Kilkuletnie brak oc na skuter, a uniknięcie kary z ufg

03 Maj 2024, 18:07

Dzień dobry. Piszę do Was z takim zapytaniem w sprawie nieubezpieczonego skuterka. Z 3-4 lata temu zmarł teściu, po którym żona odziedziczyła skuter. Juz w tam tym czasie skuter nie był przez teścia ubezpieczany z 2-3 lata. Niestety człowiek nie wiedział i nie załatwił tego ubezpieczenia od razu w dniu jego śmierci. Sprawę z dokumentami dopiero ogarniałem z 2 miesiące po jego śmierci i teoretycznie kara z ufg byłaby maksymalna, gdybym wtedy to opłacił. No i tak skuter leżakował w szopie, aż do majówki gdzie go przewiozłem do siebie do garażu z chęcią uruchomienia go i tak znów naszły mnie myśli czy jest szansa, żeby uniknąć tej kary? Zrobić umowę kupna sprzedaży na mnie i tego samego dnia ubezpieczyć? Pytanie czy małżonka wtedy kary nie dostanie za brak oc? Czy lepiej zostawić jak jest, bo póki co od 6 lat żadna kara z ufg nie przyszła nawet na teścia, a skuter rozebrać i sprzedać w częściach? Dziękuję za pomoc
Solnik
Początkujący
 
Posty: 57
Prawo jazdy: 11 04 2008
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Bmw e46 330cd
Silnik: 3.0d 204KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

03 Maj 2024, 18:32

Jeżeli cos zadziałasz to karę dostanie poprzedni właściciel czyli spadkobierca. Napisz mi pw to coś podpowiem.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16212
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

04 Maj 2024, 07:12

To nie jest tak że po śmierci poprzedniego właściciela pojazd automatycznie przechodzi na własność spadkobiercy lub spadkobierców. Potrzebne jest postępowanie spadkowe i stwierdzenie nabycia spadku przez sąd nawet jeśli jest tylko jeden spadkobierca .Tę sprawę załatwia się w postępowaniu spadkowym. Chyba ,że pozostawiono testament i tam wskazano kto dziedziczy pojazd.Przykładem mogą być pieniądze w Banku..sam akt zgonu przedłożony w Banku nie daje nam prawa do pozostawionych pieniędzy na koncie lub lokacie.Ja po śmierci ojca odziedziczyłem wraz z siostrą samochód i ciągnik rolniczy Massey Fergusson..musieliśmy wnieść sprawę do sądu o podział i nabycie spadku ..dopiero wówczas mogłem przerejestrować oba pojazdy na siebie i dokonać ich sprzedaży.
Acer66
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 345
Zdjęcia: 10
Miejscowość: Przemyśl
Prawo jazdy: 12 06 1979
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC ,
Silnik: 1,6 MIVEC 4A92-117KM
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2018