[Golf 6] Huczenie z przodu podczas jazdy: piasta czy skrzynia biegów ?

25 Sty 2024, 15:12

Tak wydaje mi się, że to z przodu. Po otwarciu szyby słychać, może nie jakoś głośno, ale słychać, powyżej 30 km/h. Piasty z przodu wymieniałem 1.5 roku temu, przejechały niecały 15000 km. Więc to raczej nie możliwe by już się popsuły. Lewarowałem każde koło i żadnych luzów nie ma. Wydaje mi się, że jak skręcam w prawo to huczenie cichnie. Jak nie piasta huczy to może opony, bo używam je od tamtej zimy, bo chciałem je przed tą zimą wywalić, ale że samochód nie ślizga się to jeżdzę na nich dalej. Zostaje łożysko skrzynia biegów, biegi wchodzą lekko, lewarek nie ma drgań. Jeśli rozpędzę samochód i dam na luz to huczenie nie ustaje. Może mało oleju w skrzyni lub stary już jest ?

Co może powodować to huczenie? Jakie jest Wasze zdanie ?

Samochód to Golf 6 1.6 MPI.
Grzegorz89
Nowicjusz
 
Posty: 9

25 Sty 2024, 15:50

Grzegorz89 napisał(a):Wydaje mi się, że jak skręcam w prawo to huczenie cichnie.
.....Podnieś na lewarku prawą stronę i zakręć kołem.....Słuchaj uważnie czy wtedy nie słychać tego huczenia.....????
Ps. przy skręcie w prawo prawe koło zostaje odciążone i może wtedy ten odgłos trochę cichnie.....
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

25 Sty 2024, 20:27

Migi60 napisał(a):.....Podnieś na lewarku prawą stronę i zakręć kołem.....Słuchaj uważnie czy wtedy nie słychać tego huczenia.....????
Ps. przy skręcie w prawo prawe koło zostaje odciążone i może wtedy ten odgłos trochę cichnie.....

Ok, tak zrobię.
A czy łożysko będzie huczeć jak nie ma żadnych luzów ?

Jakby to było łożysko skrzyni to były by jeszcze jakieś objawy ?
Grzegorz89
Nowicjusz
 
Posty: 9

26 Sty 2024, 00:10

Grzegorz89 napisał(a):A czy łożysko będzie huczeć jak nie ma żadnych luzów
.....Łożysko nie musi mieć najmniejszego luzu ale jest możliwe ze będzie huczało........
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

26 Sty 2024, 09:25

Grzegorz89 napisał(a):A czy łożysko będzie huczeć jak nie ma żadnych luzów ?
Gdy będzie miało luz to znaczy że z nim jest już bardzo żle . Generalnie jak kolega wyżej.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4728
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

28 Sty 2024, 11:44

Migi60 napisał(a):.....Podnieś na lewarku prawą stronę i zakręć kołem.....Słuchaj uważnie czy wtedy nie słychać tego huczenia.....????

Podniosłem prawe koło i po zakręceniu nie huczy albo za słabo kręciłem.
Jeśli otworzę lewą szybę to huczy, ale jak otworzę prawą to tego nie słuchać. Czyli będzie to dotyczyło lewego koła. Zauważyłem podczas kręcenie, że w lewym kole bardziej ocierają klocki o tarczę. Czy to może być to huczenie od hamulców? Z lewej stronie też jest skrzynia biegów, więc też może ona być.
Grzegorz89
Nowicjusz
 
Posty: 9