Almera II 1.5dCi gorąca nie odpala, silnik chimeryczny.

Almera II 1.5dCi gorąca nie odpala, silnik chimeryczny.

18 Cze 2012, 23:01

Witam. Wyraźnie zauważalną usterką jest brak możliwości odpalenia auta gdy silnik jest gorący. Po zatrzymaniu silnika muszę odczekać kwadrans. W tym czasie gdy próbuje odpalić silnik, to osiąga max 400 obr/min. i gaśnie. Po za tym mam wrażenie, że mój K9K to meteopata. Każdego dnia inaczej brzmi, zmienia mu się trochę moment obrotowy, ale po wyżej 2k obr./min. ma zawsze moc. Na prawdę, wygląda to jakby jego praca zależna była od ciśnienia atmosferycznego i wilgotności powietrza.
W załączniku przesyłam obraz z szybkiej diagnozy. Bardzo mocno zastanawia mnie parametr 0B(ciśnienie w kolektorze dolotowym). Niestety nie miałem baterii w laptopie więc nie mogłem dokonać pomiarów przy pełnym obciążeniu silnika, ale:
Myślę, że parametr 11 to wyrażany w procentach poziom otwarcia przepustnicy zasilającej turbosprężarkę. Poziom jej otwarcia między 800rpm a 2000rpm zwiększa się o ponad 14%, a ciśnienie w kolektorze dolotowym zmienia się jedynie o 4 kPa. Turbosprężarka oraz zawór recyrkulacji spalin mają 3 m-ce. Turbosprężarka podczas pracy wydaje dźwięki wręcz idealne, żadnego stałego, głośnego gwizdu. ECU nie rejestruje żadnych błędów.
przekrent
Obserwowany
 
Posty: 1
Rejestracja: 18 Cze 2012, 19:05
Prawo jazdy od: 01 01 2005
Auto: Nissan Almera II dCi

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Volkswagen Crafter Volkswagen Crafter "Van of the Year 2017"
  Nowy Crafter marki Volkswagen Samochody Użytkowe, produkowany wyłącznie w fabryce w Białężycach koło Wrześni, pod wieloma względami wyznacza standardy wśród aut dostawczych. Samochód ma bardzo bogate wyposażenie ...
  AUTOSALON i AUTOSERWIS 2009 / relacja AUTOSALON i AUTOSERWIS 2009 / relacja
  W dniach 9 -11 października 2009 odbyła się jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych i Międzynarodowych Targów Technik Motoryzacyjnych AUTOSALON/AUTOSERWIS. Ofertę branży samochodowej zaprezentowało ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Motor z napędem odrzutowym, 7
   passat b5 german style
   Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
   S2020005