Volvo do oceny S90

14 Cze 2024, 10:16

Jestem nowy ale znajomy polecił mi Wasze forum do oceny tego auta ?
Co sądzicie ? Jakieś uwagi ? O co pytać ? Na co zwrócić uwagę ?
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/v ... GnE0M.html
Darek06
Obserwowany
 
Posty: 1

14 Cze 2024, 12:17

Można zauważyć ingerencje blacharsko lakiernicze z przodu i strona kierowcy
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16494
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

14 Cze 2024, 13:56

Przy tej kwocie to się trzeba sprawdzać bazy danych i umawiać się na przegląd do aso a nie słuchać sprzedawcy
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2584
Przebieg/rok: >50tys. km

14 Cze 2024, 16:21

Można prosić o przekaz intelektualny ale w języku ojczystym ?

Przegląd w ASO volvo jako wyznacznik czy dane auto warto kupić :happy: gratulacje poglądów :ok: o ile ten niezwykle poetycki przekaz dobrze zrozumiałem. Wiesz chociaż ile kosztuje przegląd w Volvo - przedzakupowy i co wchodzi w jego zakres ?

Dla autora zapytania - jest jakieś zdarzenie zapisane na numerze VIN a tutaj jest prawdopodobnie aukcja tego auta:
https://bidcar.pl/aukcja/volvo-s90-16-2 ... 019-0vln7/

Starajcie się pomagać, a nie nabijać posty w stylu ,, a według mojej teorii warto,,.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1335
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

14 Cze 2024, 21:11

motozakup napisał(a):Przegląd w ASO volvo jako wyznacznik czy dane auto warto kupić gratulacje poglądów o ile ten niezwykle poetycki przekaz dobrze zrozumiałem.

Źle zrozumiałeś w sumie to co pokazałeś wcześniej nie wskazywałoby że coś wiesz i rozumiesz.

@franccc napisał wyraźnie. Nie słuchać sprzedawcy co jest zrozumiałe skoro nie jest właścicielem od nowości. Sprawdzasz Vin co też jest naturalne. Jeżeli wszystko gra to umawiasz się na wstępne oględziny albo omijasz je i ustawiasz się w ASO.

Czemu się ustawiasz w ASO ?

1) aspekt psychologiczny który już na wstępie eliminuje oszustów.

2) diagnostyka auta odpowiednim sprzętem oraz obsługa mająca na 100% więcej wiedzy niż kupujący albo firma oglądająca.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10703
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

14 Cze 2024, 21:20

Pokazać ci specjalisto raporty z ASO w których salon stwierdza, że auto jest bezwypadkowe a w słupkach i progach szpachla ? Raport z ASO forda śląsk.

Wiesz kto w ASO jest jest delegowany do przeglądu przedzakulowego - uczeń bo ta robota jest teoretycznie najprostsza.

Wiesz jaka jest logika i sens sprawdzania ASO ? Oznaczyć jak najwięcej elementów do wymiany dać wysoki kosztorys aby klient nie kupił samochodu - to zdejmuje z nich odpowiedzialność.

Wiesz jak ASO sprawdza dokumenty w aucie ? Wcale.

Wiesz jak robi się diagnostykę ? Sprawdza błędy - zero parametrów.

Pokaż raport z ASO w którym jest mowa o demontowanych elementach blacharskich ? Ty szybki masz taką wiedzę że twierdzisz iż cieniowanie elementów ma swoją procedurę w ASO :no: kogoś próbujesz oczernić a sam nic nie wiesz.

Masz blade pojęcie i potwierdzasz to z każdą swoją wypowiedzią. Blady jesteś w temacie i tyle.

Widziałeś kiedyś jak rzeczoznawca z Dekry sprawdza auto przed leasingiem ? Czy ty nie widzisz takich aut ? :?

Przez 10 lat przez moje ręce przeszło tysiące raportów o sprawdzanych autach. Sam również sprawdzam i rozmawiam z inspektorami. Myślisz że jakaś historia mnie zaskoczy ? Muszę cię rozczarować.
Ostatnio edytowany przez motozakup 14 Cze 2024, 21:43, edytowano w sumie 2 razy
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1335
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW X Coupé 2001
    BMW X Coupé to źródło kreatywnej inspiracji oraz zapowiedź kierunku stylistycznego, który obierze BMW w XXI wieku. Poprzez scalenie elementów coupé oraz auta typu cross-country, koncept ...

14 Cze 2024, 21:27

Tak na 100% żółtodziub po szkole który zdobywa dopiero wiedzę (który jeszcze nie poszedłna swoje) wie więcej niż np wykwalifikowany mechanik specjalizujący się daną marką od dawna, który ma swój warsztat.
Podłączy pod kompa = profesjonalne sprawdzenie auta :)
Trevor
Zaawansowany
 
Posty: 743
Prawo jazdy: 09 10 2008
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Volkswagen Golf 7 R
Silnik: 2,0 TSI
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2017

14 Cze 2024, 21:36

Trevor wiadomo wszystko zależy od człowieka bo to on sprawdza auto, a nie ASO. Jak słyszę koszty przeglądu przedzakulowego np. w BMW koszt 1400 zł - 1700 zł to naprawdę można mieć oczekiwania. Raporty tworzone w ASO są po to aby odstraszyć klienta. Wystarczy porozmawiać ze sprzedawcami jak cenią pracę ocen przedzakupowych w ASO.

Jak chcesz się pokłócić ze sprzedawcą i dać zarobić ASO jedź do nich na przegląd :ok: chyba że pojedziesz z perełką.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1335
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

14 Cze 2024, 21:52

motozakup napisał(a):Pokazać ci specjalisto raporty z ASO w których salon stwierdza, że auto jest bezwypadkowe a w słupkach i progach szpachla ? Raport z ASO forda śląsk.

Ale czy ja kogoś wysyłam do aso forda ?

motozakup napisał(a):Pokazać ci specjalisto raporty z ASO

No ale z drugiej strony jak miałbym brać taką firmę jak Twoja to po co ?

motozakup napisał(a):Wiesz jaka jest logika i sens sprawdzania ASO ? Oznaczyć jak najwięcej elementów do wymiany dać wysoki kosztorys aby klient nie kupił samochodu - to zdejmuje z nich odpowiedzialność.


Nie zaobserwowałem tego ponieważ auta które sprzedawałem były zabierane do ASO i były gruntownie sprawdzane niemalże pod każdym względem.

Teraz byłem z kolegi Volvo w nieautoryzowanym warsztacie Volvo i to samo wszystko elegancko sprawdzone.

motozakup napisał(a):Wiesz jak ASO sprawdza dokumenty w aucie ? Wcale.

Ale ja nic nie pisałem o dokumentach.

motozakup napisał(a):Masz blade pojęcie i potwierdzasz to z każdą swoją wypowiedzią. Blady jesteś w temacie i tyle.

Sorki kolego ale biorąc pod uwagę co piszesz to chyba zostawię to bez komentarza.

Podsumowując.

Na 100% nie wziąłbym Twojej firmy do oględzin auta bo szkoda kasy, pewnie wykupił bym jakieś prześledzenie historii po vinie wtedy może być Twoja firma ale bez komentarzy. A potem albo zaufany mechanik i wizyta gdzieś tak żeby dokładnie zweryfikować auto albo ASO/lub inny warsztat lubiący się z Volvo.

motozakup napisał(a):wiadomo wszystko zależy od człowieka bo to on sprawdza auto, a nie ASO.

Dopiero plułeś się na hasło ASO podając przykład ASO Forda a teraz zmieniasz zdanie ?
A znasz historię zakupu BMW w ASO BMW sedana które było przed wypadkiem kombiakiem ? I teraz mamy tą historią obarczać wszystkie ASO ?
motozakup napisał(a):Jak słyszę koszty przeglądu przedzakulowego np. w BMW koszt 1400 zł - 1700 zł to naprawdę można mieć oczekiwania

Ty dobrze się czujesz ? Auto za 120k.pln.i to jest wielki koszt ? Dopiero polecałeś starego syfa za 30k z zawieszenie za 10k komuś kto miał 20k i tak sobie wymyślił bo ktoś go przewiózł a teraz ubolewasz nad przeglądem za 1,5k.pln.
A jak chwaliłeś BMW i nic w nim strasznego nie widziałeś to wtedy byłeś świadomy kosztów ? Co to jest w dla BMW taka kwota ? Tak samo jak Volvo ?
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10703
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

14 Cze 2024, 21:59

Ty nawet nie czytasz ze zrozumieniem. Czy ASO wycenia przegląd przedzakupowy na podstawie ceny pojazdu ? Co ma jedno do drugiego. Jakby mi ktoś sprawdził samochód za 1700 zł bez sprawdzenia progów słupków i elementów demontowanych to bym oszalał ze złości. Naprawdę zakończymy dyskusje bo twoje wypowiedzi nic nie wnoszą.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1335
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

14 Cze 2024, 22:03

Panowie motozakup i szybki, kolejny raz przywołuję Was do porządku. Dopiero wyczyściłem jeden temat z Waszych pstryczków, a tu kolejne. Polecą czasowe bany :!:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14168
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

14 Cze 2024, 22:07

Mike pytanie tylko za co ? Gość za każdą moją wypowiedzią w której merytorycznie pomagam kupującym sadzi się i oczernia moją firmę. W jaki sposób jego wypowiedzi wpływają na pomoc pytającym ? Mądrości typy jedź do ASO są wartościami dla kupujących?

Głupoty typu norma to cieniowane elementy albo nie ma nic złego w umowie na Niemca - to ma być pomoc ? Zastanówcie się z właścicielem tego forum co jest promowane bo takie mądrości są bardziej patologiczne niż pomocne.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1335
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

14 Cze 2024, 22:13

motozakup napisał(a):Ty nawet nie czytasz ze zrozumieniem. Czy ASO wycenia przegląd przedzakupowy na podstawie ceny pojazdu ? Co ma jedno do drugiego. Jakby mi ktoś sprawdził samochód za 1700 zł bez sprawdzenia progów słupków i elementów demontowanych to bym oszalał ze złości. Naprawdę zakończymy dyskusje bo twoje wypowiedzi nic nie wnoszą.

Podajesz za przykład jedno ASO i tworzysz pod to historię o wszystkich ASO podpierając się cenami. Powtórzę Ci gdyby Twoja firma miała mi dopłacić do oględzin na 100% bym jej nie wziął.

mike napisał(a):szybki, kolejny raz przywołuję Was do porządku. Dopiero wyczyściłem jeden temat z Waszych pstryczków, a tu kolejne. Polecą czasowe bany

Sorki ale musiałem. Pamiętaj kiedyś będziesz chciał uczciwie sprzedać auto a potem uczciwie kupić i o to jest walka :D


Obiecuję poprawę :ok:

Teraz się poprawiam :

motozakup napisał(a):wypowiedzią w której merytorycznie pomagam



:ok: :ok: :ok:

Tak, zgadzam się pełna profeska.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10703
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

14 Cze 2024, 22:18

Naprawdę czytaj ze zrozumieniem co ludzie piszą. Jak chcesz polecić ASO to napisz które, napisz którego mechanika znasz ? Konkret. To ty raczej oceniasz ogół ,, jedź do ASO to ci sprawdzą,,.
Napisałem że mam przykłady słabej pracy w ASO ale napisałem też, że to zawsze robi człowiek a nie znaczek - rozumiesz logikę ? Jesteś bezkarny bo anonimowy.

Jak coś się poleca to robi się to konkretnie.

Męczy mnie ta bezsensowna dyskusja bo naprawdę mało wiesz. A prosiłem wielokrotnie o przerwanie tych dyskusji pisałem też w tej sprawie do admina jakiś czas temu.

I zapewniam forum bardziej korzysta z mojej obecności tutaj niż ja z tego forum jako miejsca promocji.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1335
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

14 Cze 2024, 22:42

Tak spoko, obiecałem @mike że już nie będę :happy:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10703
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe