Fiat Punto rok 2004. Metaliczne dźwięki z tyłu z prawej strony

17 Sie 2021, 08:12

Samochod jak widać nie najnowszy. Wczoraj jeździłem przez około 3h i było wszystko ok.

Dzisiaj rano wstałem i okazało się, że podczas puszczania gazu/lekkiego hamowania na biegach 1-3 słychać z tyłu, z prawej strony metaliczne dźwięki. Coś w stylu bardzo wyrobionego, skrzypiącego łóżka i huśtawki.

Oprócz tego czasem gdy puszczam gaz lekko szarpie (na jedynce/dwójce). To było od początku.

Jakiekolwiek sugestie?

Wyciągnąłem wszystko co luźne z bagażnika, dokręciłem koło zapasowe żeby nie latało, dalej to samo.
punciako
Nowicjusz
 
Posty: 4

17 Sie 2021, 08:43

punciako napisał(a):podczas puszczania gazu/lekkiego hamowania na biegach 1-3 słychać z tyłu, z prawej strony metaliczne dźwięki.
Jak słychać te dźwięki spróbuj delikatnie podciągnąć hamulec ręczny tak żeby tylko lekko napiąć linkę. Zobaczysz czy coś się zmieni jeżeli chodzi o ten dźwięk.
punciako napisał(a):Oprócz tego czasem gdy puszczam gaz lekko szarpie (na jedynce/dwójce). To było od początku.
To jest takie jedno szarpnięcie w momencie puszczenia pedału gazu? Jeżeli tak to może to być twoje takie odczucie z racji dużego przełożenia na tych biegów i puszczenie raptowne gazu będzie bardziej odczuwalne niż na biegach wyższych.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

17 Sie 2021, 09:07

To szarpanie przy puszczaniu to jakbym naciskał hamulec tak co 0.5s. jak dla gazu/wcisnę sprzęgło to jest ok. Nie występuje zawsze, dwa-trzy razy na tydzień może.

Hamulec sprawdzę po pracy, dzięki.
punciako
Nowicjusz
 
Posty: 4

17 Sie 2021, 09:39

punciako napisał(a):To szarpanie przy puszczaniu to jakbym naciskał hamulec tak co 0.5s
Sprawdź poduszkę skrzyni i silnika.

Na wyższych biegach czasem nie jest to też odczuwalne tylko w dużo mniejszym stopniu?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

17 Sie 2021, 10:27

Nie :/ to wyraźne szarpanie auta, jakbym nagle wciskał pedał i puszczał - wielokrotnie.
punciako
Nowicjusz
 
Posty: 4

17 Sie 2021, 11:08

Okej, a jaki masz tam silnik benzyna (jest LPG) czy diesel?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

17 Sie 2021, 11:09

Benzyna
punciako
Nowicjusz
 
Posty: 4