VOLVO 460, PROSZE O POMOC!!!sprzeglo...

28 Paź 2010, 11:11

Witam serdecznie, jestem nowy ale mam nadzieje ze ktos mi bedzie mogl pomoc. mam volvo 460 gl 1.8 91r i mam problem ze sprzeglem, a dokladniej z pedalem sprzegla. chodzi o to ze strasznie ciezko chodzi, zeby wcisnac sprzeglo to trzeba nie lada wysilku to jest po 1 a po 2 czesto pojawiaja sie problemy z wbiciem pierwszego biegu, wymienilem caly komplet sprzegla (lozysko, tarcza docisk, linka) i jest odrobine lepiej niz bylo bo chociaz pozostale biegi normalnie wchodza. Na warsztacie mechanik mi powiedzial ze nie ma pojecia dlaczego tak jest :/ (swoja droga swietny ten mechanik ale tego juz nie komentuje :)) bardzo prosze o jakies propozycje rozwiazania tego problemu, jakies przyczyny co z tym zrobic... z gory dziekuje za wszelkie propozycje
kepik1
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: szczecin

28 Paź 2010, 11:20

sam Ci radę z mojej feli. Problem miałem nie z samą linką ale z tą rurką co w niej idzie linka. Wziąłem WD-40 zdjąłem linkę i ją nasmarowałem nim. Założyłem i szok. Sprzęgła prawie nie czułem
michal_z_bulowi
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Bulowice

28 Paź 2010, 11:24

dziekuje za mega szybka odpowiedz :)
i od razu zadaje kolejne pytanie czy nawet jak linka sprzegla jest nowa (a jest) to ten problem moze wystepowac?
kepik1
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: szczecin

28 Paź 2010, 11:29

kepik1 napisał(a): czy nawet jak linka sprzegla jest nowa (a jest) to ten problem moze wystepowac?

Nie powinien... :sad:
Psiknij WD-40 na wałek w miejscu gdzie jest zamontowany pedał sprzęgła.Moze tam się coś przyciera... :?:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

28 Paź 2010, 11:34

dzieki za rade! napewno sprobuje i napisze jakie byly efekty :)
kepik1
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: szczecin