Szarpie przy ruszaniu w deszczowe dni

02 Sie 2021, 06:12

Witam, Golf 4 1.9 TDI 90km na pompie, 270 tys. W deszczowe dni gdzie jest większa wilgotność ,podczas ruszania z 1 biegu przez moment szarpnie silnikiem.Sytuacja nie dzieje się zawsze i tylko na zimnym silniku , po nagrzaniu chodzi idealnie. Czy to oznaka kończącego się sprzęgła ( wychodzi na to że jest jeszcze oryginalne)?. Czy tarcza sprzęgła wilgotnieje w jakikolwiek sposób podczas postoju na parkingu w deszcz? Wyczytałem że delikatne przypalenie sprzęgła pomaga ale po jakimś czasie problem wraca.Dziękuję.
straznik
Nowicjusz
 
Posty: 33

02 Sie 2021, 12:58

Jakie to jest szarpanie takie cykliczne czy po prostu raz szarpnie i koniec? Na wstecznym też tak samo się zachowuje?
Sprawdzałeś poduszki skrzyni biegów?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

03 Sie 2021, 10:01

Jest to pojedyncze szarpnięcie jakbym zbyt szybko puścił sprzęgło i wyczuwalne jest dla mnie dość wyraźnie, ale trwa dosłownie sekunde. Na wstecznym nie przypominam sobie takiej sytuacji. Nie nic nie sprawdzalem jak do tej pory czy coś jest zbyt mocno wyeksplatowane.
straznik
Nowicjusz
 
Posty: 33
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Supra - pięć generacji
    Toyota zaprosiła właścicieli oraz największych fanów klasycznych modeli Supry na zamkniętą imprezę z udziałem Tetsuyi Tady, twórcy Supry piątej generacji. Główny inżynier najnowszego sportowego coupe ...