Alkomat z funkcją rozpoznawania twarzy zamiast autoblokady

07 Sty 2022, 10:55

Witam szanownych forumowiczów. :piwo:
Rozpoczynam swoją własną przygodę w transporcie, jednak po przykrych doświadczeniach z poprzednich firm wynikających z nietrzeźwości kierowców chce maksymalnie zminimalizować ryzyko kosztownego wypadku z udziałem nietrzeźwego...
Rozwiązanie alkoblokady jest mi znane ale znam również fakt jak łatwo jest te blokady oszukiwać ;-( Może się niektórzy śmiejecie ale chce zrobić wszystko by nie stracić przez pracownika dorobku życia. (zawodowy kierowca musi miec absolutne 0 w wydychanym).
Przeglądajac nowinki z zakresu rozwiązań trafiłem na systemy AlkoPrevent z rozpoznawaniem twarzy. Co za tym idzie do alkomatu nie dmuchnie już np kolega albo powietrze z balonika jak to nie raz robia kierowcy z alkoblokadami typu Drager. Tu moje pytanie - czy ktoś z Was posiada to rozwiązanie? Dla mnie wydaje się idealnym - raz na wzgląd na cene(o wiele taniej niż Drager) dwa o wiele skuteczniejsze. Dziękuję za wszelkie opinie.
winamarcina
Nowicjusz
 
Posty: 3

09 Sty 2022, 16:57

Tego który będzie popijał podczas pracy będąc kierowca nie oduczysz tego bo będzie dalej kombinował żeby ominąć blokadę. I ty wcale nie jest potrzebny inny kierowca żeby dmuchnąć w alkomat. Jest wiele sposobów na oszukanie go a rozpoznawanie twarzy to jedynie utrudnienie ale to również jest do obejścia. Dlatego jak ktoś kombinuje to raczej to nie pomoże na długo.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

09 Sty 2022, 17:08

Jak Twoim zdaniem mozna oszukac wykrywanie twarzy? Zdjecie nie przejdzie. Nawet na moim iPhone
winamarcina
Nowicjusz
 
Posty: 3

14 Sty 2022, 11:17

Myślę że ten co pije i tak znajdzie patent na to żeby być pijanym...niestety za wszelką cenę
gruchaa
Nowicjusz
 
Posty: 13

14 Sty 2022, 11:51

winamarcina napisał(a):Jak Twoim zdaniem mozna oszukac wykrywanie twarzy? Zdjecie nie przejdzie. Nawet na moim iPhone


Dmuchnie z balonika :mrgreen:
Jedyny prawie 100% system, to ciągłe badanie powietrza w kabinie. Oczywiście też do obejścia, przy użyciu akwalungu :lol:


gruchaa napisał(a):Myślę że ten co pije i tak znajdzie patent na to żeby być pijanym...niestety za wszelką cenę

Jedyny pewny sposób to eliminacja, albo zatrudnienie samych alkoholików :mrgreen:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

14 Sty 2022, 16:51

Jak dmuchanie z balonika? Moze przy zwykłej blokadzie tak ale nie w przypadku pomiaru ktory dokonuje się w tym samym momencie gdzie trwa skanowanie twarzy badanego. Luknij zdjęcie :piwo:
winamarcina
Nowicjusz
 
Posty: 3

14 Sty 2022, 17:27

Nie doceniasz kreatywności pijaków :lol:
Montujesz rurkę od swojej strony urządzenia, i puszczasz powietrze z balonika :mrgreen:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

22 Lis 2022, 21:36

To może być ciekawe rozwiązanie i przełom w branży motoryzacyjnej
Marc00
Nowicjusz
 
Posty: 8