Range Rover Velar

16 Sie 2019, 21:37

Wakacje więc czas wyjazdów. Ano się zdarzyło że pojechaliśmy takowym autem . Prawie nówka z salonu . 5 tyś przebiegu. Ja nie prowadziłem , siedziałem z przodu po prawej strony. Odczucie to jak bym był w malczanie- mało miejsca. Auto wielkie zewnątrz a w środku d ....a . Bagażnik mizerny - spakowanie dla czterech osób pod namioty było na siłę. Koszty przejazdu - swoją fabianą na LPG tam i z powrotem przejechajbym trzykrotnie taniej :mrgreen: No ale cóż - masaż na fotelu czyni cuda :mrgreen: Być może z pozycji kierowcy jest to coś za 350 tysi bo systemy bezpieczeństwa , trzymanie pasa , aktywny tempomat , i te inne szpeje itp. Może my za malutkie jesteśmy na tą markę :idea:
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

16 Sie 2019, 21:49

Myślę ze po prostu za duży jesteś :wink: a tak serio to masz racje RR jest ciasny w środku, w zasadzie tylko kierowca i pasażer czują sie dobrze.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

17 Sie 2019, 21:53

Kao napisał(a):Myślę ze po prostu za duży jesteś :wink:
Ja za duży jestem :?: Jestem średni , taki w sam raz :mrgreen: Zazwyczaj jak się co nie zmieści w bagażniku a jest podręczne to się upycha pod nogi pasażera obok kierowcy. A tu du..a Jak w czołgu ciasno jak ch...a :mrgreen:
bonifacy
Stały forumowicz

19 Sie 2019, 17:52

Tam nawet bagażnik jakiś mały jest do gabarytów samochodu. Jak go oglądałem na targach i otworzyłem z tyłu klapę to trochę zdziwiłem się że tam tak mało miejsca. fakt ładnie zabudowane wszystko i regularne kształty ale przed otwarciem klapy oczekiwania były większe.
Cichy77
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

19 Sie 2019, 20:48

Cichy77 napisał(a):Tam nawet bagażnik jakiś mały jest do gabarytów samochodu
Zgadza się . Przy pełnowymiarowym kole zapasowym 21 cali felgi to trzeba na nie miejsca :mrgreen: Nie wiem czy by się zmieściło do mojej fabiany :mrgreen: To auto raczej do podróży biznesowych a nie na wypady wakacyjne pod namioty tak jak my pojechaliśmy. Fakt że podróż poza ciasnotą była przyjemna ale du..y nie urywa - nierówność nawierzchni jednak odczuwalna ,hałas jest słyszalny itp..... ale nie było czuć prędkości . Ekonomiczna prędkość podróżna według informacji na zegarach to 135 km/godz . Kierowca się starał jej nie przekraczać a i tak wyszło średnie spalania prawie 12 litrów na setkę PB. Dokładnie 11,6 co według danych serwisowych , reklamowych auta jest dużo za dużo :mrgreen: Producent mówi że ma 7,6 palić :happy:
bonifacy
Stały forumowicz

09 Wrz 2019, 12:10

bonifacy napisał(a):Ekonomiczna prędkość podróżna według informacji na zegarach to 135 km/godz . Kierowca się starał jej nie przekraczać a i tak wyszło średnie spalania prawie 12 litrów na setkę PB. Dokładnie 11,6 co według danych serwisowych , reklamowych auta jest dużo za dużo Producent mówi że ma 7,6 palić
Haha :) tyle pali w broszurach informacyjnych, a w rzeczywistości spalanie z deklarowanego przez producenta w większości przypadków jest bardzo trudne do uzyskania.
Jakiś czas temu zmieniły się pomiary spalania i miały być bardziej realne do warunków rzeczywistych ale jak widać tu spora różnica jakieś 50% więcej niż to co deklaruje producent :shock:
Cichy77
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Bezpieczne hamowanie w warunkach zimowych
    Podczas zimowej pory roku, wielu kierowców doświadcza wydłużonej drogi hamowania na nawierzchniach pokrytych śniegiem lub oblodzonych. Czy jednak wszyscy zastanawiają się, co dokładnie wpływa na odległość, jaką pokonuje ...
    Silnik 2UR-FSE
    Kolejną 5-litrową V-ósemką, która otrzymała znaczek Lexusa jest motor o oznaczeniu 2UR-FSE. Ten niemal 400-konny silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa nigdy nie występował w pojedynkę. Lexus łączył go z dodatkowym ...