SEAT - prezentacja nowego logo marki

03 Paź 2012, 12:38

SEAT zaprezentował światu nowe logo. Metamorfoza swoją kulminację miała na Salonie Samochodowym w Paryżu i prezentuje nową tożsamość oraz projekt marki. Łączy premierę nowego logo ze światowym debiutem nowego Leona. Model ten na europejskich ulicach dostępny będzie już w listopadzie uzupełniając największą ofensywę produktową w historii firmy, w którą włączyły się już premiera Mii, lifting Ibizy i powrót Toledo.

SEAT - prezentacja nowego logo marki

"Kolejnym krokiem w ewolucji SEAT-a jest prezentacja naszego nowego logo. Odzwierciedla ono wartości marki takie jak: czyste i precyzyjne projektowanie oraz jakość i najnowocześniejszą technologię". Pierwszym modelem noszącym nowe logo będzie całkowicie nowy SEAT Leon, gwiazda SEAT-a na Paryskim Salonie Samochodowym. "Leon jest ikoną w naszej ofercie i stanowi to co najlepsze w Seacie: piękny design, jakość, użyteczne technologie i przyjemność płynąca z jazdy" wyjaśnił James Miur, Prezes SEAT SA.

Nowe logo prezentuje kolejny krok w ciągłym rozwoju wizerunku SEAT-a i otwarcie symbolizuje sześć wartości firmy: design, dynamikę, młodość ducha, efektywność, niezawodność i dostępność.

Nowy element wizualny zawiera nierozerwalny duet ciepłej czerwieni i dynamiki z charakterystycznym chromowanym znakiem SEAT-a. Ewolucja logo symbolizuje przemianę samej firmy, równowagę pomiędzy racjonalną a najbardziej emocjonalną częścią hiszpańskiej marki. Charakteryzuje się symetrycznymi liniami pozostającymi w stałym napięciu, a chromowany symbol jest wyrzeźbiony z precyzją i nowoczesnością. Jego unikalna kompozycja podkreśla odnowione zobowiązania SEAT-a wobec technologicznej precyzji, doskonałości technicznej i innowacji, a czerwień urzeczywistnia hiszpańską dusze.

SEAT - prezentacja nowego logo marki

Elegancja i precyzja znajduje swoje odzwierciedlenie w przekątnej przypominającej Avenida Diagonal w Barcelonie. Linia ta inspiruje twórcza wizję i jest niezbędnym elementem kodu genetycznego SEAT-a. Żywe akcenty w hiszpańskim stylu nadają ciepła i życia, podkreślając głębokie cienie widoczne z różnych perspektyw łącząc racjonalizm i emocje.

Design SEAT-a
W kontekście tożsamości i projektów marki, logo jest jednym z wizualnych elementów stanowiących część nowej wizji. I choć główną działalnością marki jest produkcja samochodów, projekt logo nabiera szczególnego znaczenia wśród wartości firmy tworząc wewnętrzna część kodu genetycznego. Design to DNA SEAT-a. Cytując Alejandro Mesonero-Romanosa, szefa biura stylistycznego SEAT-a "Nowy projekt logo doskonale odzwierciedla naszą miłość do detali i jakości. Przy zachowaniu tożsamości tradycyjnego "S" zmniejszyliśmy liczbę linii, które stały się bardziej wyraziste i których ogólny obwód stał się bardziej kwadratowy, geometryczny. Całość nadaje naszemu nowemu logo bardziej nowoczesny, ostrzejszy i wyrazisty wygląd".

SEAT - prezentacja nowego logo marki

Idąc dalej wygląd nowego Leona miał wielki wpływ na twórczy rozwój logo, szczególnie w zakresie płynnej niczym ciecz koncepcji powierzchni. Proces tworzenia rozpoczął się w połowie 2010 roku.

Witamy ENJOYNEERING
ENJOYNEERING jest wizją firmy. Na ubiegłorocznym Salonie Samochodowym w Genewie prezydent SEAT-a James Muir powiedział: "ENJOYNEERING to nowe hasło hiszpańskiej spółki reprezentujące wartości i DNA marki – technologicznej precyzji i emocjonalnego śródziemnomorskiego designu".

Dla SEAT-a ENJOYNEERING jest czymś więcej niż zmianą korporacyjnej tożsamości. Zdaniem Christiana Steina, szefa marketingu SEAT-a "ENJOYNEERING jest obecny we wszystkim co robimy. Począwszy od szczegółów deski rozdzielczej w naszych samochodach a na doświadczeniach naszych klientów kończąc. Od technologii do emocji jest tylko jeden krok, a my w Seacie stawiamy ten krok codziennie". Nowy slogan jest potężnym narzędziem do zmiany dla całej firmy. Każda jednostka składowa działa wg punktu odniesienia, od modelu samochodu i punktu sprzedaży do prostego wizytownika. SEAT jest gotowy do zmian, a Ty?

Podczas trwającego w Paryżu bezprecedensowego spotkania w historii firmy, hiszpańska marka zaprezentuje nowego Leona oraz nowe Toledo, a rozwój nowej tożsamości zakończył odsłonięciem nowego logo. ENJOYNEERING stworzy nową platformę zasięgu marki SEAT na świecie.

60 lat emocji i generacji designu
Pierwszy model SEAT-a powstał 13 listopada 1953 roku. Był to SEAT 1400. Elegancki i przestronny samochód, który zyskał popularność w swoim segmencie. Od tego czasu SEAT nakreślił swój styl prowadzenia się auta, i który konsekwentnie realizuje w każdym pokoleniu. W latach 60- tych pojawił się SEAT 600, a w 80- tych powstała jedna z ikon hiszpańskiej marki: SEAT Ibiza. Po nim w 1991 roku SEAT Toledo, a siedem lat później Leon potwierdzając aspiracje i styl aut z półwyspu Iberyjskiego.

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


źródło: Seat
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3570
Zdjęcia: 12775
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

05 Paź 2012, 19:04

Przemiana równie drastyczna jak w przypadku VW :)
>>DAF XF105<<
viatoll
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 5
Auto: DAF
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Hulajnogi elektryczne – na co powinni uważać kierowcy?
    Niebezpieczne wypadki z udziałem użytkowników hulajnóg elektrycznych nie należą do rzadkości. Badania przeprowadzone w Finlandii pokazały, że odsetek obrażeń w wypadkach u hulajnogistów jest wyższy niż ...
    Poradnik podróżnika. Jak spakować wszystko, co potrzebne?
    Każdy, kto podróżował samochodem, chociaż raz spotkał się z problemem pakowania i przewożenia większego bagażu. Samochody typu SUV oraz auta terenowe niejako z automatu oferują większe możliwości transportowe, ale ...

  •