A klasa A170 2.0 cdi zgrzyty w silniku

11 Gru 2014, 08:28

Witam, chcialem sie dowiedziec czy ktos ma jakiekolwiek przypuszczenia badz spotkal sie z taka sytuacja, a mianowicie: przyszlo ochlodzenie(nie wiem czy to zbieg okolicznosci) i zaczelo cos zgrzytac w silniku zaraz po odpaleniu, po minucie, dwóch wszystko ustaje i wraca do normy jakby sie wlasnie rozgrzalo. Wazne silnik musi postac kilka godzin na mrozie zeby znow sie to pojawilo. Nagralem i przesylam link do filmu, krece miejsce z ktorego wydobywaja sie odgłosy. Mi wydawalo sie ze to jakis wirnik, np z pompy wody jakos sie klinuje trze i zaraz wskakuje na miejsce, znajomy który siedzi w samochodach troche powiedzial ze to któres z lozysk rolek paska wieloklinowego. W momencie zgrzytu silnik dostaje obciazenie i przygasa. Jakies rady? do mechanika dopiero w sobote moge oddac...
cichy95
Obserwowany
 
Posty: 2
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: a klasa w169
Silnik: 2.0 cdi
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

14 Gru 2014, 08:08

Mechanik może mić rację,np.łożyska alternatora ,itd.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

14 Gru 2014, 09:00

Chyba trafiles :D dwa dni musialo postac zeby doszedl do tego skad dochodza dzwieki ( bo tylko na zimnym) i ostatecznie powiedzial ze altornator, a dokladnie jakas czesc jego przeskakuje i taki dzwiek daje ale nie lozysko, nazwy nie zapamietalem, wiec w poniedzialek to zrobi. Dobrze ze mam zastepcze...
cichy95
Obserwowany
 
Posty: 2
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: a klasa w169
Silnik: 2.0 cdi
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

14 Gru 2014, 09:39

Tak,to chodzi chyba o sprzęgiełko alternatore,niech przy okazji sprawdzi rolkę napinacza.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jadąc wolniej, szybciej dotrzesz do celu!
    Co można zrobić, by na autostradzie w czasie zwiększonego natężenia ruchu nie tworzyły się korki? W niektórych przypadkach może pomóc… obniżenie dopuszczalnej prędkości! Taką zależność wykazało belgijskie ...