Renault laguna 2 Renault laguna 1 czy nissan primera

26 Kwi 2018, 13:47

Witam wszystkich mam dylemat potrzebuje szybkiej pomocy w wyborze samochodu otóż poszukuje samochodu taniego i sprawnego do 3tyś.
Ogłoszenia które znalazłem
[link do oferty na Olx wygasł]
Tej renault jeszcze nie oglądałem ale dzisiaj jestem umówiony także posprawdzam wszystko i czy te uszkodzenie to nie jest jakieś poważne
[link do oferty na Olx wygasł]
Tego nissana juz sprawdzałem i naprawdę mi się podoba ale nie chce się też tak odrazu nakrecac jedynie co tam nie działa to wycieraczka z tyłu i płyn jak się włączy to leci do środka wydaje mi się ze wężyk się odpial i jeszcze pokrętło zmiany kierunku nawiewu nie działa ale myślę że to szczegóły

A 3 to laguna 2 1.6 benzyna i sprzedaje ja koleś ode mnie z pracy fajna zadbana i mówi że jezdzil nia 6 lat wszystko robił jakieś zawieszenie amortyzatory dzisiaj jeszcze dokładnie się dowiem co w niej robił wiem też ze spalił mu się tam komp czy coś i nie odpala się na ten start/stop tylko pod kierownica jest taki przycisk schowany i po wlozeniu karty i naciśnięciu odpala boje się ze może być później z tym problem a i lewa szyba kierowcy nie działa tak po za tym wszystko ok . Z opini o tej lagunie wyczytanych w internecie jestem negatywnie nastawiony ale może mnie przekonacie no i cena 3tyś za laguna 2 to tez spoko :D jaki waszym zdaniem byłby najlepszy wybór samochód potrzebuje na 2-3 żeby pojedzzil
xplosiv01
Nowicjusz
 
Posty: 47
Prawo jazdy: 18 05 2013
Auto: Nie mam

26 Kwi 2018, 15:49

Moim zdaniem Nissan to bezpieczniejsza inwestycja od Laguny II. Już lepsza od II jest Laguna I ale znaleźć ją w dobrym stanie będzie ciężko.
Ktoś u nas chyba z moderatorów ma I na forum i wiem że sobie chwalił.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

26 Kwi 2018, 17:22

xplosiv01 napisał(a):Z opini o tej lagunie wyczytanych w internecie jestem negatywnie nastawiony ale może mnie przekonacie no i cena 3tyś za laguna 2 to tez spoko :D


Laguna 2 jest ok po lifcie (2005+)
Zresztą sam sobie odpowiedz na pytanie dlaczego laguna 2 kosztuje 3k a auto tej samej klasy z tego samego rocznika, np. accord kosztuje 15k.

Primera i Laguna I spoko.
BTW kiedyś jak oglądałem trzy takie nissany to każdy miał przerdzewiałe podłużnice pod bagażnikiem - warto sprawdzić.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

27 Kwi 2018, 05:52

Dzięki wszyskim za odpowiedzi. A przegkadaliście te oferty ktore wkleilem ?co myślicie o tych ogłoszeniach tez chodziło mi głównie o te samochody a nie ogolna opinie o tych modelach ale dzieki. Ja powiem tak z tym nissanem jest taka sytuacja jak opisałem fajnie się nim jeździ widać ze zadbany egzemplarz :D zauważyłem też faluja trochę obroty między 900-1000ale myślę że to chyba normalne raczej jakby wieksze skoki były to można się martwić. No i sprzedawca taki trochę podejrzany pierwsze wrazenie ok ale później coś mi nie pasowało własną myjnie ma samochodowa później jakis kumpel podjechał mechanik tak jakby jakiś biznes kręcili razem :D jak juz bym się zdecydował to napewno przejrzal bym dokładnie dokumenty i jakieś faktury z napraw czy rzeczywiście wszystko było robione .

Co do tej laguny 1 to jeszcze nie widziałem ale przez tel. Co się dowiedziałem to ze właściciel nie oszedzal na częściach wymieniał wszystko na czas mówił co robił ze sprzęgło zawieszenie zresztą jest w ogłoszeniu napisane . Ma już nowy i pporostu ten już mu nie jest potrzebny.

A ta laguna 2 to moj znajomy z pracy nią jeździ i naprawdę wydaje się wszystko ok tez dużo w nią zainwestował. Przez te 6 lat co jeździ to ok 6 tys zł włożył z tego co mi mówił zawsze to znajomy wiec raczej syfu by nie wciskal na chwile obecna wystarczy zrobić szybę kierowcy i wymienić klemy bo jedna juz się luzzuje i przez to nie chce odpalić. Przez cały okres mówi ze nigdy nie zdazylo mu się żeby nie dojechać do jakiegoś miejsca czy w góry czy za granicę. . Także ta królowa lawet to tak nie do końca :D i może nie wszystkie egzemplarze. Miał tam trochę problemów z elektryka ale wszystko robił odrazu. .

Pomóżcie mi wybrać któryś z tych samochodów ja najbardziej jak narazie jestem za laguna 2
xplosiv01
Nowicjusz
 
Posty: 47
Prawo jazdy: 18 05 2013
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus UX - nowe wersje specjalne
    Najmniejszy SUV Lexusa doczekał się nowych wersji specjalnych. Miejski crossover klasy premium jest teraz dostępny w odmianach F Sport Style Blue i Elegant Black. Te warianty podkreślają charakterny styl modelu UX i robią ...
    Renault 19 – historia modelu
    Ponad ćwierć wieku temu, we wrześniu 1988 roku Renault zaprezentowało kompaktowy model 19. Do 1995 roku był on sprzedawany także w polskich salonach. To jeden z najważniejszych modeli firmy Renault w ciągu ostatnich kilkudziesięciu ...