Stukanie metaliczne z lewej strony z zawieszenia przy skręcaniu

06 Wrz 2015, 14:07

Witam Serdecznie,
Kupiłem miesiąc temu samochód Fiat Bravo 1,4 z rocznika 2008,
Otóż mam problem ze dziwnym metalicznym dzwiękiem (jakby spreżyna była wyrobiona czy coś) Pod spodem link do filmiku nagranego telefonem:

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Nadmienię że byłem u dwóch mechaników bo miałem też inną usterkę , a mianowicie samochód sam skręcał kierownicę na nierównościach , na prostej drodze się nic nie działo, pierwszy mechanik wymienił mi Amortyzatory bo z jednego wyciekał olej oraz tuleję w wachaczu przednim , lecz problem nie został rozwiązany , następny mechanik wymienił Łożysko na kolumnie McPerhsona oraz siedzisko (poduszkę amortyzatora bo była na wykończeniu)
Po zrobieniu geometrii dalej gwałtownie ściąga na lewo na koleinach, moje przypuszczenia dotyczą źle skalibrowanego czujnika skrętu, , bo to wygląda tak że gdy jadę prosto na nierównej drodze to nagle jakaś siła mi przekręca kierownice w lewo i samochód ściąga na lewo i muszę korygować.
Myślicie że to chodzi o czujnik skrętu??
No i wracając do hałasów z lewego koła, hałas odziwo nie występuję natomiast przy staniu na wzniesieniu tylko na poziomej powierzchni, moje przypuszczenia to wyrobiona sprężyna, lub drążek kierowniczy, a może nawet przegub. Potrzebuje pomocy, czy ktoś wie co jest powodem tych trzeszczeń metalicznych oraz samoskręcania kierownicy.
Czy ktoś miał już może coś takiego , hałas słychać na filmiku co podałem link powyżej.
Czekam na odpowiedź.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
rafal1987
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 21 09 1987
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Fiat Bravo
Silnik: 1,4 T-JET
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008