350Z, a co później?

17 Paź 2017, 13:06

Witam serdecznie.

Od ponad dwóch lat jestem szczęśliwym posiadaczem Nissana 350Z z 2003r. w wersji EU. W przyszłym roku chciałbym zmienić auto i dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc.

Szukam auta do jazdy na codzień, najlepiej sport/coupe, z dużym silnikiem benzynowym, mocniejszego od Zetki. Jego głównym zadaniem będzie sprawianie frajdy z jazdy, nie musi być przestronny, pakowny, ani przesadnie wygodny ale musi mieć to "coś". Preferowałbym skrzynię manualną ale wiem, że może być z tym problem. Auto może być 2 lub 4/5 osobowe- nie mam żony, ani dzieci. W ciągu dwóch lat zrobiłem Zetką 15tyś. kilometrów.

Kasa jaką mam do wydania to 90-95tyś. złotych.
Proszę o opinie i propozycje typowo subiektywne. Przy zakupie będę kierował się sercem i emocjami jakie wywołuje konkretne auto.
Na tę chwile myślałem o Nissanie 370Z (choć 350Z wizualnie podoba mi się bardziej, dodatkowo wydaje się bardziej dziki i surowy) oraz Corvette C6. Jeżeli ktoś miał z tymi autami do czynienia, proszę o wrażenia.

Czekam na informacje, opinie oraz propozycje.

Z góry dziękuję.
Pozdrawiam,
Piotrek
muchospapatos
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Nissan 350Z
Silnik: 3.5 280KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

17 Paź 2017, 16:48

muchospapatos napisał(a):Przy zakupie będę kierował się sercem i emocjami jakie wywołuje konkretne auto.


W takim razie umawiasz się na oględziny, jeździsz i bierzesz to co Ci najbardziej pasuje. W sumie nawet nie wiem jak porównać vette i nissana bo te auta mają imo zupełnie inny "charakter"

W taki widełkach cenowych myślałbym o ar brera/spider, focusie rs, gt86 (niby słabsze ale dupą fajnie zamiata), m3 e46, mooooże m6
A tak serio to sprowadź sobie suprę z uk
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

17 Paź 2017, 17:10

Invi napisał(a):mooooże m6

Z całym szacunkiem dla BMW ale spróbuj m6 zrobić to samo co Zką to popłyniesz na serwisie za połowę budżetu jej zakupu.
A do tego utrafienie czegoś z literka M żeby się nadawało do jazdy też nie będzie proste nie wspominając o serwisie który jest też M :D kowaty ...

Ogólnie po 350z będzie problem znalezienia czegoś co ją zastąpi. Vetka c6 w wersji z manualem jest nawiązaniem do nysy ale są to dwie różne bajki.

Jak chcesz poczuć pałera to może być evo 10 ale jest to awd opcjonalnie evo9 tylko jest to gatunek na wymarciu i już bardzo rzadko spotykany w przyrodzie. Posiada dużo wad ale ma jedną zaletę że po dobrze zrobionym evo9 przesiadka nawet do ferari będzie mało zaskakująca :twisted: . Więc proponuje e10 :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10181
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

17 Paź 2017, 19:44

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedź.

Nie mam nic do kierowców i samej marki BMW ale te auta zupełnie mnie nie kręcą. Wolałbym coś egzotycznego, żadne BMW czy Audi. Poza tym, słyszałem że koszt utrzymania M6 to jest dramat.
Jest mi też bez różnicy czy będzie to auto 7 czy 17 letnie.
Evo 10 odpada z prostego względu- nie podoba mi się. Evo 9 już zdecydowanie lepiej.

Przed zakupem 350Z miałem okazję przejechać się AR Brera, Megane RS oraz Infiniti G35 ale wygrała Zetka, ze względu na to, że jest najbardziej dzika i surowa. Brera jest bardzo ładna z zewnątrz i w środku ale po przejażdżce i oględzinach stwirdziłem, że jestem jeszcze za młody na to auto.
Najbardziej odpowiada mi duży i mocny silnik benzynowy oraz napęd na tył. Myślę, że pojemnościowo większy lub taki sam silnik jak aktualne 3,5L.

Jakieś doświadczenia z 370Z? Warto się przesiąść?
W ostateczności zawsze jeszcze zostaje dorzucenie turbo do 350tki.. :naughty:

Corvette mega mnie kręci- jest tego mniej niż 350Z czy 370Z i mam wrażenie, że jest to auto z zupełnie innej ligi. Taki troszeczkę kosmos. :)
muchospapatos
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Nissan 350Z
Silnik: 3.5 280KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

17 Paź 2017, 19:49

Skoro Ci zetka pasuje to po co zmieniać, dorzucić turbo, zakuć i zrobić te bezpieczne 450 kuca.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

17 Paź 2017, 20:05

Pasuje mi, i to bardzo.
Jednak myślę, że przed wsadzeniem turbo musiałbym poszukać Zetke z końcówki produkcji. Nie da się ukryć, że moje auto swoje lata i przebieg już ma.

Chciałem tutaj podpytać czy ktoś miał styczność z 370Z lub Corvette i jakie są odczucia oraz wrażenia. Czy warto w ogóle brać te auta pod uwagę.

Jestem również otwarty na inne propozycje, dopóki nie stać mnie na swoje wymarzone auto. :)
muchospapatos
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Nissan 350Z
Silnik: 3.5 280KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ponad 800-konnym autem - drift na szutrze
    W minioną sobotę w Warszawie i okolicach odbyła się już 57. edycja słynnego Rajdu Barbórka. Wśród najnowszych rajdowych konstrukcji oraz klasyków znalazło się auto, jakiego na odcinkach specjalnych jeszcze ...

17 Paź 2017, 20:39

A myślałeś nad
Chevi Camaro
Hyundai Genesis Coupe
:?:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

17 Paź 2017, 20:50

muchospapatos napisał(a):Jednak myślę, że przed wsadzeniem turbo musiałbym poszukać Zetke z końcówki produkcji. Nie da się ukryć, że moje auto swoje lata i przebieg już ma.


I tak do wymiany połowa silnika więc bez sensu kupno "młodszego"

Tak tylko zostawię
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

17 Paź 2017, 21:16

Silnik tak ale zostaje jeszcze buda. Wszystko do przemyślenia.

Hyundai odpada.
Patrzyłem na Camaro SS ale jakoś też wizualnie mnie nie zachwyca, prędzej już Challenger z silnikiem hemi.

Honda bardzo ładna, nie da się ukryć.
Ostatnio przeglądałem Mercedesa SLK 55 AMG, chociaż lepszy byłby C 63 AMG ale to trochę nie ta kasa.
SLK R171 całkiem spoko auto, moja Dziewczyna ma. Najsłabsza wersja z automatem, więc lipa ale 55 AMG pewnie robi robotę.
Tylko serwis AMG pewnie też mega drogi.
muchospapatos
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Nissan 350Z
Silnik: 3.5 280KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

17 Paź 2017, 21:20

muchospapatos napisał(a):Patrzyłem na Camaro SS
chodziło mi o Camaro V czyli ostatni gen
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

17 Paź 2017, 21:40

Dozbieraj do gtr'a i problem rozwiązany
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

18 Paź 2017, 09:16

Moim zdaniem Camaro musi być z V8-ką, więc raczej SS poprzedniej generacji, bo nowe zdecydowanie za drogie.
Tak jak pisałem, bardziej wolałbym Challengera.

GT-R jest super ale tak jak piszesz musiałbym jeszcze dozbierać ale myślę też, że nie dałbym rady utrzymać tego auta. Mam tutaj na myśli serwis.
Wiem, że będę wybierał auto mało rozsądne ale muszę brać też pod uwagę swoje możliwości, a wydaje mi się, że GTR jest poza moim zasięgiem.

Patrzyłem też na Maserati 4200 GT ale co z tego, że można je mieć już za ok. 60tyś, jak serwis tego auta by mnie zjadł.
muchospapatos
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Nissan 350Z
Silnik: 3.5 280KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

22 Paź 2017, 17:10

A może może taki Eclipse:
[link do mobile.de wygasł]
[link do mobile.de wygasł]
:happy:
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

22 Paź 2017, 17:28

Samochód jest bardzo fajny ale za słaby jak na zmianę z 350Z.
Celuję w coś, co będzie miało ok. 400KM.
muchospapatos
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Nissan 350Z
Silnik: 3.5 280KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

23 Paź 2017, 07:43

muchospapatos napisał(a):Samochód jest bardzo fajny ale za słaby jak na zmianę z 350Z.
Celuję w coś, co będzie miało ok. 400KM.

Nie trzymałbym się sztywno tego pałera bo Zetkowe 300km jest troszku umowne biorąc pod uwagę masę auta więc może się okazać że znajdziesz 300km płynące z turbo i doznania będą całkiem inne czyt. lepsze.
Sądzę że Zka nie ma konkurencji pod innymi względami niż tylko moc które nie do końca jest taka ważna :mrgreen:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10181
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe