4x4 do 5 tysięcy złotych

24 Sty 2012, 23:14

Witam. Otóż założyłem ten temat aby dowiedzieć się, jaki pierwszy samochód wybrać. Co do tego jakie auto miało by to być. Chciałbym żeby była to terenówka z napędem 4x4, obojętne mi czy benzyna, czy diesel, tylko nie gaz. Dobrze by było gdyby była dosyć pojemna, 2 pary drzwi by się przydały. Spalanie nie jest mi straszne, więc potwory mogą też być. Nie wiem jak działa w terenówkach silnik, nigdy nimi nie jeździłem, ale fajnie by było gdyby miał ponad 80km, żeby ta siła była jakakolwiek. Auto było by używane na co dzień, do jazdy po mieście, jak i do jazdy po terenie. Myślałem na Suzuki Vitara Long, ale może macie jeszcze jakieś typy. Z góry dzięki :)
faringo
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 01 2001

25 Sty 2012, 08:14

raczej do tej kasy to nic nie kupisz chyba że UAZ może być ?
Mati2802
Aktywny
 
Posty: 389
Miejscowość: Elblag
Prawo jazdy: 18 06 1981
Auto: Octavia TDI, Golf TDI, Matiz

25 Sty 2012, 09:55

Vitara za 5tysięcy będzie w średnim stanie.
Za 5tysięcy dużego wyboru nie ma ale może uda Ci sie trafić Frontere z początku produkcji.
np [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

25 Sty 2012, 10:12

poszukuje-do-5000zl-4x4-vt52188.htm

poczytaj ten temat bo jest prawie ze identyczny, wystarczylo na 2 strone przewinac

taka frontera jezdza w moich rodzinnych stronach strazacy i nie pamietam aby na nia narzekali wiec jak trafi sie cos w miare dobrego to moge polecic
bioly21
Zaawansowany
 
Posty: 551
Miejscowość: malopolska
Prawo jazdy: 17 08 2002
Auto: Alfa159 , Civic VII

25 Sty 2012, 15:34

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, poczytam o tym Oplu jeszcze.

@bioly21 - widziałem ten temat, z tym, że mi zależy na terenówkach, a nie osobowych :wink:
faringo
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 01 2001

25 Sty 2012, 15:50

faringo napisał(a):Dzięki wszystkim za odpowiedzi, poczytam o tym Oplu jeszcze.

@bioly21 - widziałem ten temat, z tym, że mi zależy na terenówkach, a nie osobowych


ale tak tez ktos cos wspominal o terenowkach , bedzie ciezko do 5tys znalezc jakas zdrowa terenowke
bioly21
Zaawansowany
 
Posty: 551
Miejscowość: malopolska
Prawo jazdy: 17 08 2002
Auto: Alfa159 , Civic VII

25 Sty 2012, 16:24

Terenowka za 5k zl to nie jest dobry pomysl...

Przede wszystkim w jakim ty chcesz terenie tym jezdzic?

Na dodatek ty chcesz cos wiekszego... za 5 zl to mozna Samurai kupic w jako takim stanie... ale to jest autko ktore po 1 sie srednio nadaje do jazdy do czarnym, po miescie ok, ale poza miastem to to autko sie trzyma drogi jako tako do 70km/h. 2-gi problem ze jest on tak naprawde 2 osobowy. Ale w terenie po malych modyfikacjach + odpowiednich oponkach to jest to dosc dzielny wojownik.

Popatrz moze za Trooperem/Monterey, czy Cherokee(tylko benzyna + LPG), ale to bedzie pol zgnity parch tak naprawde... no chyba ze bedziesz szukal cos co z zewnatrz wyglada na zlom i sobie go zrobisz z biegiem czasu, wazne zeby rama nie byla zgnita i napedy + skrzynia + silnik byly ok.

Btw, kpl opon M/T czy jakis A/T nawet w wiekszym rozmiarze, to jest 2000-2400zl/kpl, tak swoja droga. Bo za 5k zl to kupisz autko na pol lysych oponach zwykle.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Opony w maire dobre masz z wysokim bieznikiem, LPG juz wstawione, kwestia tylko sprawdzic rame i itp.

A tutaj Montek:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Z tym ze jak ma to jezdzic po czyms wiecej niz polnej drodze, to opony do wymiany.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Tutaj Troopek, juz na MT i to jednych z lepszych, z pol bieznika tam jeszcze zostalo, ale znowu wersja 3d, a nie 5d.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

25 Sty 2012, 16:54

To już kurde nie wiem, bo kupić szrot za 5k, a później dołożyć drugie tyle to mi się nie widzi zbytnio. A co myślicie o BMW np E34, do 5000zł można kupić w niezłym stanie, z tym, że przebieg jest duży, 250000+ km przebiegu, to już chyba sporo (?). Bo tak jak teraz na to patrzę, to idiotycznie kupić terenówkę do 5000zł, która i tak będzie ustępować osobówkom : |
faringo
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 01 2001

25 Sty 2012, 18:17

Zastanów sie do czego potrzebujesz auto bo jeśli dla szpanu to daj sobie spokój z terenówką a jeśli myślisz o terenie to zależy jaki on jest.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

25 Sty 2012, 18:54

Kazde BMW itp za 5000zl bedzie mialo przebieg 250k km lub wiecej, niezaleznie od wskazan licznika, z 200k km i mniej za 5000zl, to mozesz kupic np Lanosa.

I terenowka ustepowala osobowka? Pod jakim wzgledem? Terenowka tylko w terenie bedzie lepsza od osobowki, czy w zimie gdy bedzie duzo sniegu na drodze, ale tutaj to po prostu naped 4x4 jest potrzebny, a nie typowa terenowka, no chyba ze mowimy o nieubitym sniegu powyzej 30cm.

Jak chcesz terenowke co ma osiagi jak osobowka, to najszybciej Jeep Grand Cherokee 4,7 czy 5,2 V8 + LPG, na te starsze modele kwadratowe z przed 2000 roku i tak musisz miec najlepiej z 15-18k zl(jak to ma byc jezdzacy Jeep, bo od biedy i za 12k zl juz znajdziesz), na te nowsze(te juz zaokraglone ze tak powiem) 20-25k zl, a najlepiej to 25k-28k zl. No i taki Jeep mimo ze bedzie z LPG, to on po miescie bedzie ci spokojnie 20l LPG lykal, w trasie 15l, jadac autostrada z 150km/h to 20l LPG spokojnie ci weznie, jak nawet nie wiecej. No i 150km/h to nie na oponach M/T, tylko co najwyzej na A/T.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

25 Sty 2012, 19:04

To może taki Audi z napędem Quattro?
np [link do oferty na Allegro wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

26 Sty 2012, 09:17

Czimi napisał(a):http://otomoto.forumsamochodowe.pl/jeep-cherokee-90r-4x4 ... 05359.html
Opony w maire dobre masz z wysokim bieznikiem, LPG juz wstawione, kwestia tylko sprawdzic rame i itp.
co sprawdzić?? :mrgreen:
2 pozostałe to szrot
proponowanie komuś kto chce kupic terenówke BMW jest poniżej dobrego gustu, dresowozy na osiedla se zostawcie, w terenie BMW jest dobre jako dawca organów do normalnego samochodu :mrgreen:
jedyne co można sensownego kupić w granicy 5-6 tysi to samuraj, czyli quadotaczka na resorze :mrgreen: ale po odpowiednim przygotowaniu fajne autko do zabawy w terenie :wink: :twisted: :mrgreen:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

26 Sty 2012, 10:22

Tylko czy znajdzie coś z sensem w tej kwocie,chodzi mi o Samuraja oczywiście.
Jest jeszcze takie coś [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

26 Sty 2012, 11:27

każde mniejsze 4x4
czyli , samuraj, trooper1,feroza, pajero 1 w teorii można znaleźć w kwocie w okolicach 5 tysi, problem tylko będzie stan techniczny,
samuraj ma przewagę dużej ilości tanich części, łatwośc przeróbek, i wiele sprawdzonych patentów :wink:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

26 Sty 2012, 17:49

Terenowka za 5k zl to nie jest dobry pomysl...


czemu nie :wink: jeśli 50/50 - dealerzy reklamują takie sposoby
teraz 5 tysi, za rok drugie 5 , a po drodze jeszcze 3 tys
przyjacielscy sąsiedzi ??? zakłamani agresorzy, mija 75 lat od ciosu w plecy - im sie znów marzy wypad w Europę , nawet jakby miały zginąć tysiące podwładnych, nieważne wyśle się następnych
sympatyk
Zaawansowany
 
Posty: 878
Miejscowość: na skraju grodu
Prawo jazdy: 15 09 1976
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Freelander e picc. scuderia
Silnik: Otto 95÷121
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna