Problem podwójnego OC ? Sam już nie wiem co mam myśleć.

20 Lis 2008, 21:54

A więc kupiłem autko w połowie lipca, właściciel auta był ubezpieczony w MTU. Zaraz po zakupie zadzowniłem do MTU z zapytaniem czy jeżeli obecne ubezpieczenie jest ważne przez najbliższe 3 miesiące ( była połowa lipca, ważne było do końca września ) to mogę po prostu pod koniec tego okresu udać się do agenta i umowę przedłużyć... no i oczywiście otrzymałem odpowiedź, że tak - nie ma problemu, skoro chcę zostać w MTU.

Tak więc pod koniec września udałem się do MTU, podpisałem nową polisę, pokryłem koszty tych 2 mesięcy w których korzystalem z OC poprzedniego właściciela ( za około 2 miesiące wyszło prawie 190zł ) + zapłaciłem 1szą ratę za nową polisę i agentka powiedziała, że wszystko jest ok, sprawa jest zamknięta.

Kilka tygodni później przyszedł papier z MTU z całkiem inną polisą, i wezwanie do zapłaty 1300zł, olałem to, bo termin wystawienia papieru był kilka dni po tym jak zawarłem nową u ich agenta, no i dziś znowu przyszło wezwanie do zapłaty...

O co chodzi ? Czyzbym stał się ofiarą podwójnego OC ? To było moje pierwsze auto, konsultant MTU jak i agent powiedzieli, że nie ma problemu jeżeli sprawę załatwię tak jak zalatwiłem.

Dzisiaj ich infolinia już nieczynna, do agenta cięzko się dostać, bo rzadko bywa na poczcie. Może jutro się uda.

Jak myslicie ? Jak rozwiązać tą sprawę ?

ps. Auto to sprzedałem tydzień temu, więc nawet gdyby okazało się, że nic nie da się zrobić, to jest szansa, że nie będę musiał opłacać tych 1300zł tylko część ( 1,5 miesiąca ? ) ?
worldwar
Początkujący
 
Posty: 98
Miejscowość: Leszno/Wro

21 Lis 2008, 19:22

Skoro przedłużyłeś umowę OC i masz na to dokument,to nie masz się czym przejmować - poprostu MTU ma bałagan w papierach,a to już nie twoja wina.Nie może tu być mowy o podwójnym ubezpieczeniu,ponieważ po skończeniu się umowy od poprzedniego właściciela,postanowiłeś pozostać w MTU i zawarłeś umowę ubezpieczenia na kolejny okres w tej samej firmie.Podejrzewam,że wspomniane pismo przyszło do ciebie miesiącprzed końcem ubezpieczenia.A jeżeli miesiąc przed końcem ubezpieczenia nie wypowiesz umowy ubezpieczenia(jakbyś chciał się ubezpieczyć w innej firmie,co jest twopim obowiązkiem)),to z kolei MTU ma obowiązek przedłużyć ci OC na kolejny okres.I stąd to zamieszanie - ty zawarłeś ubezpieczenie u agenta,a ktoś inny,nadgorliwy,wysłał ci już nową polisę,nie sprawdzając,czy sam już jej nie zawarłeś.
Najlepiej by było,jakbyś jednak skontaktował się z agentem bądz firmą i wyjaśnił sprawę.A jak nie ma z nimi żadnego kontaktu,to napisz do MTU pismo,odwołujące się od tej drugiej polisy.A jeżeli MTU robiłoby ci jakiekolwiek problemy,to zawsze możesz skorzystać z pomocy Miejskiego Rzecznika Konsumentów bądz Rzecznika Ubezpieczonych - ma on swoją stronę internetową i mżesz tam poczytać o różnych problemach,jakie robią ubezpieczonym firmy ubezpieczeniowe.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000