Kombi / pojemny hatchback 11-12 tyś

26 Kwi 2018, 22:25

Witam forumowiczów.
Piszę z prośba o poradę w wyborze auta.
Szukam jakiegoś kombi lub w miarę pojemnego hatchbacka dla rodziny 2+1.
Samochód użytkuję na codzienne dojazdy do pracy 10 km w jedna stronę.
Czasem robię tą trasę jeszcze raz np do sklepu na zakupy.
Poza tym 2-3 km po bułki, typowe kręcenie się wokół komina, jakaś dalsza trasa 40 km do większego miasta rzadko, raz w roku wyjazd nad morze 600 km, w razie potrzeby raz w kwartale odbieram teścia z lotniska 200 km w jedna stronę.
Rocznie wychodzi od 15 do 20 tyś km.

Obecnie mam Hondę V 1.5 90 km ale już jest mocno wysłuzona i za mała dla nas.
Z dynamiki i spalania obecnego auta jestem zadowolony na moje odcinki nic wiecej raczej mi nie potrzeba, brak mi tylko mocy na jakiejś dalszej trasie.

Co do wymagań nie mam jakiś wielkich, chciałbym mieć szybki w prądzie chociaż przód, klima, tylna klapa bagaznika otwierana w górę zawsze łatwiej coś włożyć ( musi wejść wózek spacerówka dla dziecka ), przyzwoite prowadzenie, w miarę ekonomiczny trwały i bezproblemowy silnik, auto bez jakiś większych wad fabrycznych denerwujących i utrudniających życie, mile widziany komputer pokładowy. Autem raz na jakiś czas mam zamiar pociągnąć przyczepkę z drzewem.
Interesuje mnie sama benzyna lub coś z LPG.

- Moim głównym faworytem jest Focus mk2 1.6 100 km w wersji hatchback lub kombi. Czysta benz bez LPG z wiadomych powodów.
Tutaj mam dylemat co do nadwozia czy starczy mi hatchback czy lepiej kombi jest bardzo duża różnica w bagazniku ? Miałem okazję widziec bagaznik w mk1 hatch back i na kolana mnie nie powalił ale mk2 troche " urosło " więc moge spodziewać się czegoś wiecej ?
Auto ogolnie mi się pdooba można kupić je z nawet niezłym wyposażeniem typu podgrzewana szyba przednia, klima auto.
Czy w tej kwocie mogę liczyć na zadbana sztukę z początku produkcji ?

- Astra H kombi
Hatchback Astry wydaje mi się dużo mniejszy od hatchbacka Focusa mk2.
Czy w tym budzecie jestem skazany tylko na 1.6 ? Z opinii czytałem że silnik kiepski lepszym wyborem napewno 1.8 125 tylko tu skłaniałbym się już mieć LPG. Czy w tym budzecie warto szukać tego auta ?

- Corolla e12 kombi 1.6 110km bez lpg
Ogólnie spoko silnik dość dobry mi się wydaje jedynie jak z poborem oleju i korozją ?

- Audi a4b5 kombi
Auto najstarsze i pewnie najbardziej wytłuczone, na duzy plus ocynk.
Jaka benzyna zeby to auto jechało 1.8 125km lub 1.8t 150 km ?
Napewno w lpg. Najrozsądniejszy chyba 1.8t lecz dochodza dodatkowe wydatki typu dwumasa, turbo, drogi zawias przód.

- Octavia mk1 kombi
To samo co wyżej oprócz zawiasu silnik pod lpg 1.8.
Samochód srednio mi sie podoba, jedynie bagaznik za mna przemawia w kombi.

- Vw Bora kombi
???

Odrzuciłem Puga 307 znajomy ma ciagle coś się sypie. Nie mówię, że to złe auto ale jakoś się uprzedziłem.
Czy w tych pieniazkach dostane jeszcze jakieś ciekawe auto ?
Mam wrazenie, że najbazpieczniejszą opcja byłby focus mk2.
Bardzo proszę doradzcie mi bo mam mętlik w głowie.
hepa7
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 0- 0-2009
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: civic
Silnik: 1.5 90km

26 Kwi 2018, 22:54

Jeśli nie masz pewności czy zmieścisz się w hatchbacka to bierz kombi np. takie:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

O Astrę z sensownym silnikiem do 12 tysięcy będzie ciężko.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

26 Kwi 2018, 23:15

w okolicy poszukam czegoś i się " przymierzę " do hatch i kombi wtedy będę wiedział na 100 %.
Ossy
Co ogólnie sądzisz o foce mk2 1.6 100km ? nie powinna mi przyspożyć jakiś większych problemów i siwienia włosów ? W tej kasie mogę liczyć na jakiś lepsze wyposazenie czy golasa ?

Szczerze bardziej jestem za tym Focusem niz Astra.
Jeszcze mam pytanie jak to jest z C-maxem ? Czy w tych pieniadzach warto go szukać i czy 1.6 w tej budze jakoś odepchnie to auto ?
hepa7
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 0- 0-2009
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: civic
Silnik: 1.5 90km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak bezpiecznie korzystać z pobocza?
    Pobocze zajmuje trzecią pozycję wśród miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych(1). Choć przepisy jasno określają, kto i w jakiej sytuacji może poruszać się po poboczu oraz kiedy można zatrzymać ...