Range Rover Velar

16 Sie 2019, 21:37

Wakacje więc czas wyjazdów. Ano się zdarzyło że pojechaliśmy takowym autem . Prawie nówka z salonu . 5 tyś przebiegu. Ja nie prowadziłem , siedziałem z przodu po prawej strony. Odczucie to jak bym był w malczanie- mało miejsca. Auto wielkie zewnątrz a w środku d ....a . Bagażnik mizerny - spakowanie dla czterech osób pod namioty było na siłę. Koszty przejazdu - swoją fabianą na LPG tam i z powrotem przejechajbym trzykrotnie taniej :mrgreen: No ale cóż - masaż na fotelu czyni cuda :mrgreen: Być może z pozycji kierowcy jest to coś za 350 tysi bo systemy bezpieczeństwa , trzymanie pasa , aktywny tempomat , i te inne szpeje itp. Może my za malutkie jesteśmy na tą markę :idea:
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4673
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

16 Sie 2019, 21:49

Myślę ze po prostu za duży jesteś :wink: a tak serio to masz racje RR jest ciasny w środku, w zasadzie tylko kierowca i pasażer czują sie dobrze.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

17 Sie 2019, 21:53

Kao napisał(a):Myślę ze po prostu za duży jesteś :wink:
Ja za duży jestem :?: Jestem średni , taki w sam raz :mrgreen: Zazwyczaj jak się co nie zmieści w bagażniku a jest podręczne to się upycha pod nogi pasażera obok kierowcy. A tu du..a Jak w czołgu ciasno jak ch...a :mrgreen:
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4673
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

19 Sie 2019, 17:52

Tam nawet bagażnik jakiś mały jest do gabarytów samochodu. Jak go oglądałem na targach i otworzyłem z tyłu klapę to trochę zdziwiłem się że tam tak mało miejsca. fakt ładnie zabudowane wszystko i regularne kształty ale przed otwarciem klapy oczekiwania były większe.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

19 Sie 2019, 20:48

Cichy77 napisał(a):Tam nawet bagażnik jakiś mały jest do gabarytów samochodu
Zgadza się . Przy pełnowymiarowym kole zapasowym 21 cali felgi to trzeba na nie miejsca :mrgreen: Nie wiem czy by się zmieściło do mojej fabiany :mrgreen: To auto raczej do podróży biznesowych a nie na wypady wakacyjne pod namioty tak jak my pojechaliśmy. Fakt że podróż poza ciasnotą była przyjemna ale du..y nie urywa - nierówność nawierzchni jednak odczuwalna ,hałas jest słyszalny itp..... ale nie było czuć prędkości . Ekonomiczna prędkość podróżna według informacji na zegarach to 135 km/godz . Kierowca się starał jej nie przekraczać a i tak wyszło średnie spalania prawie 12 litrów na setkę PB. Dokładnie 11,6 co według danych serwisowych , reklamowych auta jest dużo za dużo :mrgreen: Producent mówi że ma 7,6 palić :happy:
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4673
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

09 Wrz 2019, 12:10

bonifacy napisał(a):Ekonomiczna prędkość podróżna według informacji na zegarach to 135 km/godz . Kierowca się starał jej nie przekraczać a i tak wyszło średnie spalania prawie 12 litrów na setkę PB. Dokładnie 11,6 co według danych serwisowych , reklamowych auta jest dużo za dużo Producent mówi że ma 7,6 palić
Haha :) tyle pali w broszurach informacyjnych, a w rzeczywistości spalanie z deklarowanego przez producenta w większości przypadków jest bardzo trudne do uzyskania.
Jakiś czas temu zmieniły się pomiary spalania i miały być bardziej realne do warunków rzeczywistych ale jak widać tu spora różnica jakieś 50% więcej niż to co deklaruje producent :shock:
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kia Rio 1,4 DOHC CVVT o mocy 109 KM
    Pod maską koreańskiego mieszczucha znalazł się silnik benzynowy o pojemności 1,4 litra generujący moc 109 KM. Wyposażony w manualną skrzynię biegów która oferuje sześć przełożeń. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h ...
    Toyota AYGO 2018 po modernizacji
    Nowe AYGO zachowuje rozpoznawalny znak X z przodu, który teraz stanowi mocną, trójwymiarową strukturę. Nowy projekt przodu auta otrzymał przeprojektowane przednie reflektory w stylu Keen Look ze zintegrowanymi ...