Clk szuranie przy wolnej jeździe

13 Lut 2024, 21:48

Witam pisze z takim problemem, zacząłem słyszeń dziwne jakby szuranie, ocieranie słyszalne tylko przy małych prędkościach tzn -20-40 km/h dodam że słychać tylko jak puszczę gaz jak dodam to zanika. Jest to clk 2008 1.8 186km. Słychać to jakby w aucie z prawej strony albo z tyłu za kierowcą, żona prowadziła to ja wystawiałem głowę za auto nic nie słychać tylko w aucie to słychać, jakby z pod spodu auta, Sprawdzałem koła wrzucałem inne, klocki tarcze wszystko sprawdzone, kręciłem każdym kołem, wymieniłem prawe łożysko koła nic. Dalej to samo. Co robić dalej gdzie szukać przyczyny
Zdzichu12
Obserwowany
 
Posty: 1

15 Lut 2024, 01:46

Mam to samo tylko od strony kierowcy i póki co przejechałem z tym 4 tysiące km i dalej żaden mechanik nie znalazł przyczyny.
Tołdi
Nowicjusz
 
Posty: 10

25 Lut 2024, 04:54

Jeśli zaden mechanik nie był w stanie dociec skąd pochodzi dżwiek szurania,sprawdziłbym tylny most,dżwięki potrafią przenosić,mosty tak mają,że albo wyją przy określonej prędkosci,powiedzmy 120 km/h i w górę,albo,,szurają,,tylko przy niskich prędkościach,by ocenić stan mostu wystarczy zlać z niego olej,jeśli złoty,pełen opiłków to most do wymiany lub regeneracji,nie zapominajcie o wymianach oleju w mostach,pierwsze W210 gdy kupiłem,tylny most wył przy 120 km/h i wyżej,wylałem złoty olej,wymieniłem na Elfa plus Bishop,wycie ucichło całkiem,ale przy niskiej prędkości,przy dojazdach szurało,wcześniej na starym oleju szurania nie było,w końcu kupiłem uż.most w bdb stanie,problemu już nie było żadnego.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)