Większa pojemność ładowania i więcej funkcji online - Audi Q4 e-tron

04 Mar 2022, 16:28

Krótszy czas ładowania w trasie i więcej funkcji: Audi konsekwentnie rozbudowuje gamę funkcji w modelach Q4 e-tron i Q4 Sportback e-tron. Klienci mogą teraz liczyć na krótszy czas ładowania wersji modelowych z dużymi akumulatorami, a także na poszerzoną ofertę usług otrzymywanych za pośrednictwem Audi connect i aplikacji myAudi.

  1. Audi connect od teraz z Amazon Alexa
  2. Nowe funkcje ładowania w aplikacji myAudi
  3. Pakiet "Black Optics Plus" podkreśla dynamiczny charakter samochodu
Większa pojemność ładowania i więcej funkcji online - Audi Q4 e-tron Modele elektrycznej serii Audi Q4 e-tron, począwszy od roku 2022 charakteryzują się skróconym czasem ładowania baterii. Skorzystają na tym wersje modelowe z dużym akumulatorem, który dostarcza 76,6 kWh energii netto (82 kWh brutto), czyli: Audi Q4 40 e-tron, Audi Q4 45 e-tron quattro i Audi Q4 50 e-tron quattro – w tym również ich warianty Sportback. Wszystkie te wersje modelowe mogą teraz ładować się mocą do 135 kW. Idealny czas ładowania od 5 do 80 procent skrócił się w przypadku Q4 40 e-tron i Q4 Sportback 40 e-tron do 29 minut, a w przypadku Q4 45 e-tron quattro, jak również modeli Q4 50 e-tron quattro i Q4 Sportback 50 e-tron quattro, do 36 minut.

Skrócenie czasu ładowania wynika z optymalizacji oprogramowania dla systemów zarządzania termicznego i sterowania akumulatorem. Wszystkie modele nie emitują lokalnie dwutlenku węgla, charakteryzują się dalekim zasięgiem, a dzięki opcjonalnej usłudze e-tron Charging Service ładować je można wygodnie w około 320 000 punktów ładowania w 26 krajach Europy.

Audi connect od teraz z Amazon Alexa
Wirtualna asystentka Alexa firmy Amazon integrowana na pokładzie samochodu za pośrednictwem Audi connect, umożliwia kierowcom głosowe zarządzanie kalendarzem lub listą zakupów. Pozwala także sterować kompatybilnymi urządzeniami inteligentnego domu (smart home) z samochodu, z poziomu profilu użytkownika „car.2 Indyvidual”. Opcje tzw. nawigacji ostatniej mili oraz rozszerzone funkcje aplikacji dotyczące stanu samochodu i miejsca parkowania, uzupełniają portfolio usług Audi connect.

Dzięki funkcji Audi connect Emergency call & Service, pojazd może wykonać automatyczne połączenie alarmowe w odpowiednim języku narodowym, aby pomóc w skierowaniu służb ratunkowych we właściwe miejsce. Szybką i kompetentną pomoc drogową można wezwać ręcznie, naciskając przycisk wezwania serwisowego w module dachowym. Oddzielny moduł telefonu komórkowego, niezależny od systemu telefonicznego klienta, obsługuje przesył danych oraz plików audio za pomocą zintegrowanej na stałe karty SIM zamontowanej w odpornym na zderzenia miejscu w samochodzie.

Uzupełnieniem oferty infotainment jest największy jak dotąd wyświetlacz zastosowany w samochodzie marki Audi. Opcjonalny wyświetlacz dotykowy MMI z ekranem o przekątnej 11,6 cala i rozdzielczości 1764 x 824 pikseli, stanowi standardowe wyposażenie pakietów MMI pro i MMI plus.

Nowe funkcje ładowania w aplikacji myAudi
Nowe funkcje oferuje również bezpłatna aplikacja myAudi. Zaplanowane wcześniej trasy można teraz wygodnie przesyłać do samochodu bezpośrednio z aplikacji. System planowania trasy (e-tron route planner), w oparciu o aktualną sytuację na drodze automatycznie planuje postoje na ładowanie, uwzględniając indywidualny profil zużycia energii. W aplikacji można również ustawić docelowy poziom naładowania, a kierowca jest informowany o osiągnięciu pożądanego poziomu naładowania za pomocą powiadomienia push na swoim smartfonie.

POLECAMY Jak działa napęd AWD-i w hybrydach Toyoty?

Pakiet "Black Optics Plus" podkreśla dynamiczny charakter samochodu
Pakiet "Black Optics Plus" oferuje wyjątkowy sposób na podkreślenie dynamicznego wyglądu Audi Q4 e-tron. Czarne akcenty w obszarze osłony Singleframe, a także czarne pierścienie Audi i czarna ramka grilla, podkreślają przednią część nadwozia. Zderzaki przedni i tylny są również zaakcentowane na czarno, podobnie jak listwy szyb bocznych. Ponadto, wszystkie modele Q4 e-tron są teraz dostępne w kolorze czarnym (wcześniej tylko w przypadku edycji "edition one").

źródło: VGP | autor: Redakcja
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3783
Zdjęcia: 13081
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Tesla Model Y

18 Paź 2022, 11:06

Redakcja napisał(a):Wszystkie te wersje modelowe mogą teraz ładować się mocą do 135 kW
Pod warunkiem że będziemy mieli miejsce przy szybkiej ładowarce, bo chyba jest ich sporo które nie obsługują jeszcze takiego ładowania.
Redakcja napisał(a):Idealny czas ładowania od 5 do 80 procent skrócił się w przypadku Q4 40 e-tron i Q4 Sportback 40 e-tron do 29 minut
No ok, tylko teraz pytanie jaki jesteśmy w stanie przejechać dystans po takim ładowaniu do 80%. Gdzieś czytałem, że nie jest to proporcjonalne i przy rozładowaniu baterii między 90%, a 80% przejedziemy dwa razy większy dystans (takie same warunki) niż przy 80%-70%. Jest ktoś w stanie to potwierdzić?

Wiem ze baterii lepiej nie ładować do pełna bo zwiększa się ilość cykli ładowania i wydłuża się jej trwałość tylko zasięg podawany przez producenta nie jest podany od naładowania do 80%. Uzupełnienie baterii do "pełna" czyli pozostałe te 20% pewnie by trwało dłużej niż ładowanie od 5-80%. Poza tym bardzo szybkie ładowanie też wpływa negatywnie na trwałość baterii i jak się ma możliwość (nie spieszymy się) to lepiej ładować mniejszym prądem, zgadza się?

Jak tam z Waszymi doświadczeniami?
Moskito
Początkujący
 
Posty: 189
Zdjęcia: 15

18 Paź 2022, 11:31

Redakcja napisał(a):Modele elektrycznej serii Audi Q4 e-tron, począwszy od roku 2022 charakteryzują się skróconym czasem ładowania baterii.

Redakcja napisał(a):Wszystkie te wersje modelowe mogą teraz ładować się mocą do 135 kW.

No właśnie...A jakie są ceny ładowarek AC i jakie są ceny ładowarek DC...
Nic nie ma za darmo...A skrócony czas ładowania odbije się na cenie prądu. Ładuję krócej, ale prąd droższy. Ładuję dłużej, to prąd tańszy.
A jakby tego mało, to od 1 listopada 2022 wzrastają ceny za ładowanie samochodów elektrycznych...
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

18 Paź 2022, 11:55

Wczoraj Tesla poinformowała użytkowników, że w związku ze wzrostem cen energii elektrycznej podnosi ceny za ładowanie na Superchargerach. Średnio jest to około 50 groszy za kWh. Nie wszędzie ceny w Polsce są jednakowe i chyba najtaniej jest na śląsku bo tam kierowca Tesli zapłaci około 2,66 zł / kWh. Mając to na uwadze i spalaniu Tesli w granicach 18kWh na 100km (oszczędna jazda) wyjdzie 47,88 zł co można porównać do 6,84 litra benzyny w cenie po 7 zł :mrgreen: nie porównuję do LPG bo tu można by przyjąć spalanie nawet 16 l / 100km. Jednak taniej wyjdzie jazda hybrydą np. Lexusem GS lub Toyotą Camry i nie oszukujmy się w lepszym komforcie niż w Tesli :wink:
Moskito
Początkujący
 
Posty: 189
Zdjęcia: 15