teraz nie mam czasu!!! troche roboty przy tym bedzie bo wydaje mi sie ze bede musial zdjac deske bo od silnika tam nie dojde bo 1.6 zajmuje troche miejsca ale musze to zrobic bo nie idzie wytrzymac najgorzej jest jak pada deszcz i wlacze nawiew bo szyby paruja bo w normalny dzien zamykam nawiew i jest niezle ale smrod i tak jest podwozia myl nie bede bo to na bank siedzi gdzies w nagrzewnicy bo smrod wydobywa sie jak wlaczam wentylator!!! jakby ktos mial doswiadczenia z takim czyms to niech jeszcze napisze czy jak juz wyeliminiowal dziada czy przestalo smierdziec czy musial udac sie na pranie siedzen itp
    tower
    tower
    Początkujący
     
    Posty: 231
    Miejscowość: kalisz
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Najbardziej innowacyjne napędy samochodowe
      Jeszcze dwadzieścia kilka lat temu sprawa była prosta – na rynku były dostępne tylko samochody z silnikami spalinowymi. Wszyscy kierowcy robili to samo – wlewali do baku benzynę lub olej napędowy, które ...

    19 Lip 2009, 11:49

    Witaj! Nie wiem czy poradziłeś sobie z problemem. Również znam przypadek ze zdechłym zwierzęciem, chodziło o pechowego kota... Jeśli chodzi o czyszczenie wnętrza samochodu należy prawidłowo użyć profesjonalnego środka do sanifikacji, do usuwania nieprzyjemnych zapachów. Często, w tych najtrudniejszych przypadkach, źródłem nieprzyjemnego zapachu są bakterie, zazwyczaj biorące udział w procesach gnilnych.
    Z tego względu należy czyścić wnętrze bardzo dokładnie i używać środków sanifikujących. NIE zalecam używania jakichkolwiek preparatów zapachowych!
    Jeśli problem będzie się utrzymywał napisz do mnie.
    Ostatnio edytowany przez lakszmi, 19 Lip 2009, 23:46, edytowano w sumie 1 raz
    lakszmi
    Nowicjusz
     
    Posty: 9
    Miejscowość: Wrocław