Nowy Seat Leon - prezentacja na Paris Motor Show 2012

Nowy Seat Leon - prezentacja na Paris Motor Show 2012

27 Wrz 2012, 08:26

Na wieczorze medialnym Grupy Volkswagena James Muir, prezes SEAT SA po raz pierwszy zaprezentował całkowicie nowego Leona deklarując: "Nowy Leon nie wymaga kompromisu od Klienta".

Nowy Seat Leon - prezentacja na Paris Motor Show 2012

Podczas wieczoru odsłonięte zostało również nowe logo marki SEAT, co zbiegło się w czasie z wprowadzeniem nowego Leona. "Nowy Leon będzie pierwszym SEAT-em noszącym nasze nowe logo. Nowe logo SEAT-a odzwierciedla nasze zaangażowanie w czyste, precyzyjne projektowanie połączone z technologiczną perfekcją" wyjaśnił James Miur.

POLECAMY Seat Leon III - oszałamiający design

Konkurowanie w niezwykle silnym, europejskim sektorze średniej wielkości hatchbacków jest bardzo trudne. Nowy Leon jest pierwszym, produkcyjnym SEAT-em wyrażającym nowy język projektowania po wcześniejszych, koncepcyjnych modelach IBE, IBX i IBL. W nowym Leonie znajdzie się szereg innowacyjnych technologii z zakresu bezpieczeństwa i łączności, jest także pierwszym autem w tym segmencie oferującym pełne światła LED. Wnętrze jest zorientowane na kierowcę i oferuje najwyższy poziom wykonania połączonego z miękkimi w dotyku, najwyższej jakości materiałami.

Nowy Seat Leon - prezentacja na Paris Motor Show 2012

Nowy Leon został zbudowany na nowej platformie MQB grupy Volkswagena. Jest o 90 kg lżejszy i pomimo zmniejszenia długości o 52 mm, oferuje więcej miejsca we wnętrzu. Gama jednostek napędowych składa się z sześciu silników benzynowych i czterech jednostek diesela gwarantując szeroki wybór i spełniając preferencje wszystkich Klientów. Nowy Leon wyposażony będzie w technologię Start/Stop co w połączeniu z wydajnymi jednostkami pozwoli na imponujące w tej klasie obniżenie emisji CO2 do poziomu zaledwie 99 g/km.

POLECAMY Seat Leon III - gama silników

Leon trzeciej generacji korzysta z wiedzy i doświadczenia zebranego dzięki wcześniejszym pokoleniom. Dzięki mniejszej masie całkowitej i krótszemu nadwoziu o większym rozstawie osi zamierza utrzymać zdobytą reputację poprzednich generacji, uchodząc za wzór w swojej klasie.

Tak jak poprzedni model, również nowy Leon będzie produkowany w fabryce SEAT-a w Martorell w pobliżu Barcelony. Z taśm montażowych zjechało już 1,2 miliona Leonów od momentu wprowadzenia do sprzedaży pierwszego z nich w 1999 roku. Wraz z początkiem listopada nowy Leon zadebiutuje w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Nowy Seat Leon - prezentacja na Paris Motor Show 2012

James Muir wyjawił również, że nowy Leon będzie rodziną samochodów o różnych wersjach nadwoziowych: "Po raz pierwszy w historii, gama Leonów powiększy się m.in. o wersje 3- drzwiową i ST (kombi), przyczyniając się do rozwoju Leona i zwiększenia jego zasięgu w segmencie".

Nowy Leon pojawia w czasie największej w historii aktywności produktowej marki SEAT. W ramach ofensywy wprowadzono już nowy, miejski samochód Mii, odświeżoną Ibizę jak i 5-drzwiowego sedana Toledo.

POLECAMY Nowy SEAT Leon zaprojektowany całkowicie od podstaw

I choć odświeżona gama będzie stanowić platformę dla wzrostu sprzedaży, James Miur podkreślił, że przyszły sukces SEAT-a będzie również zbudowany na ekspansji rynkowej. "W połączeniu strategii ekspansji rynkowej, którą widzieliśmy już na początku tego roku wraz z uruchomieniem sprzedaży w Chinach, przyszły sukces będzie się opierał na nowych produktach, w większej liczbie segmentów, na wielu rynkach".

źródło: Seat
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3150
Zdjęcia: 11741
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pierwszy minivan od Lexusa - jak będzie cena? Pierwszy minivan od Lexusa - jak będzie cena?
    Niespełna rok temu Lexus pokazał światu swojego pierwszego minivana. Teraz Lexus LM trafia do sprzedaży na chińskim rynku, a jego cena imponuje. To jeden z najdroższych modeli Lexusa na świecie! Najdroższy Lexus na chińskim ...
    Samochodowe SPA czyli porządna kąpiel dla auta Samochodowe SPA czyli porządna kąpiel dla auta
    "Kierowcy, bądźcie dla nas dobrzy szczególnie na wiosnę" to byśmy usłyszeli gdyby samochody umiały mówić, z takim apelem zwróciłyby się do swoich właścicieli. I poprosiłyby ich o porządną kąpiel. Zimą ...

  •