Alfa Romeo 147 Utrzymanie

Alfa Romeo 147 Utrzymanie

01 Maj 2019, 14:41

Zakochałem się w Alfie Romeo 147 i planuję ją kupić.
Wykluczam wszystkie benzyniaki bo albo awaryjne albo GTA na które mnie nie stać. Zostaje 1.9JTD. Jeśli ten silnik jest tak chwalony to taka Alfa w dieslu będzie ciężka do utrzymania? Mój budżet to jakieś 13/14 tysięcy, obliczyłem że za paliwo miesięcznie będe płacił te 4 stówki(1000km miesięcznie) i to jest jeszcze okej, ale jakieś dodatkowe wydatki mogą być wysokie? Utrzymam ten samochów studiując i zarabiając w jakieś pracy dorywczej te 6/7 stówek miesięcznie?
Na początku w planie była Astra G.
maxcius
Obserwowany

Re: Alfa Romeo 147 Utrzymanie

01 Maj 2019, 18:01

Wiadomo ze co miesiac nie bedzie sie cos psuc, ale co gdy trzeba będzie wymienic klocki/tarcze jakis dwumas albo turbo?
Ja przy tym budzecie nie pakowal bym sie w auto, zawsze trzeba miec gotowke na czarną godzinę, jakas choroba, zdarzenia losowe
Raziel11
Zaawansowany

Zdjęcia: 6
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy od: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

01 Maj 2019, 18:46

maxcius napisał(a):obliczyłem że za paliwo miesięcznie będe płacił te 4 stówki(1000km miesięcznie) i to jest jeszcze okej, ale jakieś dodatkowe wydatki mogą być wysokie? Utrzymam ten samochów studiując i zarabiając w jakieś pracy dorywczej te 6/7 stówek miesięcznie?

Oj chłopie z takim podejściem to alfa nawet nie jest strzałem w stopę tylko znacznie wyżej (około 1m) :D
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

01 Maj 2019, 18:53

maxcius napisał(a): Utrzymam ten samochów studiując i zarabiając w jakieś pracy dorywczej te 6/7 stówek miesięcznie?
Na początku w planie była Astra G.

obstawiam że nawet tej Astry G nie utrzymasz, bo ten samochód będzie stary więc trzeba będzie w niego inwestować żeby jeździł, zaraz będą opony, rozrząd, hamulce , paliwo wydasz wszystko co zarobisz na astrę G a może i nawet więcej.
Kup Skutera...albo szukać lepszej pracy :naughty:
Lub jeszcze lepiej zainwestuj tą kasę...w siebie. :mrgreen:
andrewb25
Zaawansowany

Miejscowość: małopolskie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Czy opłaca się kupować opony używane? Czy opłaca się kupować opony używane?
    Zakup opon z drugiej ręki to tylko pozorna oszczędność. Kupowanie używanych opon i jazda na nich to najgorszy sposób na szukanie oszczędności przez kierowców. Jazda na używkach to za duże ryzyko. Kupujący nic ...
    Jak bezpiecznie przewozić psy? Jak bezpiecznie przewozić psy?
    Wyjeżdżając, właściciele psów bardzo chętnie zabierają ze sobą swoje czworonogi, jednak nie zawsze zapewniają im bezpieczną podróż. Tymczasem źle przewożony pies stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie, ale ...

•