Madzia 323f? Civic? Autko do 6500zł, raczej benzyna.

10 Maj 2011, 10:55

Witam.

Otóż moje Tico sx już się wysłużyło i jestem zmuszony zmienić samochód.
Przede wszystkim musi to być auto 4 drzwiowe. 2 drzwiowe odpadają. Auto będzie służyło głównie do jeżdżenia na zakupy, czasami na jakieś większe zakupy do miasta. Czyli takie auto troche jakby dla „niedzielnego kierowcy”, o żadnej trasie nie ma raczej mowy. A 4 drzwiowe dlatego że to będzie też takie auto rodzinne tzn często będą nim jeździły 3 osoby naraz. Autko musi być niezawodne i w miare mało palić. Wygląd też ma tutaj decydujące znaczenie, bo po tylu latach jeżdżenia tikaczem chcę mieć ładny samochód.

Wysokość oc w sumie nie gra aż tak ważnej roli bo mama ma najwyższą zniżkę ( jakieś 60proc)

Na auto mogę przeznaczyć max 6500zł ( bo wiadomo że trzeba będzie jeszcze zarejestrować itp.)

Przeglądałem sporo to forum i otomoto i najbardziej przykuła moją uwagę Mazda 323f. Ludzie piszą o jej niezawodności no i ma nawet niezłe wyposażenie, już nie wspominając o niebagatelnym wyglądzie. Widzę że na ulicach tego coraz więcej to chyba części (jakby co) też coraz więcej na rynku i nie są takie drogie?

Ewentualnie myślałem też o Hondzie Civic VI. Silnik troche mniejszy 1.4. Podobno również niezła technicznie no i dużo części. Jednak z wyglądu nie budzi już takiego zadowolenia jak Madzia :)

Chciałbym zasięgnąć Waszych opinii. Słyszałem że jak auto nie będzie jeżdżone na dłuższe dystanse ( u mnie to tylko sporadyczne wypady do miasta) to nie opłaca się kupować diesla. Ponadto w starych dieslach drogie są części do silnika a jest się co popsuć.

Co sądzicie o autach które wymieniłem? Może macie jakieś swoje ciekawe propozycje? Jak z zawieszeniem w tych i innych autach? Niestety mam strasznie dziurawą drogę do domu a całej tragedii dopełniają progi zwalniające :(

Myślałem nawet o aucie terenowym, zawieszenie by na pewno dłużej wytrzymało, jednak za te pieniądze nie dostane chyba nic dobrego z w miarę oszczędnym silnikiem.

Auto kupowałbym pewnie jakoś w lipcu.
Marcin910
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: Śląsk

10 Maj 2011, 11:25

A o której generacji madzi myślisz?Jesli BA to ja bym sobie odpuścił bo nic ciekawego nie znajdziesz niestety,podobnie będzie z Civicem choć z początku produkcji może by sie coś znalazło.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

10 Maj 2011, 21:14

No właśnie myślałem o Madzi 323f BA. W sumie na otomoto trochę tego jest i za 6500zł już można coś kupić. Jednak wiadomo, nie chce złomu z Niemiec po odnowieniu wyglądu zewnętrznego. Rocznik chciałbym nie straszy niż moje Tico także max 97 rok. I tak jakbym jechał oglądać autko to pojade z mechanikiem żeby zobaczył co i jak, w końcu się zna na tym :)

W sumie to tak z 500zł móglbym dołożyć jakby się opłacało. 7000zł mógłbym dać. Może się coś znajdzie. Ale tak to mówicie że Madzia i Civic to dobry wybór?

Prosze podawajcie jeszcze inne propozycje. Myślałem też np. o focusie 1 ale nie wiem czy dostane dobrego. Tyle że niby Focusa to mógłbym mieć lepszy rocznik bo 99/00
Marcin910
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: Śląsk

10 Maj 2011, 21:25

Madzia 323F BA,97rok,za 7tys?Odpuść sobie.Prędzej znajdziesz coś z początku jej produkcji (94rok).
Za 7tys to już znajdziesz ładnego Civica VI.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

13 Maj 2011, 10:50

Ok dzięki za odp. Będę się rozglądał niedługo. Jeszcze pomyślałem o Peugeocie 206? Czy to dobre auto? Warto się zainteresować?
Proszę jeszcze o jakieś propozycje.
Marcin910
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: Śląsk

13 Maj 2011, 10:57

206 jest ok ale za tą kase ciężko bedzie znaleść coś w db stanie.Niewiem może Punto II?
np [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

13 Maj 2011, 12:32

A może jakiś wolnossący diesel? Przeważnie są to dość trwałe silniki i mało palące, a czkolwiek mułowate. Tu masz przykładowe autka:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wdowiar
Nowicjusz
 
Posty: 15
Miejscowość: Zadupie
Auto: Citroen C2 VTR by Loeb
Silnik: 1.6 122
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

13 Maj 2011, 13:07

Nie musiałem patrzeć w linki żeby zgadnąć że to Seat :mrgreen:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

14 Maj 2011, 09:21

Hondy będą pordzewiałe, zresztą jest to przedział cenowy i samochód bardzo popularny wśród środowisk młodych gniewnych i na dodatek szybkich i wściekłych, to samo tyczy się mazdy, musiałbyś dać około 7-8 tysięcy albo i więcej za zadbany egzemplarz. Szukałbym raczej czegoś spokojniejszego, np Seat Cordoba, Punto II, może jakaś Corolla.
havoc
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 352
Miejscowość: Rzeszów
Auto: Porsche 911 Carrera 4 GTS
Silnik: 3.8 408 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

14 Maj 2011, 09:40

Może Peugeot 306. Mi to auto się bardzo podoba, a za tą cene można wyrwać fajny model.
adziuk
Nowicjusz
 
Posty: 15
Miejscowość: nory

18 Maj 2011, 13:29

Ok dzięki za odpowiedzi. A co myślicie jeszcze o jakimś Mondeo? Może jakaś Astra? Jakims Roverkiem sie interesować czy nie bardzo? Tak pytam żeby móc sobie potem wybrać to które najbardziej mi się podoba i odpowiada.
Marcin910
Nowicjusz
 
Posty: 26
Miejscowość: Śląsk

18 Maj 2011, 13:46

Rover 416 nie jest zly, mozesz sie spokojnie za nim tez rozgladac. Nawet wersje z klima i itp znajdziesz. Astry I ja bym osobiscie nie chcial, lepiej cos z japonskich czy wlasnei Rovera jak dla mnie.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

18 Maj 2011, 14:53

Pomyśl nad takim Roverem [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] troche tego u nas jeżdzi więc z częściami nie powinno być problemu.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

18 Maj 2011, 18:31

Heh, jak kiedyś zakładałem tutaj temat to wszyscy odradzali rovery bo egzotyczne, bo się psują, bo części drogie...

coś się zmieniło od tamtego czasu ? ; ]
Cron
Nowicjusz
 
Posty: 28
Miejscowość: Kraków

18 Maj 2011, 18:33

Czy ja wiem czy egzotyczne,troche tego u nas jeżdzi jakby nie patrzeć.Awaryjne,czy ja wiem,zależy na co sie trafi.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
 
cron