Renault EZ-ULTIMO to samochód autonomiczny

Renault EZ-ULTIMO to samochód autonomiczny

15 Lis 2018, 15:30

Warszawa posłużyła jako sceneria do dla filmu promocyjnego oraz realizacji sesji zdjęciowej najnowszego samochodu autonomicznego Renault EZ-ULTIMO, oficjalnie pokazanego po raz pierwszy na Salonie Samochodowym w Paryżu. W materiałach filmowych można zobaczyć jak w letni poranek najnowszy autonomiczny samochód koncepcyjny przejeżdża przez Most Świętokrzyski, na zdjęciach widać także inne znane warszawskie miejsca m.in. ulicę Nowy Świat, okolice Hali Koszyki, Plac Zamkowy, okolice budynku Metropolitan itp.
Renault EZ-ULTIMO to samochód autonomiczny Najnowszy samochód koncepcyjny Renault, EZ-ULTIMO to autonomiczny, elektryczny, inteligentny i współdzielony pojazd przyszłości zapewniający użytkownikom doświadczenie klasy premium.
Samochód zaprojektował Yasu Sato.

Renault EZ-ULTIMO to samochód autonomicznyEZ-ULTIMO to rozwiązanie mające być dostępne na żądanie, na jedną podróż, na godziny lub na dzień. Jest przeznaczone dla osób, które chcą skorzystać z ekskluzywnej przejażdżki po mieście lub wycieczki po turystycznych atrakcjach.

Wraz z nadejściem autonomicznych, inteligentnych samochodów elektrycznych EZ-ULTIMO jest zapowiedzią nowej ery mobilności. Oferuje ekskluzywne doświadczenie jazdy samochodem-robotem z możliwością personalizacji w zależności od dostawcy usługi. Zainspirowany nowoczesną architekturą, idealnie wpisuje się w inteligentne miasta przyszłości.

Zobacz film » Renault EZ-ULTIMO to samochód-robot

EZ-ULTIMO to pomysł Renault na luksusowe podróże na żądanie dla wszystkich. Sesja zdjęciowa tego niesamowitego „prywatnego mobilnego salonu” została zrealizowana na ulicach Warszawy, tuż przed premierą na salonie w Paryżu.

EZ-ULTIMO: design odwołujący się do emocji
EZ-ULTIMO otwiera nowe perspektywy przed designem Renault. Na pokładzie samochodu-robota podróżujący może w pełni wykorzystać czas jazdy.

Renault EZ-ULTIMO to samochód autonomicznyWnętrze zaprojektowane zostało jako prywatny komfortowy salon, wyposażony we wszystkie usługi potrzebne by zapewnić odpoczynek lub rozrywkę.

Ciepła i komfortowa stylistyka EZ-ULTIMO ucieleśnia koncepcję EASY LIFE marki Renault. Szerokie, automatycznie otwierane drzwi zapewniają łatwe wsiadanie, a do pasażera podjeżdża obrotowy fotel. Pasażerowie, ukryci pod przeszkloną wielopłytkową konstrukcją górnej części nadwozia, są niewidoczni dla przechodniów. Niepowtarzalne wyrafinowane wnętrze EZ-ULTIMO zostało zaprojektowane z użyciem luksusowych materiałów: drewna, marmuru i skóry. Wyraźnie widać inspiracje ze świata architektury wnętrz. Pasażerowie mają do dyspozycji piękne, wyrafinowane wnętrze sprzyjające odprężeniu.
Renault EZ-ULTIMO to samochód autonomiczny EZ-ULTIMO zostało wyposażone w systemy jazdy autonomicznej poziomu czwartego i umożliwia różnorodne zastosowania. Jest to samochód inteligentny, połączony z infrastrukturą i przystosowany do jazdy w mieście, na autostradzie lub do przejazdów wahadłowych po wyznaczonej trasie.

źródło: Renault
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3047
Zdjęcia: 11452
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota RAV4 Hybrid zdobywa 5 gwiazdek w ADAC Ecotest Toyota RAV4 Hybrid zdobywa 5 gwiazdek w ADAC Ecotest
    Toyota RAV4 Hybrid udowodniła, że SUV może być ekonomicznym autem, zdobywając w tegorocznym teście ADAC Ecotest 5 gwiazdek i 78 na 100 punktów za niskie zużycie paliwa i niewielką emisję CO2 oraz szkodliwych substancji. ...
    Odświeżone Audi RS 3 Sportback Odświeżone Audi RS 3 Sportback
    Nowe Audi RS 3 Sportback zajmuje poczesne miejsce wśród sportowych modeli segmentu samochodów kompaktowych oferowanych przez producenta z Ingolstadt. Po światowej premierze Audi RS 3 Limousine na wystawie Paris ...

  •