Tanie auto pod lpg

08 Cze 2015, 15:19

Cześć, witam wszystkich na forum. Piszę w sprawie porady odnośnie zakupu jakiegoś oszczędnego, taniego autka pod lpg. Nie mam ściśle określonego budżetu, ale zważywszy że dopiero zacząłem ledwo co zarabiać to chciałbym aby było to możliwie tanio - powiedzmy do 4tys (max 5tys.). Obecnie jeżdżę volvo v40 model sprzed liftu, które że tak powiem "przejęłem" :P , ale ceny paliw a biją po kieszeni niesamowicie. Planuje sprzedać i kupić coś możliwie najoszczędniejszego. Auto będzie robiło rocznie ok. 30-40 tys. km. Nie zależy mi absolutnie ani na wyglądzie, ani na wyposażeniu. Auto ma być bardzo tanie w eksploatacji, nie zżarte przez rdze i nie awaryjne przy lpg - to tyle, nie musi mieć nawet wspomagania. Co byście konkretnego polecili ? Pozdrawiam.
AnotherWorld
Nowicjusz
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 23 10 2007
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: *******

08 Cze 2015, 15:26

Ode mnie Laguna I 1.6 + LPG.
Najoszczędniejszy silnik i radzi sobie z tym autem.
DamianCAR
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 840
Zdjęcia: 6
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: E36, Opel Vectra C
Silnik: m50b25, 2.0T + LPG
Skrzynia biegów: Manualna

08 Cze 2015, 16:14

Bardzo ciekawa propozycja,ale jeżeli ma być tanie w utrzymaniu to polecam też Leganze 2.0 plus lpg ewentualnie Lanos 1.6 100km czy Vectre B 1.8 ,też będzie w sam raz. W jakim nadwoziu szukasz?
Petrostar
Początkujący
 
Posty: 220
Auto: VW Polo
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

08 Cze 2015, 16:25

Wsio ramno, byle nie kombi bo to z pewnością przekłada sie na dodatkowe zużycie paliwa wywołane przez dodatkowe opory areodynamiczne :P Też chciałem prosić o jakieś możliwe do znalezienia w promieniu do 150km od Wrocławia opcje. Bo nawet na cała Polskę nie idzie znaleźć polecanego przez ludzi Nissana Sunny na lpg, a jak kiedyś był w archiwum patrze to jak wyłowiony z dna oceanu :D Co do lanosów to z tego co czytam to mówią ludzie że tylko i wyłącznie v8 , ze względu na przerwę pomiędzy cylindrami w v16 która jest cienka jak włos i wymiany uszczelki pod głowicą za równowartość auta to standard.
AnotherWorld
Nowicjusz
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 23 10 2007
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: *******

08 Cze 2015, 16:30

AnotherWorld napisał(a):wyłącznie v8 , ze względu na przerwę pomiędzy cylindrami w v16
Jakieś nowe wersje Lasnosa :D myślałem, że V16 to tylko w Veyronie :mrgreen:
Obie wersje basrdzo dobrze nadają się do LPG
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14078
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

08 Cze 2015, 16:37

XD Jak bym sie na tym znał to bym nie pytał :D A jak w tych Lagunach jest z blachą ?
Zrobiłem taki ranking, jakich aut szukać (dodajcie cos, albo wyrzućcie po rzuceniu okiem):
- Dewoo Nubira/Lanos
- Opel Astra I/Vectra I
- Renault Laguna
- Opel Corsa B ?
- Audi 80 B3 ?
AnotherWorld
Nowicjusz
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 23 10 2007
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: *******

08 Cze 2015, 18:15

A co sądzicie o tym VW ?
[link do oferty na Allegro wygasł]
AnotherWorld
Nowicjusz
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 23 10 2007
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: *******

08 Cze 2015, 18:23

Fajny ten Passat, obejrzyj.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

08 Cze 2015, 19:58

Ale to przecież 1.6 :mrgreen: z mojej strony Audi 80 B4 i VW Passat B4.
Tutaj bardzo ładna 80
[link do oferty na Olx wygasł]
I Passat wprawdzie nie B4 ale ładna amerykańska wersja [link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

08 Cze 2015, 21:10

Ale B3 za 1800 to byleby w ogóle jechało :)
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

09 Cze 2015, 12:26

Ode mnie propozycje Dewoo Nubira/Lanos, Opel Astra I/Vectra,Renault Laguna wszystkie mogą być z silnikiem 1.6 i lpg aby było oszczędnie. Wygodniejsza w trasy byłaby Laguna lub Vectra.
Eperfekt
Początkujący
 
Posty: 132
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: Seat
Silnik: Ibiza 1.9
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

12 Cze 2015, 16:33

No witam, to znowu ja. Byłem badać tego Passacika wczoraj. Z zewnątrz nawet nieźle, nie zauwazyłem żeby juz brała go ruda, ale na kanale nie byłem żeby zobaczyć czy szpachli nie nałożone po nadkolach np. :P Za to już środek trochę gorzej :D Widać że autem dojeżdzane było do roboty na budowe, ale dla mnie wsumie nie problem. Jednak właściciel powiedział , że w aucie trzeba coś wymienić (nie pamietam nazwy - ok.5stów) do tego wiadomo rozrząd dawno nie wymieniany, hamulce, instalacja cała gazowa do regulacji - wymiana membran i czyszczenie reduktora + filtry faz. Filtry, olej, hamilce bym powymieniał sam. Do tego opony deko łyse. Ponad to to z rozmowy wynika że pali tak średnio z dyche gazu - ale myślę to spalanie na trasie 80km/h :D i cza byłoby sie liczyc z 12l/100 - może trochę wina dojechanego reduktora i wyregulowania instalacji. Za 1500pln myślę że by poszedł :) Ale wolę sie nie spieszyć i poszukam jeszcze. Co myślicie o tym: [link do oferty na Allegro wygasł]
Mam blisko, gość robi wrażenie solidnego - opłaca się golfika III jak by na kanał zajechać i blachy by miał w dobrym stanie ?
AnotherWorld
Nowicjusz
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 23 10 2007
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: *******

12 Cze 2015, 16:47

Oryginalny przebieg na + ale plastikowe nakładki na nadkola nie są w całym pakiecie więc pewnie ukrywają rdzę. A rudego z imprezy to nie wygonisz :mrgreen:
Przednie lampy wyglądają na zdjęciach dziwnie.. Podróby?
Tu ładna Mazda
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

13 Cze 2015, 11:19

Ładny ten Golfik,można go obejrzeć tylko zwróc uwage na te nadkola.
Mazda od Konia też ciekawa tylko ta cena coś mi śmierdzi.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012