Alfa Romeo GT 3.2 V6 24v- wejdz może pomożesz w decyzji.

08 Sie 2013, 10:20

Na początku witam gdyż jest to mój 1-szy post.
Od 3 lat jestem użytkownikiem BMW E46 2.0 benz. Samochód kupiłem trochę z przypadku- nie byłem nigdy fanatykiem tej marki. Ot po prostu trafił się fajny egzemplarz. Zadbany itd.
Przez te 3 lata bywało różnie- czasem drobne (ale denerwujace) usterki, czasem większe awarie (laweta). Ogólnie nie tak wyobrażałem sobie auta tej marki (ech te stereotypy ;) )
Nie zebym się zawiódł ale auto jak auto- jak to mówią żadne wow".
Niczym pozytywnym mnie nie zaskoczył. Ale do rzeczy:
od jakiegoś czasu myslę nad zmianą auta i wpadła mi w oko Alfa Romeo GT.
Samochód naprawdę piękny- rzadko jakie auto dobrze wygląda gdy parkuje bezposrednio obok.
(ja juz nawet nie podjezdzam blisko:) ). I teraz kwestia silnika- jako,że nigdy nie przepadałem za dieslami (chociaż JTD sa dobre i gdybym już musiał jeździć ropniakiem byłby to właśnie taki silnik) wiec w gre wchodzi jedyny silnik który wg mnie pasuje do nadwozia coupe-
widlasta 6-tka 3.2 litra, 241 KM.
Z tego co zdążyłem wyczytać - V6 Alfy Romeo to dobry silnik.
Wiem ,że paliwozerny ale czy ma jakies inne wady?
Jeśli jest tu jakiś uzytkownik V6 (najlepiej 3.2 l. i najlepiej w tym samochodzie) to prosze o wskazówki, sugestie, rady itd.
Co jest ewentualnie słabszym punktem, co sprawdzić przed zakupem, czy są jakies bolączki tego "zestawu", etc.

Wszelkie sugestie za i przeciw pozwolą mi podjąć ostateczn a decyzję n.t zakupu.
pozdrawiam
V.
Ostatnio edytowany przez Vanos, 08 Sie 2013, 11:34, edytowano w sumie 1 raz
Vanos
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 6
Auto: BMW E46
Silnik: 2.0 143KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

08 Sie 2013, 11:05

Jak BMWe Cię zdenerwowało to Alfa GT wkurw...Cię na max-a :)
Akurat nie wiem co jest fajne w tym silniku sądzę że Alfista podnieca się tym że jeździ ale spalanie pb na poziomie mocnej V8ki, branie oleju litrami nie dostarczy Ci spokoju. Auto dobrze się prowadzi ale w połączeniu z polskim drogami jest mocno awaryjny.
Ogólnie musisz zadziałać sercem a nie rozumem bo inaczej nie kupisz tego auta.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10398
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

08 Sie 2013, 11:27

szybki napisał(a):Akurat nie wiem co jest fajne w tym silniku


Rozumiem ,że to żart?
Jeśli jesteś fanem motoryzacji (niekoniecznie fanem Alfy) to powinieneś wiedzieć ,że to jeden z najlepszych (jeśli nie najlepszy) silnik V w historii motoryzacji. Utytuowany też najlepiej brzmiacym silnikiem V6 wszechczasów -"Alfa Busso V6 Best Sounding 6 Cyl Engine Ever"
http://en.wikipedia.org/wiki/Alfa_Romeo_V6_engine
Nie mówie już o wyglądzie...

Hmm, piszesz,że mnie Alfa wk....i-
silnikowo raczej nie- to niezniszczalny motor.Chyba ,że zużyciem paliwa...
Dlatego pytam o "cały zestaw"- silnik + reszta, jak się to spisuje, elektryka, zawieszenie, hamulce, słabe punkty itd.
Vanos
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 6
Auto: BMW E46
Silnik: 2.0 143KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

08 Sie 2013, 11:55

Niedawno ktoś poruszał temat Alfy GT , dlatego obrazek który widziałem kilka dni temu zapadł mi w pamięci

widziałem ostatnio Alfę GT . Nie da się ukryć że ładne auto , ładna skóra w środku , wyglądało na bardzo zadbane .
problem w tym że była holowana przez Mercedesa M do najbliższego mechanika .
A jeszcze kilka dni wcześniej jeździła bez problemu, a właściciel zza szyby wydawał się być dumny jak paw .
Szczerze :yes:
Magda93
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 386
Miejscowość: WRO
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W140
Silnik: S300 Turbodiesel
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1998

08 Sie 2013, 12:12

Vanos napisał(a):Rozumiem ,że to żart?
Jeśli jesteś fanem motoryzacji (niekoniecznie fanem Alfy) to powinieneś wiedzieć ,że to jeden z najlepszych (jeśli nie najlepszy) silnik V w historii motoryzacji. Utytuowany też najlepiej brzmiacym silnikiem V6 wszechczasów -"Alfa Busso V6 Best Sounding 6 Cyl Engine Ever"


Będę ten zły :twisted:

No i co z tego wynika że jest ten super dźwięk???
A dowiedziałeś się czy ten dźwięk podczas prób "dźwiękowych" wydobywał się z wydechu który na ta chwile kosztowałby 1/3 wartości Twojego auta???
Jeżeli V6ka pali tyle co np:V8 LS1,2,3/1,2,3UZ (jest tych motorowni znacznie więcej) to chyba nie muszę Ci mówić jak ten dźwięk wypada przy V8 z x,y-pipe-em???
Co Cie będzie interesować super dźwięk z wydechem na który wydasz 3-4k czy może spalanie oleju i benzyny a może jeszcze inne wartości użytkowe???
Jeżeli lubujesz się w tego typu historiach to lepiej poczytaj o silnikach takich które dadzą Ci coś więcej niż dźwięk.
Ja akurat gustuje w innej nie zniszczalności :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10398
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

08 Sie 2013, 12:20

szybki napisał(a):Jeżeli lubujesz się w tego typu historiach to lepiej poczytaj o silnikach takich które dadzą Ci coś więcej niż dźwięk.


Podaj jakiś ciekawy przykład w cenie do 40-45 tys zł...
Rocznik powyzej 2004.
Vanos
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 6
Auto: BMW E46
Silnik: 2.0 143KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

08 Sie 2013, 12:42

Vanos napisał(a):Podaj jakiś ciekawy przykład w cenie do 40-45 tys zł...
Rocznik powyzej 2004.


A co ma do tego rocznik???
Chodzi Ci o lans czy o jazdę???

Lubuje się w 2JZach które są w starszych autach ale swoją wytrzymałością i możliwościami robią miazgę z pięknie śpiewającego silniczka Alfy.

Poczytaj o UZetach, JZach ...

Masz jeszcze BMWe R6,V8 Merolki AMG, Ski,RSki tak naprawdę jest w czym wybierać .
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10398
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

08 Sie 2013, 13:11

a może zainteresuje Cię np taki lexus is250? [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] (oferta przykładowa)
luck112
Początkujący
 
Posty: 149
Miejscowość: Wręczyca Wielka
Prawo jazdy: 10 02 2013
Auto: Renault Scenic III

08 Sie 2013, 18:09

Na górze wypowiedzieli się właściciele Alf, masz jeszcze jakieś pytania?
JDM
Początkujący
 
Posty: 93
Prawo jazdy: 27 06 1990
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Lexus
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

08 Sie 2013, 21:39

Z wyjątkiem osiągów to będzie krok w tył w stosunku do E46 pod praktycznie każdym względem. Wystarczy kupić E46 z normalnym, fajnym R6 pod maską, które mimo mniejszej pojemności sobie spokojnie poradzi z taką alfką fwd z przeciążonym nosem.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

08 Sie 2013, 22:04

Przesiadka z BMW do alfy??? toż to grzech!:D
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

09 Sie 2013, 08:34

szybki napisał(a):A co ma do tego rocznik???Chodzi Ci o lans czy o jazdę???


Dla mnie równie ważny jak przyjemność z jazdy jest design samochodu.
Auto najzwyczajniej w swiecie musi mi się podobać.
Nie chcę jeździć "zabytkiem" do którego części bedę sciągać od innych "antykwariuszy"
Za amerykanskie wynalazki dziękuję, MB? Spasione Coupe z przodem taksówki tez odpadają.
Jeżdzić czymś co mi się nie podoba ale ma fajny silnik (pewnie z 6 cyfrowym przebiegiem)
to jest raczej lans. Albo masochizm...

kirin88 napisał(a):Przesiadka z BMW do alfy??? toż to grzech!:D

Wiesz kazda sroczka swój ogon chwali.
Na forach Alfa Romeo twierdzą zupełnie odwrotnie. Chociaż z tego co wyczytałem na forach ta marka jako nieliczna (obok Saaba) budzi uznanie alfistów ale to inny temat.

jiGsaw napisał(a):Z wyjątkiem osiągów to będzie krok w tył w stosunku do E46 pod praktycznie każdym względem.


Przestań...
Mnie te auto nie chwyciło za serce.
No ale kto co wymaga.

Wiem,że trudno jest zdobyć dobre rady w kraju w którym panuje powszechny kult VW, BMW itp.
Zwłaszcza w temacie zakupu samochodu włoskiego, francuskiego czy niszowego.
Ale mialem nadzieję, że jest tu użytkownik takiego samochodu i się udzieli.
No cóź...
Vanos
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 6
Auto: BMW E46
Silnik: 2.0 143KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

09 Sie 2013, 08:52

Vanos napisał(a):Dla mnie równie ważny jak przyjemność z jazdy jest design samochodu.
Auto najzwyczajniej w swiecie musi mi się podobać.
Nie chcę jeździć "zabytkiem" do którego części bedę sciągać od innych "antykwariuszy"
Za amerykanskie wynalazki dziękuję, MB? Spasione Coupe z przodem taksówki tez odpadają.
Jeżdzić czymś co mi się nie podoba ale ma fajny silnik (pewnie z 6 cyfrowym przebiegiem)
to jest raczej lans. Albo masochizm...


No i tu jest pies pogrzebany;) Ludzie kupują alfe bo im się podoba, samochód niewątpliwie ladny, kupuje się sercem... Lecz sprzedaje rozumem gdy zaczyna brakować pieniędzy na kolejne naprawy a samochód ma drugi dom u mechanika. Masochizm, to kupować samochód o podwyższonym stopniu ryzyka w kwestii awaryjności. A 6 cyfrowy przebieg?? Taki ma prawie każdy kilkuletni używany samochód ;)
Vanos napisał(a):Wiesz kazda sroczka swój ogon chwali.
Na forach Alfa Romeo twierdzą zupełnie odwrotnie. Chociaż z tego co wyczytałem na forach ta marka jako nieliczna (obok Saaba) budzi uznanie alfistów ale to inny temat.


Na forach alfy co mnie bardzo zdziwiło spotkałem się ze szczerymi opiniami odnośnie alfy gdy swego czasu jeszcze nieświadomy chciałem taki samochód nabyć. Szczerze mi pisali, że alfa jest bardzo kapryśna i lubi się psuć. Jeszcze jak żyje nie spotkałem człowieka, który jeździł bmw i chciał kupić alfe. Albo nigdy bmw nie jeździłeś albo jesteś naprawdę wyjątkiem od reguły.
Vanos napisał(a):Przestań...
Mnie te auto nie chwyciło za serce.
No ale kto co wymaga.

KUPISZ SERCEM SPRZEDASZ ROZUMEM
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

09 Sie 2013, 09:02

Dzięki za wszelkie opinie.
Te ZA i PRZECIW- pozwoli mi to podjąc ostateczna decyzję.
Vanos
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 6
Auto: BMW E46
Silnik: 2.0 143KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

09 Sie 2013, 10:07

Vanos napisał(a):Nie chcę jeździć "zabytkiem" do którego części bedę sciągać od innych "antykwariuszy"

Ostatnio używałem SC430 z 03r czyli już zabytek auto miało zrobiony wydech z dolotem, pod maską V8, części są narmalnie dostępne tylko nie potrzebne.
Vanos napisał(a):Dla mnie równie ważny jak przyjemność z jazdy jest design samochodu.Auto najzwyczajniej w swiecie musi mi się podobać.

No to sądzę że temat jest nie potrzebny bierz Alfę, trudno jest znaleźć auto podobne wizualnie do alfy.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10398
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe