Alfa 145 rozwala kolektor,mechanicy rozkładaj rece

08 Lip 2007, 22:16

Problem jest taki.Posiadam ALfe 145 z 1998r. prawie 2,5 roku ale pocieszyłem sie nia tylko może z rok.Pewnego dnia przy uruchamianiu silnika wystrzelił mi kolektor(wielki huk i wielka dziura)kupiłem drugi.Po jakimś miesiacu historia sie powtórzyła.Mechanicy rozkładja rece,serwis Alfy tez.Prywatni mechnicy (a było ich troche) mieli na nia koncepcje ale tez im sie popaliły tematy.Splanktowali głowice,poprawili zawory,pospradzali czujniki.zostały nawet porobione zabezpieczenia zeby nie rozwalało kolektora,kolektor juz nie trzaska ale samochod wciaż prycha.Posiada on orginalna instalacje gazowa zakładana w alfie ale przełancza sie ona dopiero jak sie samochod nagrzeje wiec gaz nie wchodzi w rachube strzela na paliwie.Czy jest osoba która by rozwikłała ten problem?PROSZE,NIE STAĆ MNIE NA KOLEJNYCH MECHANIKÓW I NA NOWY SAMOCHÓD!!!
Archii
Nowicjusz
 
Posty: 1

09 Lip 2007, 11:34

:shock: Obstawałbym jednak przy tym, że to gaz rozwala/ał kolektor, w którym się gromadził. Dziwna jakaś ta instalacja, zwłaszcza w Alfie (Włochy) montowana. To sekwencja? Przełączenie na gaz, gdy nieco podgrzany silnik, jak najbardziej prawidłowe. Najprościej sprawdzić pracę silnika zakręcając gaz na wielozaworze i jazda na samej benzynie.
... miłujcie swoich nieprzyjaciół...
czerepach
Aktywny
 
Posty: 299
Miejscowość: Mosina
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Silnik 2JZ-GTE - Toyota
    Trudno znaleźć silnik o większej rozpoznawalności wśród miłośników samochodów sportowych niż 2JZ. Historia tej 6-cylindrowej, 3-litrowej, rzędowej jednostki sięga początku lat 90., a motor jest najczęściej ...