Ładowarki Webasto Live kompatybilne z Systemami Zarządzania Energią

14 Lut 2020, 13:46

Dostawca systemów i rozwiązań dla motoryzacji zaprezentował na wystawie E-world koncepcję zarządzania dostaw energii do inteligentnych ładowarek samochodów elektrycznych.

Inteligentną stację ładowania Webasto Live można zintegrować z szeregiem systemów zarządzania energią (EMS). Na zakończonych właśnie targach E-world w Essen, dostawca systemów, Webasto po raz pierwszy pokazał jak łatwo można zintegrować stacje ładowania pojazdów elektrycznych i hybryd plug-in, zarówno z istniejącymi, jak i planowanymi systemami zarządzania energią (EMS).
Ładowarki Webasto Live kompatybilne z Systemami Zarządzania Energią Dzięki Otwartemu Protokołowi Punktu Ładowania (Open Charge Point Protocol, OCPP) i interfejsom komunikacyjnym Modbus/TCP, Webasto Live można elastycznie zintegrować z komercyjnymi i prywatnymi EMS-ami. Aby to umożliwić, dostawcy EMS muszą stworzyć odpowiedni interfejs, zgodny ze swoimi systemami. Od kwietnia 2020 roku stacje ładowania Webasto będą kompatybilne z systemem Kiwigrid EMS, korzystającego z interfejsu kompatybilnego z protokołem OCPP umożliwiającego pełną integrację ze stacją ładowania.

"Jesteśmy zaszczyceni, że jako partnera pozyskaliśmy innowacyjnego dostawcę systemów zarządzania energią - Kiwigrid, Razem będziemy mogli rozwijać elastyczne rozwiązania, by móc połączyć sektor dostaw energii i mobilności", komentuje Karl Kolmsee, dyrektor ds. Zarządzania Portfolio Produktów Ładowania Webasto.

Jeżeli klient chce zintegrować jedną lub więcej stacji ładowania z systemem zarządzania energią, instalator-elektryk może połączyć je za pomocą kilku kliknięć w ustawieniach konfiguratora. Od kwietnia stacja Webasto Live będzie kompatybilna z systemami EMS innych dostawców; na przykład Beegy, rozwiązaniami Smart1 i TQ-Automation. Klienci Webasto, którzy już zainstalowali ładowarkę Webasto Live, mogą skorzystać z rozszerzonych funkcji po dokonaniu aktualizacji oprogramowania.

Webasto Live ułatwia także elastyczną pracę w sieci za pośrednictwem bezprzewodowego łącza. Stacją można zarządzać za pomocą aplikacji Webasto LiveApp lub portalu+. Stacje ładowania Live można połączyć z sobą w sieć (do wyboru komunikacja poprzez: 4G, LAN i WLAN), umożliwiając w ten sposób dynamiczne zarządzanie mocą między nimi. Ponadto, stacja ładowania oferuje uwierzytelnianie za pomocą RFID, smartfona i jest przygotowana do obsługi najnowszej metody uwierzytelniania t.j. Plug & Charge (ISO 15118).

Podczas E-world, Webasto pokazało również stację ładowania Webasto Pure, którą w sierpniu 2019 roku stowarzyszenie ADAC oceniło jako "bardzo dobrą" oraz 4,5-metrowej długości kabel do ładowania Typu 2 Mode 3, służące do podłączenia zasilania pojazdu przy użyciu ładowarek publicznych.

POLECAMY Webasto dla samochodów elektrycznych

Na stoisku zaprezentowano również standardowy system akumulatorów Webasto (Standard Battery System), przeznaczony do pojazdów w różnych segmentach. Zastosowanie modułowej budowy akumulatorów sprawia, że system może być indywidualnie konfigurowany przy zachowaniu atrakcyjnej ceny.

źródło: Webasto | autor: Redakcja
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3778
Zdjęcia: 13072
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Tesla Model Y

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bezpieczne hamowanie w warunkach zimowych
    Podczas zimowej pory roku, wielu kierowców doświadcza wydłużonej drogi hamowania na nawierzchniach pokrytych śniegiem lub oblodzonych. Czy jednak wszyscy zastanawiają się, co dokładnie wpływa na odległość, jaką pokonuje ...
    W trudnych warunkach liczą się ułamki sekund
    Zima trzyma, a drogowcy nie zawsze nadążają z odśnieżaniem. Samochody z napędem na dwie osie są wtedy bardzo przydatne, choć napęd na cztery koła wynaleziono z myślą o pojazdach wojskowych, by umożliwić im poruszanie się ...