Nowa Dacia Duster na wyższym poziomie

Nowa Dacia Duster na wyższym poziomie

17 Wrz 2013, 12:46

W designie zewnętrznym Nowej Dacii Duster pojawiają się zmiany podkreślające jej terenowy charakter. Zmienia się również wnętrze, w którym zobaczymy nową deskę rozdzielczą, nowe tapicerki, nowy zespół zegarów.

Nowa Dacia Duster na wyższym poziomie

Nowa Dacia Duster – więcej i lepiej za tę samą cenę wraz z nową ofertą wyposażenia:
Dacia MEDIA NAV, regulator/ogranicznik prędkości, system wspomagania parkowania tyłem, system kontroli toru jazdy w standardzie (ESC), jeszcze wyższa jakość wykończenia, nowa stylistyka, większe możliwości zmiany konfiguracji wnętrza. Nowy silnik TCe 125 pozwala na znaczne zmniejszenie zużycia paliwa i emisji CO2 Nowej Dacii Duster – spala zaledwie
6 l/100 km.

Nowa Dacia Duster na wyższym poziomie

Nowa Dacia Duster zachowała wszystkie zalety, które zapewniły sukces jej poprzedniej generacji: uniwersalność, zdolność poruszania się po drogach nieutwardzonych w przypadku wersji z napędem na dwa koła i doskonałą zdolność pokonywania przeszkód terenowych wersji 4x4. No i jak zawsze bezkonkurencyjny stosunek ilości miejsca do ceny.

POLECAMY Dacia Duster - historia

Podobnie jak wszystkie modele z gamy, Nowa Dacia Duster jest objęta gwarancją na 3 lata lub do 100 000 km przebiegu.

Nowa Dacia Duster na wyższym poziomie

Komfort akustyczny
Nowy Duster jest również zdecydowanie cichszy. Lepsze wyciszenie kabiny pozwoliło podnieść komfort prowadzenia auta. Konstruktorzy skupili się również na zredukowaniu hałasów jezdnych, aerodynamicznych oraz odgłosu pracy silnika.

"Duster to przede wszystkim genialny projekt stylistyczny – wszyscy są co do tego zgodni. Za kierownicą tego modelu jeździ dziś ponad 400 tysięcy klientów, co jest imponującym wynikiem jak na samochód sprzedawany od nieco ponad 3 lat. Zachwycił ich jego design, zdolności terenowe i bezkonkurencyjna cena na rynku. Nowy Duster – mający jeszcze więcej cech Dustera niż kiedykolwiek, jest na najlepszej drodze do uznania go prawdziwie kultowym samochodem." powiedział Renaud Pirel, Dyrektor Marketingu Gamy Entry.

źródło: Renault
Ostatnio edytowany przez Redakcja, 17 Wrz 2013, 16:20, edytowano w sumie 1 raz
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3070
Zdjęcia: 11514
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

Re: Nowa Dacia Duster na wyższym poziomie

17 Wrz 2013, 16:20

Bogatsza oferta silników Dacii Duster i tryb Eco Mode

Nowy silnik benzynowy TCe 125
Nowa Dacia Duster będzie też pierwszym samochodem napędzanym silnikiem benzynowym TCe 125. Ten 4-cylindrowy silnik turbo z wtryskiem bezpośrednim osiąga 90% maksymalnego momentu obrotowego już od 1 500 obr./min. Pomimo wysokich osiągów jest oszczędny i może się poszczycić niskimi kosztami eksploatacji – spala jedynie 6 l/100 km i jest wyposażony w bezobsługowy łańcuch rozrządu. Silnik ten współpracuje z mechaniczną skrzynią biegów o 6 przełożeniach.

Pozostałe jednostki napędowe
Silnik 1.6 16V 105 jest – tak jak poprzednio – oferowany w wersji 4x2 i 4x4 oraz w niektórych krajach w wersji zasilanej benzyną lub LPG, co zapewnia niższy koszt użytkowania. Jeśli chodzi o silniki wysokoprężne, dostępne są dwie wersje jednostki 1.5 dCi: 90- i 110-konna.

Obniżanie zużycia paliwa dzięki trybowi Eco Mode i wskaźnikowi zmiany biegów (Gear Shift Indicator / GSI)
Funkcja Eco Mode (dostępna zależnie od silnika) umożliwia kierowcy przejście w dowolnym momencie do trybu pozwalającego na zmniejszenie zużycia paliwa. Po włączeniu tryb ten zmienia niektóre parametry pracy silnika, ograniczając jego osiągi i zmniejszając poziom komfortu cieplnego w stopniu akceptowalnym przez kierowcę i pasażerów.
Wskaźnik zmiany biegów (Gear Shift Indicator / GSI) informuje za pomocą piktogramu, przy jakiej prędkości obrotowej należy zmienić przełożenie skrzyni biegów w celu obniżenia zużycia paliwa oraz emisji CO2.
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3070
Zdjęcia: 11514
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Najbardziej niebezpieczne dni tygodnia to piątek i sobota Najbardziej niebezpieczne dni tygodnia to piątek i sobota
    Czy wraz z początkiem weekendu na drogach robi się spokojnie? Niestety, to właśnie wtedy jest najbardziej niebezpiecznie: w piątki ma miejsce najwięcej wypadków, a w soboty ginie w nich najwięcej osób. Od piątkowego ...
    Kultowe japońskie silniki Kultowe japońskie silniki
    Kultowe japońskie silniki nie bez powodów zdobyły na świecie rzesze fanów, którzy doceniają nie tylko ich niezawodność, ale również dużą podatność na modyfikacje. Oto kilka świetnych japońskich ...

  •