Tanie auto, 4-5k

03 Cze 2015, 14:16

Zakładam temat, bo już zacząłem się zastanawiać nad autem. Docelowo chce auto kupić za jakieś 3-4 miesiące, może później, ale myślę, że warto już teraz się zapoznać.
W tym budżecie nie dostanę żadnego demona prędkości, ani mi na tym nie zależy, ale wytypowałem sobie kilka aut i prosiłbym o informacje o nich.

1. Opel Corsa B 1.7d - słyszałem, że silnik nie do zajechania i jeśli nie ma rdzy to brać bez zastanowienia.
2. Opel Astra F - tutaj już nie wiem, widziałem kiedyś posta o pochodzeniu tego auta(Polska/Niemcy) z informacjami jak je odróżnić, bo ponoć te polskie są bardziej awaryjne. No i proszę o informacje, które silniki są najlepsze.
3. VW Golf III/Vento - tutaj myślę, że części w takich samych cenach jak do opla, może ciut droższe. Nie wiem natomiast jakie silniki są najlepsze.
4. Suzuki Swift Mk3 1.0 - bardzo oszczędny, lecz chyba mogą być problemy z blachą, ale auto bardzo tanie.
5. Mitsubishi Colt CJ0 - bardzo mi się podoba, ale kompletnie nic o tym aucie nie wiem :D

Jakich jeszcze aut szukać? Może jakieś włoskie czy francuskie?
5zymon
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 10 02 2012
Auto: Brak

03 Cze 2015, 14:40

Jeśli dysponujesz takim budżetem to po prostu szukasz aut z okolicy w cenie 5-6 tysięcy (te 500 - 1000zł jest możliwe do wynegocjowania). Szukasz auta zadbanego, możliwe że trafi się akurat za 3 miesiące jakieś zadbane auto włoskie/francuskie i będzie opłacało się kupić je bardziej niż zajeżdżonego Golfa. Podaj dokładnie jakie masz wymagania, ile będziesz jeździł itd. Tak ogólnie to za 5 tysięcy to unikałbym diesla, ze względu na ogromne przebiegi.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

03 Cze 2015, 14:40

5zymon napisał(a):2. Opel Astra F - tutaj już nie wiem, widziałem kiedyś posta o pochodzeniu tego auta(Polska/Niemcy) z informacjami jak je odróżnić, bo ponoć te polskie są bardziej awaryjne. No i proszę o informacje, które silniki są najlepsze.

Polska Astra z tego co wiem nie jest niby dużo bardziej awaryjna tylko jest po prostu gorszej jakości wykonania. Polskie Astry nosiły oznaczenie classic i to je odróżnia od Niemek.
Golf okey corsa też benzynowe też dają radę (oprócz 1,2 i 1,0), swift super samochodzik do miasta i na dojazdy do pracy ideał tylko blacha :/ Sam się interesuję coltem i powiem ci że to całkiem niezłe bezawaryjne, dynamiczne i ekonomiczne auto ale jak to japońce z tamtych lat na blachach ruda tańczy jak szalona jak nie zadbasz. Od siebie dodam Lanosa jak chcesz dobre blachy.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

03 Cze 2015, 14:50

Tak ogólnie to za 5 tysięcy to unikałbym diesla, ze względu na ogromne przebiegi.


Ogólnie to wiem o tej zasadzie, ale myślę, że mimo wszystko taka corsa B nie będzie miała nie wiadomo jakiego przebiegu. W końcu to nie segment D i jeździła raczej po mieście. Ale pewnie nie takie rzeczy się zdarzały :D

Moje wymagania zamykają się w taniej eksploatacji. Niczym więcej. Nie potrzebuje dużego auta i mocy. Auto będzie pewnie codziennie(może prawie codziennie) jeżdżone w mieście. Dziennie w granicach 20-30km.

Założyłem temat, bo chciałbym się po prostu więcej dowiedzieć o autach, które wymieniłem. Lanosa oglądałem, faktycznie dobre, można nawet 10 letnie znaleźć za 5-7k.
5zymon
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 10 02 2012
Auto: Brak

03 Cze 2015, 15:21

5zymon napisał(a):Lanosa oglądałem, faktycznie dobre, można nawet 10 letnie znaleźć za 5-7k.

Skoro lanos ci pasuje to zobacz jeszcze na Rovery 200.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

04 Cze 2015, 09:59

Może Peugeot 306 albo Renault Megane?
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
linki przykładowe.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

07 Cze 2015, 15:01

Meganka kompletnie mi się nie podoba, natomiast peugeot mógłby być w sumie, ale bardziej wolałbym już coś innego.

A co powiecie o roverze 25?
5zymon
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 10 02 2012
Auto: Brak

07 Cze 2015, 18:51

Krzychu napisał(a): Od siebie dodam Lanosa jak chcesz dobre blachy.
:shock:
W jakim sensie "dobre blachy"?
Ludzie nie inwestują w te samochody i trudno znaleźć Lanosa z dobrą blachą. Tak samo leją olej mineralny a popychacze hydrauliczne tego nie cierpią.
DamianCAR
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 840
Zdjęcia: 6
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: E36, Opel Vectra C
Silnik: m50b25, 2.0T + LPG
Skrzynia biegów: Manualna

07 Cze 2015, 19:17

Niby tam był "ocynk" ale fakt z blachą bywa problem.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

09 Cze 2015, 12:38

Najlepiej po kupnie zabezpieczyć i masz spokój,dla porównania Leganza nie koroduje aż tak bardzo jak Lanos wiec jeżeli spodoba Ci się nie co większa i tania limuzyna,to śmiało bierz ja pod uwagę.
Eperfekt
Początkujący
 
Posty: 132
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: Seat
Silnik: Ibiza 1.9
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

10 Cze 2015, 08:30

Daewoo można ogólnie tanio wyrwać i z tego co widać po ogłoszeniach nie korodują tak bardzo jak, np. ople.

Inne pytanie, co sądzicie o polonezie? Czy to jest mechanicznie dobre auto? Można bardzo tanio wyrwać ładnego poldka, dlatego tak pytam.
5zymon
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 10 02 2012
Auto: Brak

10 Cze 2015, 19:28

Jak trafisz zadbanego to tak jest ok ale jazda nim na codzień to udręka.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

10 Cze 2015, 19:41

Jak trafisz zadbanego to tak jest ok ale jazda nim na codzień to udręka.


Chodzi o wygode jazdy czy o gabaryty do miasta?

Silnik 1.4 od rovera jest dobry?
5zymon
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 10 02 2012
Auto: Brak

10 Cze 2015, 20:11

To i to ani to wygodne no chyba że zakupisz fotele IG (Inter Groclin) które kosztują 300-500zł w zależności od stanu :roll: do miasta też kiepskie bo przy parkowaniu duże wymiary będą przeszkadzać.
Silnik Rovera jest chwalony,użytkownicy twierdzą nawet że pali mniej niż zwykłe OHV tylko znajdż dobry egzemplarz z tym silnikiem.. szansa jak trafić szóstke w lotka..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

10 Cze 2015, 20:34

Polonez raczej dla kogoś kto lubi samemu coś tam powymieniać w aucie, bo ceny części są śmiesznie niskie. Tutaj Polonez z klimą, ale ma trochę rdzy (przynajmniej sprzedający nie ukrywa):
[link do oferty na Allegro wygasł]
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002