Alarm - ważne - sam się włacza niefabryczny alarm

19 Gru 2017, 14:41

Witam. Pacjent civic vi fastback 1.4 90km którym dziś bym mial dzwona. Otóż problem jest wydaje mi sje z alarmem. Zaczęło się od tego ze tylne prawe drzwi nie zawsze się otwierają z centralnego, czasami sie uda zazwyczaj sa drugim razem. Później zaczął sam włączać się niefabryczny alarm, dzieje sie tak wtedy gdy zamkne auto z centralnego i zazwyczaj po kilkunastu sekundach. Dziś auto w trakcie jazdy dwa razy mi zgasło. Oba przypadki to redukcja do dwójki na skrzyzowaniach i jakos wtedy przy wciśniętym sprzęgle "zdechlo". Za drugim razem byłoby malo ciekawie gdyby ktoś jechał to bym w niego wjechał (padlo w tej chwili oczywiście wspomaganie) ponieważ przelecialem przez nie z lekkiego szoku. Czy to raczej wina alarmu bo chyba wszystko na to wskazuje. Dzięki i pozdro.
MotoLove
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 55
Prawo jazdy: 07 07 2017
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

19 Gru 2017, 15:21

MotoLove napisał(a):Czy to raczej wina alarmu bo chyba wszystko na to wskazuje
Nie wykluczone że to może być wina alarmu który załącza w pewnym momencie odcinkę i silnik gaśnie. Czy żeby ponownie uruchomić silnik musiałeś wyłączać na nowo alarm z pilota? Kontrolka od alarmu zapaliła się jak auto zgasło?

Sytuacja bardzo niebezpieczna bo jak silnik gaśnie to tracisz wspomaganie nie tylko w kierownicy ale i na hamulce.

MotoLove napisał(a):Zaczęło się od tego ze tylne prawe drzwi nie zawsze się otwierają z centralnego, czasami sie uda zazwyczaj sa drugim razem. Później zaczął sam włączać się niefabryczny alarm, dzieje sie tak wtedy gdy zamkne auto z centralnego i zazwyczaj po kilkunastu sekundach
Musisz znaleźć centralkę tego nie fabrycznego alarmu i odłączyć go. Nie może być tak że sam się załącza i nie masz na to wpływu.

Jak zamykasz z oryginalnego kluczyka nie używając pilota od tego dodatkowego alarmu to też się sam potrafi uzbroić ten dołożony alarm?
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

19 Gru 2017, 16:04

Nie nie auto zapalilo od strzaala, kontrolka sie nie swiecila no i nie musiałem uzywac pilota. Zamykając auto bez pilota alarm sie sam nie załącza. A gdzie ta centralka moze byc? Bo szczErze mówiąc juz mnie to deprymuje, temu civicovi porrzebny alarm jak.. Pozdro
Ps. no właśnie tym bardziej hamulce.
MotoLove
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 55
Prawo jazdy: 07 07 2017
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

19 Gru 2017, 17:22

Mnie się wydaje, że to trzy, niepowiązane ze sobą rzeczy.
Nie zawsze otwierające się tylne drzwi - tu może być problem z samym mechanizmem w drzwiach ( cieżko chodzi i siłownik nie umie za pierwszym razem otworzyć zamka ) albo sam siłownik powoli pada.
Włączający się alarm - może być chociażby uszkodzona krańćówka w drzwiach, któa robi zwarcie. Zaobserwuj, czy za każdym razem jak zamykasz dwrzi, klapę bagażnika bądz bagażnika, to gasnie ci kontrolka od ww rzeczy, ewentualnie czy gaśnie ci lampka oświetlenia wnętrza, drzwi.
Gaśnięcie silnika - może to być wina niedomagającego układu zasilania paliwem ( chociażby słabawe ciśnienie paliwa, czy zanieczyszczony filtr paliwa ) albo układ zapłonowy ( świece, przewody itd ).
No chyba, że wszystkie te trzy awarie pojawiły się wspólnie.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

19 Gru 2017, 17:58

Pierwsze dwie razem a jeali nie to jedna bardzo szybko po drugiej. Zapomniałem dodac ze lpg a filtry niby nie byly wymieniane juz dawno. Przewody i świece nowe.
MotoLove
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 55
Prawo jazdy: 07 07 2017
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

20 Gru 2017, 19:25

MotoLove napisał(a):Zapomniałem dodac ze lpg a filtry niby nie byly wymieniane juz dawno.
To zrób to czym prędzej. Pewnie nie wiesz czy ten problem z gaśnięciem występuje również jak jedziesz na benzynie?
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Volkswagen Golf - kompaktowy hatchback do miasta
    W przypadku pięciodrzwiowego Golfa wersją najbardziej ekonomiczną wyposażoną w automatyczną skrzynię biegów, jest odmiana z jednolitrową, trzycylindrową jednostką benzynową o mocy 110 KM. Jej zużycie paliwa wynosi ...
    Uważaj na czarny lód na drodze - niewidoczne zagrożenie
    Gdy temperatura powietrza w ciągu dnia wynosi kilka stopni na plusie, a nocą spada poniżej zera, są to sprzyjające warunki do powstawania tzw. czarnego lodu, czyli prawie niewidocznej, cienkiej warstwy zamarzniętej wody pokrywającej ...