Opel Astra F 1.7 Diesel nagrzewa się mocno podczas szybkiej jazdy

03 Maj 2024, 19:04

Pojemność silnika 1.7, diesel, rocznik 97. To zależy też od temperatury powietrza ale temperatura płynu chłodniczego zawsze jest wyższa za miastem przy prędkościach od 90-100 wzwyż niż w mieście/wsi przy 60/70. W ciepły dzień ok. 20 stopni i powyżej w miejscowościach jak jadę te 60-70 to jest ok 95-99 stopni ale jak za miastem się rozpędzam to temperatura wzrasta trochę powyżej 100. Zazwyczaj się tak trzyma i np. przy ok. 103-104 spada do okolic 100 ale czasami wzrasta do połowy między 100 a czerwonym polem albo zbliża się do czerwonego pola czyli na oko jakieś 120 albo i wyżej. Jak wjeżdżam w miejscowość i zwalniam to spada a potem jak się rozpędzam to znowu rośnie. Interesuje mnie czy to normalne że ten silnik przy większych prędkościach pracuje w takich temperaturach, czy nie jest coś nie tak i czy nie grozi to przegrzaniem. Samochód kupiłem niedawno. Raz jak po takim czymś wjeżdżałem w las nad dzikie jezioro to wiatrak włączył się 2 razy gdy temperatura zbliżyła się do czerwonego. Sam już nie wiem bo są rozbieżne informacje że albo musi być 90-95 stopni albo że niektóre silniki czasami mają wyższą temperaturę a wskaźniki pokazują często te 90 żeby nie denerwować.
I dodam że płynu chłodniczego jest ok. 2/3 zbiornika wyrównawczego.
Pulsator
Obserwowany
 
Posty: 1

04 Maj 2024, 08:31

Wszystko jest normalnie, nie zaprzątaj sobie tym głowy. :ok:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16196
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4