A4 B8 2.0TDHI 170KM zmiana z 5w30 na 5w40 czy poprawi się ciśnienie.

06 Wrz 2023, 15:48

A4 B8 2.0TDHI 170KM 2013 rok

Pytanie: czy mogę wlać do audi zamiast 5w30 olej 5w40 i czy tą zmianą poprawi się ciśnienie oleju w silniku.
loret
Początkujący
 
Posty: 163

06 Wrz 2023, 20:18

loret napisał(a):Pytanie: czy mogę wlać do audi zamiast 5w30 olej 5w40

możesz
loret napisał(a):i czy tą zmianą poprawi się ciśnienie oleju w silniku.

nie poprawi się, jeżeli masz silnik padlinę to padlina dalej będzie

parametr "40" oznacza lepkość w wyższych temperaturach a nie służy do zwiększania ciśnień. :mrgreen:
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

28 Wrz 2023, 17:03

zmieniłem hula jak ta lala 5w40 the best
loret
Początkujący
 
Posty: 163

30 Wrz 2023, 09:30

loret napisał(a):zmieniłem hula jak ta lala 5w40 the best

Na samym początku, przez jakiś czas będzie ok. To wiadoma sprawa. Ale kiedyś, podczas jazdy, w kórymś momencie pojawi ci się kontrolka oleju. I zazwyczaj jest tak, że okazuje się, że padła pompa oleju. Jak ta kontrolkę zlekceważysz to zatrzesz silnik.A w takich przypadkach zazwyczaj do tego dochodzi. Często jest tak, że ta kontrolka zaświeca się o dużo za póżno i nawet jak od razu zgasisz silnik, to po jego rozebraniu okazuje się, że jednak ucierpiał on z powodu zbyt małej ilości oleju lub wogóle jego braku w górnej cześci silnika. Jeżeli planujesz tym autem jeździć jeszcze jakiś czas, to zastanów się nad remontem silnika. Chyba, że planujesz w najbliższym czasie wymianę auta, albo bierzesz pod uwagę opcję wymiany silnika. Pytanie tylko czy wymiana silnika będzie opłacalna.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

30 Wrz 2023, 09:39

Oczywiście,należy sugerować się zaleceniem producenta,oraz obserwacją czy dzieje się coś z silnikami,w których olej jest wymieniany wedle rozsądku,cóż ze świetnego oleju,jeśli napęd pompy klęknie,w AUDI lepiej stosować protekcje na tym polu,trzeba zdobyć wiedzę na temat typowych bolączek silnika i im zapobiegać,obszar pomp oleju i ich samych to podstawa w AUDI,olej to już marginalna sprawa.MotoAlbercik wie o co chodzi.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

30 Wrz 2023, 09:51

Ja pamiętam jak kiedyś w starszych samochodach ( Polonez duży czy mały Fiat, Skoda Faworit i podobne ) jak kontrolka oleju gasła później niz zwykle albo zaświecała sie i gasła podczas jazy, to wlewało się bardziej gęsty olej :) I to pamagało. Na chwile. Tyle tylko, że wtedy remont silnika można było zrobić sobie samemu, posaidając jakieś tam minimum wiedzy o pracy silnika. Cześci były tanie, łatwo dostępne od ręki. Nie potrzebny był żaden komputer. Teraz takie zabiegi to śliska sprawa... :)
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

30 Wrz 2023, 14:25

Wiem coś o tym,jeżdziłem maluchami,190 tką z 82 r,w nich oleje o wyższych lepkościach(,,gestosci,,) podnosiły ciśnienie,we współczesnych maszynach ciśnienie mogą obniżyć,mogą,ale mogą też podnieść:)Do każdego silnika należy podchodzić indywidualnie.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)