Kupilem auto.oszukanomnie jak odzyskac kase i zwrócic auto ?

22 Gru 2007, 19:27

witam wszystkich mam bardzo przykry problem kupilem w polowie listopada samochód mial byc od 1 własciciela nie "bity" wszystko w najleprzym porządku co sie okazalo "szrot" byl bity i to niezle bo silnik nie pracuje jak powinien po ogledzinach mechanik doradzil mi lepiej kupic drógi silnik. gdyz glowica jest krzywa musial bym ją kupic nową + popychacze + zawory +sąda lambda . zalamany jestem. czy moge cos zrobic zeby od sprzedawcy odzyskac kase ?? i oddac mu to auto ?? prosze o pomoc :cry:
andrew453
Nowicjusz
 
Posty: 1

22 Gru 2007, 22:56

Wszystko zalezy od tego jaka była umowa kupna-sprzedaży.Co tam podpisałeś.Jeżeli sprzedawca napisał w umowie,że samochód jest sprawny,to masz prawo żądac od niego zwrotu kasy.Ale droga nie jest łatwa,ponieważ jak nie zgodzi się dobrowolnie,to musisz złożyć w prokuraturze doniesienie o popełnieniu przestepstwa jak się nie mylę gospodarczego.Możesz tez założyć w sądzie sprawę z powództwa cywilnego.Ale wszystko opiera się na tym,co jest napisane w umowie.Dodam,że przy sprzedaży równiez obowiązuje umowa ustna,tylko,że tę jest trudno udowodnić.
Najlepszym rozwiązaniem będzie,jeżeli z ta umową kupna-sprzedaży pójdziesz do rzecznika praw konsumenta - jest praktycznie w każdym mieście.On,po przeczytaniu tej umowy powie ci jakie masz prawa i jaka jest szansa na odzyskanie pieniędzy.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

24 Gru 2007, 09:57

MOżna wystąpić z tytułu rękojmi, która obejmuje wady prawne i istotne techniczne. Rozumieć to należy wszystko co zostało zatajone. Zgłoś się do sprzedającego najlepiej przez prawnika z pismem, odstąpienie od umowy kupna sprzedaży - transakcji wyszczególniając powody, z rękojmi. Żądając najlepiej zwwrot kasy i zakreślając termin. Jeżeli sprzedający się zgodzi to ok, jeżeli nie to będziesz miał podstawę. Wtedy oszacuj na ile zostałeś oszukany. Wtedy możesz wystąpić do rzecznika, do sądu. Jeżeli będzie to kwota znacząca możesz zgłosić oszustwo normalnie na komisarjacie Policji.
Powodzenia
Rzeczoznawca
Nowicjusz
 
Posty: 10

17 Paź 2009, 22:33

Jeżeli zostałeś tak potraktowany to jest tylko jedno wyjście POLICJA .
oszukanie nabywcy pojazdu o stanie tech. samochodu ( chodzi o celowe ) w wypadku gdy samochód był remontowany po wypadku a poprzedni właściciel o tym nie poinformował w chwili sprzedaży jest w naszym kraju przestępstwem za co grozi grzywna bądź kara pozbawienia wolności do lat 3.
Najlepszym rozwiązaniem jest rzeczoznawca lub właściciel renomowanego warsztatu i z tymi argumentami możesz pójść do tego od kogo go kupiłeś prawdopodobnie koleś zmięknie i rozwiąże sprawę a jak nie do prokuratura się nim zajmie bo możliwe że koleś robi coś takiego nagminnie !!!!
grzyb214
Nowicjusz
 
Posty: 1

17 Paź 2009, 22:44

Archeolog?
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

17 Paź 2009, 22:49

Panowie ale jeżeli w umowie było takie sformułowanie " Kupujący zapoznał się ze stanem technicznym pojazdu" to niestety ale teraz sprzedający jest czysty i nic mu nie można zrobić bo przecież kupujący widział co kupuje .... jeżeli tego nie było w umowie to tak wtedy zgłosić trzeba sprawe na policje a potem to już sąd itp...
JEST:
- Renault Scenic II ph2 1.6 16V LPG 115KM 2008r
- Fiat Panda 1.2 8V LPG 60KM 2003r
- Ford Galaxy 1.9 TDI 115KM 2000r
- ZIPP VZ-2 125cm3 2015r
Luke16
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 835
Miejscowość: KNZ
Prawo jazdy: 12 03 2008
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Scenic II ph2/Panda II/Galaxy
Silnik: 1.6/1.2/1.9
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

17 Paź 2009, 23:20

Luke temat sprzed 2 lat więc raczej nieaktualny - stąd moja uwaga na temat archeologii...
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

18 Paź 2009, 08:42

Sorki nawet nie zauważyłem po datach... ale wg mnie tematy takie powinny być zamykane już żeby nie było takich wałków ... Ja nawet nie zauważyłem a szczerze to nie szperam gdzieś tam po forum tylko patrze na nowe posty ;)
JEST:
- Renault Scenic II ph2 1.6 16V LPG 115KM 2008r
- Fiat Panda 1.2 8V LPG 60KM 2003r
- Ford Galaxy 1.9 TDI 115KM 2000r
- ZIPP VZ-2 125cm3 2015r
Luke16
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 835
Miejscowość: KNZ
Prawo jazdy: 12 03 2008
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Scenic II ph2/Panda II/Galaxy
Silnik: 1.6/1.2/1.9
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008