OC a auto ex

09 Maj 2024, 02:27

Witam.
Szukałem, ale nie znalazłem odpowiedzi. Będąc z kobietą, chciałem jej pomóc w zdobyciu zniżek i ulżyć jej w kosztach opłat auta. Mam pełne zniżki, więc wziąłem na siebie ubezpieczenie, a ona jest współwłaścicielem i drugim kierowcą. Rozstaliśmy się. Umowa trwa.
Dowiedziałem się, że spotyka się teraz z kimś innym i ten typ jeździ jej autem, choć nie posiada prawka. Jakie konsekwencje mnie czekają, jak d...l będzie miał kolizję, doczytałem ogólne konsekwencję i że ja mogę ponieść koszty itp.
Nurtuje mnie jednak pytanie, czy można rozwiązać wcześniej umowę z firmą i na co się powołać, żeby właśnie uniknąć takich ewentualnych problemów?
Dzięki z góry za odpowiedź. Pozdarwiam
EvilTwin
Obserwowany
 
Posty: 2

09 Maj 2024, 13:09

Kto jest teraz właścicielem auta?
rupertpumpkin
Początkujący
 
Posty: 66
Miejscowość: Kraków
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi A4 B5
Paliwo: Diesel
Rok produkcji: 1996

09 Maj 2024, 17:08

Właścicielem auta jest ona. Ja jestem właścicielem polisy, a ja dopisałem, żeby nie płaciła dużo za oc bo jest młodym kierowcą.
EvilTwin
Obserwowany
 
Posty: 2

09 Maj 2024, 19:25

To masz problem... :angry: wszelkie kolizje spowodowane przez właścicielkę auta lub innego kierowcę tego samochodu idą na twoje konto a w zasadzie na konto twojej polisy OC.W razie kolizji tracisz zniżki w polisie OC za bezszkodową jazdę. :angry:W pierwszej kolejności musisz znieść wspówłasność samochodu czyli przestać być właścicielem lub współwłaścicielem tego samochodu i wówczas dopiero możesz wypowiedzieć umowę OC które jest w Polsce obowiązkowe a obowiązek opłaty OC spoczywa na właścicielu lub współwłaścielu pojazdu.
Acer66
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 345
Zdjęcia: 10
Miejscowość: Przemyśl
Prawo jazdy: 12 06 1979
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC ,
Silnik: 1,6 MIVEC 4A92-117KM
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2018