Acura RL skrzynia 4x4 MJBA problem SH-AWD

21 Lip 2020, 17:14

Mam pytanie co może być przyczyną świeci mi SH-AWD brak błędów. Auto ciężko rusza jakby przynajmniej z 4 biegu i tylko ciągnie na przód. Przy jeździe próbie redukcji wraca na ten sam bieg po 2-3 sekundach. Wyjmuję bezpiecznik i w trybie awaryjnym zmienia mechanicznie wszystkie biegi, czyli mechanicznie wygląda, że skrzynia sprawna.
elektronik
Nowicjusz
 
Posty: 5

22 Lip 2020, 08:18

SH-AWD (Super Handling-All Wheel Drive) to stały i w pełni automatyczny układ trakcji i prowadzenia z napędem na wszystkie koła, który łączy kontrolę rozkładu momentu obrotowego przód-tył. Jest on mocno naszpikowany elektroniką a jak świeci Ci jego kontrolka to prawdopodobnie gdzieś jest jakiś problem i tu potrzebowałbyś pewnie jakiś dobry skaner do sprawdzenia błędów w układzie napędu. Zwykły może ich nie wykryć. Sprawdzałeś w ogóle czy są jakieś błędy w sterowniku?
elektronik napisał(a):Auto ciężko rusza jakby przynajmniej z 4 biegu i tylko ciągnie na przód. Przy jeździe próbie redukcji wraca na ten sam bieg po 2-3 sekundach
Przypuszczam że to nie problem skrzyni, a samego przeniesienia napędu lub uszkodzenia jakiś czujników. Auto ciężko rusza bo skoro napęd na 4 koła nie funkcjonuje poprawnie to ograniczoną masz moc w ramach bezpieczeństwa. Bieg wraca na wyższy żeby zmniejszyć dostępną moc.
elektronik napisał(a):Wyjmuję bezpiecznik i w trybie awaryjnym zmienia mechanicznie wszystkie biegi, czyli mechanicznie wygląda, że skrzynia sprawna.
Od jakiego układu ten bezpiecznik wyjmujesz?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

22 Lip 2020, 14:01

Bezpiecznik od zasilania zaworów A,B,C,D
elektronik
Nowicjusz
 
Posty: 5

22 Lip 2020, 14:31

Mam skaner ICARSOFT dedykowany HONDA/ACURA podgląd wszystkich systemów. Brak błędów. Tylko dopatrzyłem się skaczącej temperatury ATF -39 stopni za chwilę brak parametru za chwilę faktyczna temperatura podejrzewam czujnik lub bardziej złącze, spryskam ISOLEM zobaczę czy się ustabilizuje.
elektronik
Nowicjusz
 
Posty: 5

29 Lip 2020, 10:23

Sprawdź czy po przeczyszczeniu złącza będzie ok. Temperatura może mieć spory wpływ na przełączanie biegów przy odpowiednich obrotach.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

29 Lip 2020, 15:48

Niestety, nie pomogło czyszczenie złącza nadal świeci SH-AWD, jakie czujniki i złącza jeszcze mogą mieć wpływ na takie zachowanie ?
elektronik
Nowicjusz
 
Posty: 5

09 Sie 2020, 09:57

Dotarłem do stanu, kasuję wszystkie błędy i ruszam na przejażdżkę, Przy ruszaniu szarpie coś z tylu, (ABS ? MOST ?) włącza 1,2,3 bieg osiągając 30mil wyrzuca jak na luz niema biegu, jak prędkość obrotowa kół wróci do 20mil wraca bieg i jedzie dalej, błędy po jeździe to :
86-1, U0114, 84-1, P0756 (71-3), 84-1, ALE NA WYŚWIETLACZU GŁÓWNYM AUTA TYLKO 1 BŁĄD 2703 proszę o podpowiedź
elektronik
Nowicjusz
 
Posty: 5

09 Sie 2020, 10:19

a wszystkie opony takie same?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16208
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

10 Sie 2020, 16:00

elektronik napisał(a):BŁĄD 2703 proszę o podpowiedź
W tym przypadku problem może być z tarczkami lub elementem przełączającym w skrzyni biegi z 3 na 4 zobacz sobie opis w kodach na forum: błąd P2703

Jak masz możliwość zapiąć przełożenie "3" to sprawdź czy tu też będą jakieś problemy podczas jazdy.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34