Huczenie podczas jazdy na wprost

23 Kwi 2013, 17:48

Witam mam problem z renault megane coupe , od pewnego czasu podczas jazdy cos huczy , nie baardzo wiem gdzie ( bo dzwiek jak wiadomo moze byc przenoszyony) im szybciej jade tym głosniej na zakretach milknie,
Wymieniłem opoony na letnie wywazyłem ,pozbyłem sie krzywej felgi i wymieniłem łozysko koła .
Nic nie pomogło wiec co to moze byc ?? bo takie jezdzenie od mechanika do mechanika i wydawac kase na czesci a problem nie znika to mi sie nie kalkuje
miro87
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: renault megane coupe
  • 24 Kwi 2013, 00:29

    Które łożysko wymieniłeś? Buczenie cichnie na zakrętach w obie strony czy w któraś jest inaczej? Jak głośne to jest? Albo łożysko koła albo łożysko w skrzyni.
    Vermin
    Stały forumowicz
     
    Posty: 1670
    Zdjęcia: 4
    Prawo jazdy: 06 01 1992
    Auto: Ściera
    Silnik: 2.0 DOHC EFI
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1993

    24 Kwi 2013, 06:14

    w prawo troche cichnie,w lewo bez zmian w prawym kole wymieniłem, mechanik uznał ze w prawym jest do wymiany jescze po tym jak mu powiedziałem ze felga krzywa była na prawym kole.
    miro87
    Nowicjusz
     
    Posty: 5
    Auto: renault megane coupe

    24 Kwi 2013, 16:44

    Sprawdź lewe łożysko. Zobacz czy mechanik w ogóle dotknął się prawej piasty. I w jakim to jest stanie. Ale raczej obstawiałbym coś z tematu półosi. Może luz być na półośkach. Na pewno sprawdź stan oleju w skrzyni biegów. Zwróć SZCZEGÓLNĄ uwagę na podporę półosi, tam też jest łożysko. Na końcu skrzynia - patrz dyferencjał. Łożysko na wałku atakującym raczej odpada bo na zakręcie w jedną stronę cichnie.

    A czy przy przyspieszaniu/hamowaniu nie słuchać może pukania??? Stukania??? Takiego trochę jak przy luźnym sworzniu wahacza???

    Na wszystkich biegach tak jest??? Eweeeeentualnie hamulce ale baaaardzo wątpie, po jeździe dotknij felgi lewej i prawej. Jeśli któraś będzie dużo gorętsza to wchodzą na listę podejrzanych.
    Vermin
    Stały forumowicz
     
    Posty: 1670
    Zdjęcia: 4
    Prawo jazdy: 06 01 1992
    Auto: Ściera
    Silnik: 2.0 DOHC EFI
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1993

    24 Kwi 2013, 17:43

    Dzięki za obszerne opisanie problemu otóz do wymiany amortyzatory , sworznie wachacza i końcówki drążków a raczej to hamulce bo ciepłe tarcze bardzo sa nawet po krótkiej jeździe ;/. Więc porobie to wszystko na dniach troche po kosztach pujdzie ale cuż bezpieczenstwo ponad wszystko , i wtedy dam znac co to było konrtetnie. ( olej w skrzyni jest ok sprawdzałem )
    miro87
    Nowicjusz
     
    Posty: 5
    Auto: renault megane coupe

    24 Kwi 2013, 19:50

    aha i tak dokładnie to przy głębszym skrecie w prawo cichnie lecz zaraz po wyprowadzeniu na prosta znow ten dzwiek pojawia sie a dokładnie przy 40 na godzine zaczyna a równo po 80 cichnie , lecz narazazie tak jak mowie ponaprawiam to wszystko bo trzeba :) wiem ze na forach itd to róznie bywa ale warto poszczerzac swoja wiedze :)
    miro87
    Nowicjusz
     
    Posty: 5
    Auto: renault megane coupe
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      System zdalnego parkowania na parkingach wielopoziomowych
      Audi otrzymuje w USA dwie nagrody za system zdalnego parkowania. Rozwiązania techniczne, które Audi stworzyło z myślą o tzw. zdalnym, bez ingerencji kierowcy parkowaniu, znalazły duże uznanie także u amerykańskich ...

    25 Kwi 2013, 00:07

    Proszę bardzo :). Kurcze, jeżeli dźwięk jest tylko między 40 a 80 to też zmienia postać rzeczy. Bo to może być coś na konkretnym biegu. Po prostu na zakrętach w prawo przeciążenie przerzuca olej na lewą stronę skrzyni przez co dźwięk by cichł bo uszkodzone miejsce byłoby zalane olejem. Myślałem o 5 biegu, ale odrzuciłem to wcześniej. To że koła ciepłe to nic dziwnego, dziwne by było gdyby jedno było gorące a drugie ciepłe (na jednej osi). Zobacz bo może to nie zależy od prędkości tylko huczy np. na jednym biegu. Sprawdź, jeżeli tak to sprawa jasna... Trzeba rozłożyć lub zmienić skrzynię. Życzę powodzenia w naprawie :). Postaraj się napisać co było przyczyną bo aż sam jestem ciekawy, pozdrawiam :).
    Vermin
    Stały forumowicz
     
    Posty: 1670
    Zdjęcia: 4
    Prawo jazdy: 06 01 1992
    Auto: Ściera
    Silnik: 2.0 DOHC EFI
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1993

    05 Maj 2013, 16:12

    Oprócz samej skrzyni,która być może jest wadliwa,sprawdź jeszcze poduszki amortyzatorów. Znajomy miał podobny problem,plus u niego dochodziło charakterystyczne piszczenie podczas skrętów i nie tylko.
    Dabtuner
    Aktywny
     
    Posty: 295