Freelander odpowietrzenie sprzęgła

29 Sty 2009, 17:54

DZIĘKI!
... byle do 15:00, byle do piątku ...
HUBI
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 237
Miejscowość: www

30 Sty 2009, 20:56

Panowie dzięki za informację posprawdzałem wszystko u mnie nic nie szumi a przy okazji zrobiłem test opisywany na tym forum na wiskoze i też jest ok.
Freelander TD4
MCARTUR
Aktywny
 
Posty: 268
Miejscowość: gdzieś na południu

15 Sie 2009, 14:35

macpaw5 napisał(a):Wylacznik z duzym czerwonym lbem jest to wstrzasowy wylacznik pompy paliwa pozdrawiam


Witam

czy ten wyłącznik może być powodem nie działającej pompy paliwowej w baku paliwa (Freelander td4 2001) zrobiłem jakieś 50 km po bruku i dołach swoim landkiem a potem nie chciał mi odpalić. Po odepchnięciu go jakieś 10 metrów w tył ze skrzyżowania spróbowałem jeszcze raz i odpalił ale teraz nie pali. Gdy już w garażu wyjąłem pomkę z baku i podłączyłem pod akumulator działała ale gdy zrobiłem próbę z wiadrem i ropą to pompowała ale po przerwaniu na jakieś 30 sec już nie działała. Wykluczam zetknięcie się przewodów i spięcie. Dodam jeszcze że pompka tuż przed filtrem działa na pewno wyraźnie słychać jej odgłosy.
czas nie h... nie stanie.
edi23
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Anglik

15 Sie 2009, 17:16

pompka może Ci działać ale jak nie daje odpowiedniego ciśnienia to i tak silnik nie wystartuje
Suzuki Jimny
Mitsubishi Outlander
Land Rover Discovery 3 ChallangeG4
macpaw5
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 663

27 Sie 2009, 09:16

U mnie pedał sprzęgła we Freelander TD4 2002r. zaczął wpadać do podłogi. Podniesienie go do góry pomagało na jakieś 10 wciśnięć, potem 8, 6, 4, 2 aż doszło do takiego momentu, że nie mogę ruszyć. Po podniesieniu, wciskam pedał, wkładam bieg i zaraz auto próbuje ruszyć i gaśnie. A pedał błyskawicznie wpada. Zajrzałem jak to wygląda. Po ostatnim etapie wciśnięcia pompka tak jakby przepuszczała, słychać syczenie. (Wciskając jest ciśnienie a pod koniec wpada jak w masło i syczenie słychać)
Odkręciłem pod maską skrzynkę elektryczną, otworzyłem zbiorniczek z płynem i okazało się , że poziom jest OK.
Proszę o pomoc. Czy ten objaw wykazuje 100% uszkodzoną pompę sprzęgła, czy nie koniecznie, może być coś jeszcze ? Ktoś ma takie pompy w dobrej cenie ?


Pozdrawiam,
PETERV tel. kom. 727 35 33 22
PETERV Freelander TD4 2002
tel. kom. 727 35 33 22
peterv
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Żyrardów

27 Sie 2009, 18:27

... masz jeszcze siłownik przy sprzęgle. zerknij od spodu pod skrzynię biegów, jeśli jest mokra na wysokości sprzęgła to masz miejscre wycieku
pozdr
az td4.
friluś1
Zaawansowany
 
Posty: 569
Miejscowość: wrocław
Auto: LR Freelander
Silnik: td4 112kM
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota zmienia świat
    Toyota jest znana w świecie motoryzacji jako innowator, który ma odwagę wprowadzać na rynek naprawdę rewolucyjne rozwiązania. Najbardziej znanym, spektakularnym przykładem jest Toyota Prius, która przestawiła ...

27 Sie 2009, 21:08

HUBI napisał(a):Hej!
MCARTUR uruchom silnik i pobaw sie sprzęgłem, wciskaj i puszczaj jednocześnie wsłuchując się w pracę silnika. U mnie jest tak; wcisnę nie szumi, puszczę szumi.
u mnie jest podobnie, jak wcisnę sprzęgło jest cicho, jak puszczam słychać jak coś delikatnie rzęzi. Mniemam właśnie że to wysprzęglik, zastanawiam się tylko czy wymieniać sam wysprzęglik czy od razu całe sprzęgło?

[ Dodano: Czw Sie 27, 2009 22:12 ]
ps. warto kupić sprzęgło firmy hart? nie chciał bym kupować złomu który po 10k się rozsypie w drobny pył.
Legion1349
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 331
Miejscowość: Katowice

27 Sie 2009, 23:03

jak już masz wszystko na wierzchu to lepiej wymienić, nigdy nie wiadomo kiedy Ci sprzegło strzeli, kwestia kilkuset zł
pozdr.
az td4
friluś1
Zaawansowany
 
Posty: 569
Miejscowość: wrocław
Auto: LR Freelander
Silnik: td4 112kM
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

27 Sie 2009, 23:10

Legion1349 napisał(a):zastanawiam się tylko czy wymieniać sam wysprzęglik czy od razu całe sprzęgło?

Jak rzęzi to jest coś ze sprzęgłem,Wysprzęglik na pewno nie,chyba że widzisz że coś z niego cieknie to wymieniaj go jak najszybciej bo ci koszty naprawy portfel zjedzą.
motorro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 651
Miejscowość: Ziemia Lubuska/Dolny Śląsk

28 Sie 2009, 13:19

Kupiłem nową pompę sprzęgła, zamontowałem. Pewnie trzeba odpowietrzyc. Pytałem ale nikt sie nie odezwał. Pompa jest zalana płynem, ale wiadomo przy odpowietrzaniu trzeba dolac. Pisaliście że DOT-4. Na innym forum pisali, że DOT-3 (DOT-4 lepiej nie stosowac. Ktoś ma sprawdzone informacje jaki płyn na 100 % ?
Pozdrawiam,
PETERV
PETERV Freelander TD4 2002
tel. kom. 727 35 33 22
peterv
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Żyrardów

28 Sie 2009, 14:20

peterv napisał(a): Ktoś ma sprawdzone informacje jaki płyn na 100 % ?
PETERV

DOT 4 takim mam zalane ,takim samym co przy hamulcach
Freelander TD4
MCARTUR
Aktywny
 
Posty: 268
Miejscowość: gdzieś na południu

29 Sie 2009, 21:43

Ja mam DOT4 Ale jak kupiłeś samą pompę to i tak ją zapowietrzysz bo to są jednorazowe zestawy i trzeba kupować cały komplet.Jak w moim mi zmienili samą pompę to musiałem 2 razy naciskać na sprzęgło żeby bieg dobrze wbić.Z tego co mi wiadomo to pompka pasuje od lanosa i można ją odpowietrzyć.
motorro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 651
Miejscowość: Ziemia Lubuska/Dolny Śląsk

30 Sie 2009, 06:10

Przy silniku TD4 ,który ma peterv zestaw składa się z dwóch części i jest rozbieralny,połączony szybkozłączką a na wysprzęgliku jest odpowietrznik.
Freelander TD4
MCARTUR
Aktywny
 
Posty: 268
Miejscowość: gdzieś na południu

07 Sty 2010, 21:29

mam podobny problem sprzęgło nisko bierze i nie wiem co z tym zrobić
diabel501
robert501
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: o-ka 9

09 Sty 2010, 10:02

jak byś napisał coś więcej na ten temat to może by dało się coś poradzić, ale puki co z Twojego wyczerpującego opisu nic nie wynika.
Legion1349
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 331
Miejscowość: Katowice