Skoda Octawia 2002 r

08 Maj 2010, 23:11

Witam,

Jeżdzę Skodą Octavią 2002. Od kilku tygodni z okolicy kół (przód) dobiega bardzo ciche bicie - ledwo dosłyszalne. Ustawiłem zbieżność oraz sprawdziłem opony - wyszystko ok. Co to jeszcze może być?

Z góry dziękuje za pomoc.
Ostatnio edytowany przez bartas1979, 09 Maj 2010, 13:05, edytowano w sumie 1 raz
bartas1979
Nowicjusz
 
Posty: 16
  • 09 Maj 2010, 08:48

    hamulce, łożyska piast,
    przełóż opony przód->tył czasem wulkanizator nie zauważy wybrzuszonej opony
    bicie jest non stop czy tylko przy określonej prędkości??
    Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
    pocieszny
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 6650
    Zdjęcia: 1
    Miejscowość: z błota ;)

    09 Maj 2010, 14:26

    Dziękuje za zainteresowanie tematem.

    Opony sprawdzałem u wulkanizatora. Przyglądali się im dosyć dokładnie a zakład w mieście w którym mieszkam, cieszy sie dużym zaufaniem. No ale mylić sie jest rzeczą ludzką.

    Co do prędkości - występuje na ogół pomiędzy 20 a 60 km/h. Powyżej 110km/h minimalnie wyczuwa się drganie kierownicy.

    Na tarcze zwrócili uwagę u wulkanizatora - twierdzą że klocki "nie biorą" na całej tarczy i cześć tarczy jest pordzewiała. Dziwne bo tarcza jak i klocki były zmieniane jakieś 4 msc. temu.
    bartas1979
    Nowicjusz
     
    Posty: 16

    10 Maj 2010, 08:31

    ale dlaczego nie wywazyles kol ?Od tego trzeba bylo zaczac
    Jesli hamulce nie biora tak jak powinny nalezy wyczyscic prowadnice klockow i ewentualnie przesmarowac obszary poktorych klocek przesuwa sie po konstrukcji zacisku.
    dark13
    Początkujący
     
    Posty: 84
    Miejscowość: szczecin

    10 Maj 2010, 14:14

    Pisząc że koła zostały sprawdzone miałem na wysli wywazone również.

    [ Dodano: Pon Cze 07, 2010 11:02 ]
    Ludzie ratujcie bo mnie trafi,

    Koła jeszcze raz wyważone (w innej stacji obsługi), potem przełozone z przodu na tył i z tyłu na przód. Mechanik który sie zajmuję moim autkiem twierdzi ze "on nic nie widzi i nich nie słyszy", a wszyscy inni których wiozłem twierdzą inaczej - ze jednak słychac. Mało tego - samochodem delikatnie drga podczas jazdy.

    Jedyna wskazówka to że mechanik który przekładał mi opony twierdzi ze tarcze hamulcowe sa w strasznym stanie (mimo ze wymianiałem je w listopadzie), pordzewiały i "klocki nie biora ich równo".

    Co robic i co wymienić?
    bartas1979
    Nowicjusz
     
    Posty: 16
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Cyfrowe lusterka Lexusa – to musisz o nich wiedzieć
      To musiało nastąpić. Kamery najpierw trafiły do naszych samochodów, by ułatwiać parkowanie i wspomagać działanie systemów bezpieczeństwa, a teraz zaczynają zastępować klasyczne lusterka. Kluczową rolę w tej ...