Golf focus czy astra

27 Maj 2013, 08:51

Witam tak jak w temacie zastanawiam sie nad kupnem nowego autka obecnie posiadam fiata pande ktore jest dla mnie juz za malym autem tym bardziej ze syn w drodze;).Moje pytanie dotyczace Golfa 4.
1) benzyna czy diesel ktore bardziej oplacalne pod wzgledem serwisu wiem ze diesel ogolnie jest drozszy w naprawach ale juz rozne opinie slyszalem jak benzyna to jaki silnik w golfie 1.4,1.6? diesel to standardowo 1.9 ale jaka moc 101,115...?
2)ford focus to samo co w golfie chodz slyszaelm ze jesli ford to tylko benzyna
3)opel astra 2 tylko benzyna ale jakie sa ogolnie opinie o tym aucie
Chodzi mi glownie zeby nie bylo tak jak w pandzie ktora cala naszpikowana jest elektryka upierdliwe prawie ze co miesieczne wizyty u mechanika bo podczas jazdy nagle mi znika wspomaganie albo zaswieci mi sie kontorlka od akumulatora silnika czy bog wie co jeszcze.Nawet nie musze miec szyb elektrycznych korbka wystarczy.Tak wiec ktore autko mi byscie polecili zebym nie mial takich problemow z elektryka,roczniki jakie mnie interesuja to od 2000-2002 taki przedzial najbardziej jestem nastawiony na golfa patrzac na ceny na serwisie (otomoto) a na (allegro) juz sam nie wiem rocznik 2001 na allegro do 9tys moge kupic a na otomoto 2-3tys wiecej jaki jest rozsadny przedzial dla golfa zebym na starcie nie wpadl juz w skarbonke;/.
Na autko moge przeznaczyc do 9tys ewentualnie moze byc sie znalazl ten tysiac wiecej.Czekam n wasze opinie:)
szmitu21
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: fiat

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak jeździć po nawałnicy?
    W lecie często nawiedzają nas intensywne burze, gwałtowne opady deszczu i nawałnice. Takie warunki atmosferyczne są bardzo niebezpieczne w szczególności dla kierowców. Pod wpływem silnego wiatru łamią się gałęzie, ...