1.6 FSI

12 Kwi 2011, 18:23

Witam chcialbym sie dowiedziec cos wiecej o tym silniku od audi bo slyszalem takie opinie ze trzeba lac do niego 98??
janas06
Nowicjusz
 
Posty: 27
Miejscowość: WLKP

12 Kwi 2011, 19:56

Tak,gdyż te silniki mają tendencję do odkładania się nagaru w obrębie grzybków zaworowych,ja osobiście nie kupiłbym auta z tym silnikiem,wszędzie spotykam się z niezbyt opiniami,właśnie z powodu tego nagaru,widziałem oblepione grzybki w Skodzie,Horror!
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

14 Kwi 2011, 19:04

PhantomASA1 napisał(a):Tak,gdyż te silniki mają tendencję do odkładania się nagaru w obrębie grzybków zaworowych,ja osobiście nie kupiłbym auta z tym silnikiem,wszędzie spotykam się z niezbyt opiniami,właśnie z powodu tego nagaru,widziałem oblepione grzybki w Skodzie,Horror!


Nagar odkłada się ponieważ układ dolotowy nie jest płukany benzyną jak w gaźnikach oraz konwencjonalnych wtryskach w których paliwo podawane jest w kolektor ssący.W FSI wtrysk następuje wprost do komory spalania więc żadne dodatki do benzyny go nie usuną-jedynie rozbiórka i czyszczenie elementów co raczej nie będzie tanie.Druga sprawą jest praktycznie zerowa szansa na założenie gazu.Co prawda są specjalne instalacje do FSI ale raz że drogie a dwa to mało opłacalne ponieważ instalacja musi podawać pewną ilość benzyny inaczej wtryskiwacze staną.Z założenia silniki te miały być bardziej ekonomiczne ale nie zawsze tak jest.Zauważ również że te jednostki są bardzo zaawansowane technicznie=droższe w naprawach np zmienna długość kanałów dolotowych,przepustnica sterowana elektronicznie,pompa paliwa elektryczna plus mechaniczna wysokociśnieniowa,wtryskiwacze zasilane z baterii kondensatorów a same wtryskiwacze bardzo skomplikowane no i do tego kupa elektroniki i układy recyrkulacji spalin.Na Wikipedii jest całkiem dobrze i prosto wyjaśnione
chicken19
Zaawansowany
 
Posty: 554

16 Kwi 2011, 08:07

To nie tak,jeśli będziesz lał paliwa 98-100,do tego te w stylu Gold,Verva itd.o nagarach nie może być mowy,problem jest tylko taki,bardzo ciężko jest się pozbyć nagaru(jeśli jest)gdy się kupi auto używane,jedynie można tego dokonać jeżdżąc na dłuższych trasach,wykorzystując przy tym lepsze paliwa z dodatkami rozpuszczającymi nagar,jeśli korzysta się z auta tylko w mieście ,nic nie jest w stanie pomóc,nagaru się już nie pozbędzie.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)