Renault Laguna 99 odpowietrzenie sprzegła hydraulicznego

21 Mar 2009, 10:28

Przy wymontowywaniu silnika ze skrzynią z samochodu laguna ( 2.2 TD 99r.) odkręciłem siłownik hydrauliczny od sprzęgła i przy zamontowywaniu silnika z sprzęgłem z powrotem przykręciłem siłownik i nie ma sprzęgła, wygląda jakby było zapowietrzone.Patrzyłem nie ma nigdzie odpowietrznika, u góry przy desce rozdzielczej jest zbiornik wyrównawczy, nie wiem jak dolać płynu. Proszę o rade i pomoc, co z tym zrobić.
bakus
Nowicjusz
 
Posty: 1
  • 21 Mar 2009, 11:49

    Sprzęgło odpowietrza się tak samo jak hamulce - tyle tylko,że na wysprzęgliku,który jest przy skrzyni biegów.Płynu musisz dolać do kreski max.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    22 Mar 2009, 12:15

    jeżeli odkręciłeś siłownik, a do czasu jego zamontowania nikt nie nacisnął sprzęgła to układ nie zapowietrzył się. Mogłeś źle zamontować wysprzęglik.
    adamires
    Początkujący
     
    Posty: 148
    Miejscowość: World

    03 Mar 2013, 19:35

    witam chciał bym powrócić to tego postu iz mam ten sam problem. nie moge odpowietrzyć. nie jest to prawda ze odpowietrznik jest przy siłowniku iz go tam nie ma moge podesłać zdjęcie oraz nie jest ten sam zbiorniczek co do hamulca iz po odkręceniu licznika i wyciągnąć go znajduje sie tam zbiorniczek w ktorym miesci sie płyn do sprzegla tez moge podeslac zdjecie i tutaj moje pytanie jak to wszystko odpowietrzyc.
    wampir1717
    Aktywny
     
    Posty: 440
    Miejscowość: NY
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Światowy rekord SKODY Citigo CNG!
      SKODA Citigo CNG pokazała swoją klasę rekordowym osiągnięciem. Gerhard Plattner, mistrz oszczędnej jazdy, przebył SKODĄ na gaz ziemny 2 619 kilometrów przez Europę. Na trasie z Wenecji we Włoszech, do szwedzkiego Sztokholmu, ...