Nieprzyjemny zapach ;)

12 Cze 2011, 12:19

witam

niedawno kupilem swoje pierwsze auto opel signum 2.2
samochod byl uzytkowany przez nalogowego palacza
chcac pozbyc sie smrodu w kabinie wymienilem filtry, zrobilem ozonowanie i czyszczenie wnetrza wraz z praniem podsufitowki
w srodu przestalo smierdziec papierosami a pojawil sie nowy 'zapach' jakby grzyba... dzien po praniu podsufitowki...
co z tym zrobic? samochod stoi pod blokiem nie mam mozliwosci wietrzyc caly dzien :D
nawet smrod papierosow nie byl tak ostry jak ten obecny ;) co radzicie?
smog4x4
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Lublin

12 Cze 2011, 17:49

Czyli po praniu auto dobrze nie wyschło i masz teraz zapach stęchlizny(pleśń). Będzie trudno go wytępić. dobrze auto wysusz i przewietrz . Najlepiej zostawić w przewiewnym miejscu na cały dzień.
Następnie trzeba wyprać chemicznie aby zlikwidować zarodniki pleśni. Po każdym praniu trzeba dokładnie wysuszyć. nie stosuj żadnych plaków itp bo tylko zamaskujesz zapach na chwilę.możesz powtórzyć ozonowanie. lub zastosować odgrzybiacz do klimy który działa samoczynnie we wnętrzu przy stosowaniu z wewnętrzna cyrkulacją powietrza.
arciasty
Stały forumowicz
 
Posty: 1012
Miejscowość: koluszki

07 Lut 2012, 11:40

Wyczyść samochód jeszcze raz i dobrze wysusz. Żeby pozbyć się zapachu nieprzyjemnego użyj Refresher. Ja go używałam i pomagał na różne zapachy :)
oranje
Nowicjusz
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 01 01 1993

31 Sie 2012, 18:36

Samo pranie nic nie da. Tu potrzebne będzie ozonowanie. Przetestowane na sobie, tzn. na swoim aucie. Dwa razy przejedziesz się do serwisu klimy, który oferuje także ozonowanie wnętrza (np. ten z Wawy) i będzie po kłopocie.
matrioszka
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 13
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 16 04 1979
Auto: Audi A4 B7, 1.9 TDI 131KM

03 Wrz 2012, 11:50

Do tej pory myślałem, że to logiczne, że auto trzeba dobrze wysuszyć. A tak to zapach pleśni jeszcze gorszy niż fajek.
czaka
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 01 01 1995

06 Wrz 2012, 08:35

Witam na forum. Tutaj zgadzam się,że w przypadku nałogowego palacza i co za tym idzie nieprzyjemnego zapachu w samochodzie najlepiej będzie go ozonować. To skuteczna metoda i u mnie się sprawdziła więc polecam. Pranie nic nie da.
Dbajoauto
Nowicjusz
 
Posty: 48
Prawo jazdy: 01 01 2007
Auto: BMW M3
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wodór - ekologiczne paliwo przyszłości
    W dobie zanieczyszczeń i coraz większych problemów ekologicznych naszej planety, podjęto decyzję o elektryfikacji pojazdów. Ten proces już się zaczął, ale ogromnych trudności przysparza konstruktorom znaczna ...
    Najszybsza taksówka w Pradze - Skoda Fabia R5
    Zespół ŠKODA Motorsport uczcił najbardziej udany sezon w swojej historii w spektakularnym stylu. Tuż przed Świętami Bożego Narodzienia fabryczny kierowca ŠKODY Jan Kopecký, sprezentował przypadkowym ...

13 Lip 2013, 21:05

Ja też jestem za ozonowaniem, ale z tego co czytałem w innym wątku, to nie wszystkim się to podoba i uważają, że ozonowanie szkodzi... Ale chyba lepiej zrobić ozonowanie niż jeździć w smrodzie i z wirusami, co jest bardziej szkodliwe...
miętus
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 40
Prawo jazdy: 05 05 1997
Auto: Audi A4 B7

16 Sty 2014, 02:10

Niemiłe zapachy z samochodu najlepiej usuwa ozonowanie. Do tego polecam airozone.pl
rerek
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: audi

16 Sty 2014, 10:10

Z tym praniem podsufitki to szkoda, że to zrobiłeś. Trzeba było zostawić. Nie wiem jak to robiłeś, ale jak ją prałes w środku, to poprostu jest nadal mokra, a od góry, czyli między podsufitką a dachem zalęgła się pleśń. Teraz najlepiej by było, jakbyś tą podsufitkę wyjał, wyprał raz jeszcze i dobrze wysuszył. A niewiadomo czy to pomoże, bo zapach stęchlizny jest bardzo ciężki do usunięcia. Nie wiem, czy ozonowanie pomoże.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

08 Kwi 2014, 09:27

Poczytaj sobie najpierw o ozonowaniu - a potem jak się przekonasz poszukaj w internecie firm z Twojej okolicy, które to robią albo sam na własną rękę to zrób kupując ozonator
ishtar
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Peugot 306

24 Lip 2014, 06:58

Najlepszym wyjściem będzie przewietrzenie auta, zostaw je otwarte na cały dzień. Możesz też zainwestować w ozonowanie i jakieś zapachy do samochodu. Nie wiem po co prałeś ten sufit, było trzeba to zostawić w spokoju.
pietrucha5
Nowicjusz
 
Posty: 29
Auto: peugeot

30 Lip 2014, 17:06

Ozonowanie w trwały sposób usunie przykry zapach z samochodu,może to nieco droższa opcja ale za to bardzo dobra i co ważne: skuteczna,więc polecam wypróbować.
Autodbalnia
Nowicjusz
 
Posty: 40
Auto: BMW 520

13 Sie 2014, 12:15

Tak jak wcześniej wszyscy napisali, ozonowanie warto zrobić. Powinno pomóc.
Warto wiedzieć, aby nie robić tego bezpośrednio po praniu, gdy wnętrze jeszcze jest wilgotne.
Wysoka wilgotność oraz wysoka temperatura bardzo obniżają skuteczność ozonowania(trzeba wydłużyć czas ozonowania. Warto więc wybrać chłodniejsze, suche dni na przeprowadzenie tego zabiegu.

Dzisiaj ozonowanie można przeprowadzić już od 50zł, a czasem nawet taniej, nie jest to ogromny wydatek.
ŁukaszW
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 8
Miejscowość: Kraków
Auto: PN

01 Wrz 2014, 15:12

potwierdzam opinie. OZONOWANIE i masz problem z głowy.
Ozon to tzw. aktywny gaz, ma przyłączony dodatkowy atom tlenu, więc utlenia co spotka na drodze :evil: likwiduje zapach papierosów, stęchlizny, pleśni (w wilgotnym samochodzie)
Ja używam tego ozonatora i polecam ozonator GL 3189A
Jak ozonować? Rurkę ozonatora trzeba umieścić w samochodzie przez uchylone okno. Włączyć obieg wewnętrzny w samochodzie i klimatyzację. Ozonować 30 mi 15 min przerwa, kolejne 30 min ozonować. Można też wstawić ozonator do samochodu i wylot ozonu umieścić przy klimatyzacji - włączyć ją. Prosty zabieg, a ozonator ma mnóstwo zastosowań w domu (zapach butów, kurtek po zimie, garniturów)
Warto go mieć
gamma
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 14 05 1990
Auto: Ford Focus
Silnik: 1,6

01 Wrz 2014, 15:58

To urządzenie niestety nie nadaje się do samochodu.
My stosujemy ponad 10 krotnie skuteczniejsze urządzenie, 5g/h, a i tak minimalny czas ozonowania to ok 60 min. W trakcie ozonowania samochód musi być szczelnie zamknięty, a klimatyzacja wyłączona.
ŁukaszW
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 8
Miejscowość: Kraków
Auto: PN