Rozbicie samochodu przez złe koła.

17 Paź 2009, 00:05

Witam. Na początku przepraszam jeśli napisałem w złym miejscu ale najbardziej mi to tu pasuje. Otóż mam niezbyt myślącego kuzyna którego dziś wyciągaliśmy z rowu. Winą tego były hmm średniej jakości opony nisko profilowe(tzn łysawe) W samochodzie powinny być 15 a były założone 17. I teraz sedno. Chodzi o to ze kuzyn (nie wiem czy nie myślał czy co) zakupił je od kolesia normalnie z wulkanizacji. Mimo sprzeciwów kuzyna że samochód się źle prowadzi itd koleś twierdził ze wszystko jest pięknie itd i ze to tylko jego wyobrażenia. Co najlepsze koleś zabrał stare kola 15 i nie wydał żadnego paragonu itd. No i dziś jadać samochodem (morka nawierzchnia) wpadł do rowu i rozbił przód po prostu samochód nie reagował na jego ruchy. I teraz jest pytanie czy można od kolesia żądać zwrotu swoich kół i zwrotu kasy, czy może go podać do sądu za krętactwo i wpychaniu bublu (skoro samochód jest na 15cali a on wsadza 17 i to ma mieć ręce i nogi) Czy ma jakieś szanse czy coś? Ps koleś uchodzi ogólnie za lewego bo handluje na pewno lewym kolami(kradzież) Co radzicie z tym zrobić? Pozdrawiam
klejnus
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Polska

17 Paź 2009, 09:01

Skoro wiecie,że facet sprzedaje kradzione części,a wy je kupiliście,to nazywa się to paserstwo i jest karalne.Więc nic nie zrobicie,bo wkopiecie się sami.
Za głupotę trzeba płacić i macie tego naklepszy przykład.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

17 Paź 2009, 12:24

On nic nie wiedzial że on ma lewy towar. A głupotą napewno jest to co on zrobił. Ale idzie coś z tym zrobić czy nie??
klejnus
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Polska

17 Paź 2009, 19:09

Kuzyn kupił łyse opony bo były tanie, wpadł na nich do rowu a teraz ma pretensje do sprzedawcy? Chyba widział co kupuje? Poza tym 17 z oponami o niższym profilu będą miały taką samą średnicę jak 15 z oponami o wyższym profilu więc tu problemunie ma.
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

17 Paź 2009, 21:57

Można próbować, jeżeli ten sprzedawca ma na siebie zarejestrowaną działalność z dziedziny wulkanizacji, to możecie utrzymywać, że wprowadził klienta w błąd. Ale nie wróżę pozytywnego wyroku.
Proponuję skontaktować się z rzecznikiem konsumenta. On może lepiej powiedzieć, czy jest sens coś z tym robić. Moim zdaniem sprawa przegrana.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ford Fiesta 1,0 EcoBoost o mocy 100 KM
    Pod maską opisywanej wersji Fiesty znajduje się trzycylindrowa jednostka benzynowa o pojemności jednego litra, która generuje równe 100 KM. Napęd przekazywany jest za pomocą manualnej skrzyni biegów o ...