Woda lecąca do samochodu Fiat Seicento 900

13 Sty 2019, 14:59

witam. mam problem z wodą która mi cieknie do samochodu (najwięcej na nogi w miejscu kierowcy i trochę mniej na miejscu obok, tył suchy) cieknie gdzieś tak jak by chyba zza deski rozdzielczej efektem tego są dosłownie kałuże wody w miejscu kierowcy. mam odkurzacz karchera od kumpla pożyczony i na bieżąco wyciągam tą wodę. dodatkowo myślałem że to są zatkane odpływy wody ale nie mogłem ich zlokalizować nigdzie więc zakleiłem szarą taśmą (tą wzmacnianą) wlot powietrza na podszybiu. lecz nie dało mi to żadnego efektu. jestem trochę w kropce bo skończyły mi się pomysły a woda dalej leci dodatkowo jak kładłem się i patrzyłem jakoś za tą deskę (od dołu kierownicy) to nie widziałem źródła przecieku. :/ zna się ktoś na tym i był by w stanie pomóc?
Phobos313
Nowicjusz
 
Posty: 36
Zdjęcia: 17

13 Sty 2019, 15:08

A w ogóle sprawdziles czy podszybie nie ma zatkanych odpływów?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

13 Sty 2019, 15:19

zrobił bym to gdybym mógł je znaleźć. :(
Phobos313
Nowicjusz
 
Posty: 36
Zdjęcia: 17

13 Sty 2019, 15:22

Podszybie jak sama nazwa mowi jest pod szybą :wink: tam gdzie mechanizm wycieraczek.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

15 Sty 2019, 14:19

Podszybia chyba nie da się tam zdemontować ale sprawdzić odpływy jak najbardziej nie powinno być z tym większego problemu. Sprawdź czy nie widać na podszybiu miejsc gdzie woda np. może dłużej stać. Jak nie wiesz jak sprawdzić odpływy to spróbuj polać trochę wody najpierw z jednej strony podszybia później z drugiej i zobacz po jakim czasie zacznie spływać pod samochód i w którym miejscu, a może nie będzie tam spływało tylko od razu bezpośrednio do środka.
Najlepiej jak byś zdjął osłonę pod która jest silnik wycieraczek.

Ja kiedyś miałem przeciek w innym aucie i chyba zużyłem 20 litrów wody zanim namierzyłem problem przecieku.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!