Renault laguna 2 Renault laguna 1 czy nissan primera

Renault laguna 2 Renault laguna 1 czy nissan primera

26 Kwi 2018, 14:47

Witam wszystkich mam dylemat potrzebuje szybkiej pomocy w wyborze samochodu otóż poszukuje samochodu taniego i sprawnego do 3tyś.
Ogłoszenia które znalazłem
[link wygasł]
Tej renault jeszcze nie oglądałem ale dzisiaj jestem umówiony także posprawdzam wszystko i czy te uszkodzenie to nie jest jakieś poważne
[link wygasł]
Tego nissana juz sprawdzałem i naprawdę mi się podoba ale nie chce się też tak odrazu nakrecac jedynie co tam nie działa to wycieraczka z tyłu i płyn jak się włączy to leci do środka wydaje mi się ze wężyk się odpial i jeszcze pokrętło zmiany kierunku nawiewu nie działa ale myślę że to szczegóły

A 3 to laguna 2 1.6 benzyna i sprzedaje ja koleś ode mnie z pracy fajna zadbana i mówi że jezdzil nia 6 lat wszystko robił jakieś zawieszenie amortyzatory dzisiaj jeszcze dokładnie się dowiem co w niej robił wiem też ze spalił mu się tam komp czy coś i nie odpala się na ten start/stop tylko pod kierownica jest taki przycisk schowany i po wlozeniu karty i naciśnięciu odpala boje się ze może być później z tym problem a i lewa szyba kierowcy nie działa tak po za tym wszystko ok . Z opini o tej lagunie wyczytanych w internecie jestem negatywnie nastawiony ale może mnie przekonacie no i cena 3tyś za laguna 2 to tez spoko :D jaki waszym zdaniem byłby najlepszy wybór samochód potrzebuje na 2-3 żeby pojedzzil
xplosiv01
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 18 05 2013
Auto: Nie mam

Re: Renault laguna 2 Renault laguna 1 czy nissan primera

26 Kwi 2018, 16:49

Moim zdaniem Nissan to bezpieczniejsza inwestycja od Laguny II. Już lepsza od II jest Laguna I ale znaleźć ją w dobrym stanie będzie ciężko.
Ktoś u nas chyba z moderatorów ma I na forum i wiem że sobie chwalił.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3345
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

26 Kwi 2018, 18:22

xplosiv01 napisał(a):Z opini o tej lagunie wyczytanych w internecie jestem negatywnie nastawiony ale może mnie przekonacie no i cena 3tyś za laguna 2 to tez spoko :D

Laguna 2 jest ok po lifcie (2005+)
Zresztą sam sobie odpowiedz na pytanie dlaczego laguna 2 kosztuje 3k a auto tej samej klasy z tego samego rocznika, np. accord kosztuje 15k.

Primera i Laguna I spoko.
BTW kiedyś jak oglądałem trzy takie nissany to każdy miał przerdzewiałe podłużnice pod bagażnikiem - warto sprawdzić.
Insignia ST, 2.0DTH/170, '17
Focus 2, 1.6tdci/90, '10
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Focus 2, Insignia ST
Silnik: 1.6tdci, 2.0dth
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

27 Kwi 2018, 06:52

Dzięki wszyskim za odpowiedzi. A przegkadaliście te oferty ktore wkleilem ?co myślicie o tych ogłoszeniach tez chodziło mi głównie o te samochody a nie ogolna opinie o tych modelach ale dzieki. Ja powiem tak z tym nissanem jest taka sytuacja jak opisałem fajnie się nim jeździ widać ze zadbany egzemplarz :D zauważyłem też faluja trochę obroty między 900-1000ale myślę że to chyba normalne raczej jakby wieksze skoki były to można się martwić. No i sprzedawca taki trochę podejrzany pierwsze wrazenie ok ale później coś mi nie pasowało własną myjnie ma samochodowa później jakis kumpel podjechał mechanik tak jakby jakiś biznes kręcili razem :D jak juz bym się zdecydował to napewno przejrzal bym dokładnie dokumenty i jakieś faktury z napraw czy rzeczywiście wszystko było robione .

Co do tej laguny 1 to jeszcze nie widziałem ale przez tel. Co się dowiedziałem to ze właściciel nie oszedzal na częściach wymieniał wszystko na czas mówił co robił ze sprzęgło zawieszenie zresztą jest w ogłoszeniu napisane . Ma już nowy i pporostu ten już mu nie jest potrzebny.

A ta laguna 2 to moj znajomy z pracy nią jeździ i naprawdę wydaje się wszystko ok tez dużo w nią zainwestował. Przez te 6 lat co jeździ to ok 6 tys zł włożył z tego co mi mówił zawsze to znajomy wiec raczej syfu by nie wciskal na chwile obecna wystarczy zrobić szybę kierowcy i wymienić klemy bo jedna juz się luzzuje i przez to nie chce odpalić. Przez cały okres mówi ze nigdy nie zdazylo mu się żeby nie dojechać do jakiegoś miejsca czy w góry czy za granicę. . Także ta królowa lawet to tak nie do końca :D i może nie wszystkie egzemplarze. Miał tam trochę problemów z elektryka ale wszystko robił odrazu. .

Pomóżcie mi wybrać któryś z tych samochodów ja najbardziej jak narazie jestem za laguna 2
xplosiv01
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 18 05 2013
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak odróżnić w dieslu pompowtryski od wtryskiwaczy? Jak odróżnić w dieslu pompowtryski od wtryskiwaczy?
    Postaram się wyjaśnić jak w prosty sposób sprawdzić jaki mamy układ zasilania czy są to zwykłe wtryskiwacze czy też pompowtryski. Opiszę tez znane mi zalety i wady takich rozwiązań. Trzeba pamiętać że silniki Silniki ...
    BMW Zagato Roadster 2012 BMW Zagato Roadster 2012
    BMW Zagato Roadster to eleganckie wcielenie BMW Zagato Coupé, Koncept jest niezwykle trójwymiarowy, szeroki i odznacza się masywnie wyprofilowanym przodem. Przednia sekcja została dynamicznie pochylona i osadzona ...

•  
    • Stunt na quadzie, pokazy akrobatyczne z nogą w górze
      Dziewczyny myjące auto
      Summer Cars Party 2009
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata