E46 318i Zgrzyt i Szuranie przy jeździe na wprost

08 Lip 2021, 11:22

Witam,

Podczas jazdy słychać metaliczne zgrzytanie z tylnej części samochodu wprost proporcjonalne do szybkości auta (Im szybciej jadę tym różnica czasu pomiędzy zgrzytami jest mniejsza) . Zgrzyt również jakby rezonuję na drążku zmiany biegów, jednak sama zmiana biegów nie ma z nim nic wspólnego. Od czasu do czasu słychać taki zgrzyt jakby jakieś metalowe części się zgniatały i brzmi to bardzo niepokojąco, jednak nie zauważyłem żadnej różnicy w prowadzeniu samochodu. Słychać również metaliczne szuranie z tego samego miejsca.
-Podczas gazowania na biegu jałowym nie ma tych objawów,
-Podczas jazdy do tyłu słychać tylko szuranie
-Podczas jazdy do 15km/h nie ma tych objawów
-Objawy słychać na każdym biegu

Ktoś coś wie? Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.
kamilowski132
Obserwowany

21 Lip 2021, 23:10

A czy z tyłu masz tarcze hamulcowe czy bębny ?

Jeśli z koła dochodzą jakiekolwiek niepokojące dźwięki należy najpierw sprawdzić w jakim stanie jest łożysko.
ineedl
Zaawansowany

Zdjęcia: 68
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Peugeot 206
Silnik: 1.1 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

21 Lip 2021, 23:27

Cześć,
Mam tarcze hamulcowe, dźwięk na pewno nie dochodzi z kół. Odkryłem jednak, że chodzi o hamulec ręczny. Gdy go lekko podnoszę do góry o jeden ząbek to wszystkie dźwięki są już prawie nie słyszalne ale na pewno nie jest za luźny. Ładnie pod górkę trzyma samochód jak jest zaciągnięty. Koła ostatnio zdejmowałem I wyważałem więc to też na pewno nie to.
kamilowski132
Obserwowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Bezpieczny wyjazd z małym dzieckiem
    Lipiec i sierpień to okres nasilenia wypadków drogowych z udziałem dzieci, które najczęściej uczestniczą w tych zdarzeniach jako pasażerowie samochodów, a więc wskutek błędów dorosłych. Za kierownicą ...
    XVIII Moto-Piknik NO LIMIT 2012 - Olsztyn / relacja
    17 czerwca na lotnisku Dajtki w Olsztynie odbyła się impreza XVIII Moto-Piknik NO LIMIT 2012. Dla gości którzy jak co roku licznie odwiedzali tegoroczny Piknik przygotowano wiele atrakcji i konkursów można było ...

•