Almera n16 czy Astra II ??

01 Sty 2012, 22:49

Witam, mam do wydania 10.000zł na sam samochód + jakieś 1000zł na pakiet startowy. Interesuje mnie auto, które będzie w miare możliwości niezawodne.
Oto kilka preferencji:
- Silnik max 1,6.
- Najlepiej z instalacją gazową.
- Głównie jeżdzę sam + ewentualnie 1 pasażer
- Głównie jeżdżę po mieście do pracy
- Spalanie nie gra roli (przykładowe 40zł miesięcznie różnicy nie ma znaczenia), ważny jest stosunek niezawodności do ewentualnych cen napraw

Biorę pod uwagę 2 auta, a więc Almerę n16 oraz Astrę II. Roczniki mniej więcej 2000..Które auto byście polecili Almerkę n16 czy Astrę II?
pit85
Aktywny
 
Posty: 316
Miejscowość: bydgoszcz

01 Sty 2012, 23:06

Astra na pewno będzie miała tańsze części, ale podejrzewam, że Almera będzie bardziej niezawodna. Poza tym Astra jest chodliwa i ciężej będzie znaleźć bardzo zadbany egzemplarz. Ja bym brał Almere.
havoc
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 352
Miejscowość: Rzeszów
Auto: Porsche 911 Carrera 4 GTS
Silnik: 3.8 408 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

02 Sty 2012, 07:07

Tak jak poprzednik napisał,Astra II minimum 2000rok i do 10tysięcy to może być ciężko o dobry egzemplarz.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

02 Sty 2012, 12:26

No Almery N16 do 10tys.zł w db stanie raczej też nie dostanie.
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

02 Sty 2012, 18:12

A co to znaczy auto w "dobrym stanie"? Są takie w ogóle 12 latki? Według internetowych wycen te autka kosztują właśnie około 10 tysięcy, a nie wierzę że 12 letnie astry II lub almery II są padlinami, bo spokojnie z 3 lata powinny pociągnąć? Mógłbym dołożyć z 1000zł, ale skoro ich wartość to 10kawałków to po co przepłacać?
pit85
Aktywny
 
Posty: 316
Miejscowość: bydgoszcz

02 Sty 2012, 18:59

Osobiscie bym brał astrę (bardziej europejska) gdyż byłem swego czasu jej szczęśliwym posiadaczem, jedyny minus to słabo wyprofilowane oparcia siedzeń więc w zakretach troszkę się lata :D
Almerka też fajna, prowadziłem wiele razy, minusem jak dla mnie jest fakt, że często rozciągają się w nich łańcuchy rozrządu-dosć kosztowna zabawa :evil: reszta rewelacyjna :D

Ogólnie astra bardziej podatna na awarie ale bardziej mi się podoba i ją bym kupił :? rzecz gustu oczywiście.
robbydzia
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 440
Auto: citroen, chevrolet

02 Sty 2012, 19:04

pit85 są nawet 20latki ale pewnie i tak nie uwierzysz..
No tutaj też byś sie zdziwił bo czasami starsze auta bywają w lepszym stanie niż te nowsze no ale to tylko pojedyńcze przypadki.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

02 Sty 2012, 21:55

pit85 auto w dobrym stanie to takie które nie jest wieloodcieniowe,maska nie odstaje na pół metra,silnik nie rzyga olejem itp. a większość Astra II poniżej 9-10tysięcy to własnie takie po przejściach,choć ok są rodzynki ale zazwyczaj szybko sie rozchodzą lub trafiają do rodziny/znajomych.
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

02 Sty 2012, 22:48

Astrą II jeździłem wiele razy i z całą pewnością mogę ją polecić !
Niestety porównania jako takiego nie mam bo almerą jechałem raz czy dwa ,jednak ople I czy II były jedne z lepszych tego typu.
tyci99097
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 03 11 2009
Auto: Opel Astra F 1.6i 75km

05 Sty 2012, 14:47

Z racji dostępu do tańszych części,oraz ceny wybrałbym Astre II. Fajny kompakt, dostaniesz z dobrym wyposażeniem i wersja silnikową. Do tego są w miare ekonomiczne.
Alkomaty
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 376
Miejscowość: Warszawa

07 Sty 2012, 11:46

Kwestia wizualna oraz to jak się kto czuje w aucie to trzeba po prostu się przejechać i tym i tym. Ale jak jest ze współczynnikiem awaryjność/ceny części?
pit85
Aktywny
 
Posty: 316
Miejscowość: bydgoszcz

07 Sty 2012, 14:45

Do Nissana będą troche droższe części niz do Astry ale nie będzie to jakas kolosalna różnica.
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

16 Sty 2012, 12:50

Podłącze się pod wątek, bo własnie też myślę o kupnie Astry II lub Almery n16. Jak wygląda spalanie w obu samochodach, czy jest porównywalne? Czy silniki almery dobrze znoszą instalacje gazowe?
antii7
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Rzeszów

16 Sty 2012, 18:33

Odgrzewam kotleta :D

W nissanie nie masz dużego wyboru silników a ich praca z LPG jest różna, jesli jest odpowiednia instalacja to jest O.K.
Opel z LPG dobrze sobie radzi to już wiadomo :D

Z nissanem (ogólnie) jest jeszcze jeden problem, podłączenie go pod kompa, niby proste a jednak są problemy z komunikacją.
Z oplem nie ma takich problemów, podłączy się każdy kto posiada kompa w domu i 100zł w kieszeni na odpowiedni kabel :lol: np do vectry II wystarczy tylko spinka do papieru aby wykonac podstawową diagnozę:lol: (kody migowe)
Pisze o tym bo może się okazać, że konieczne będzie (montaz LPG) przez jakiś czas częste podłączanie pod kompa i wtedy.... :?
robbydzia
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 440
Auto: citroen, chevrolet

19 Sty 2012, 10:24

Jak dla mnie to zdecydowanie Astra II. Raz,że masz szerszy wybór,a dwa tańsze części,dostęp do nich powszechny. W tej cenie naprawdę wybór jest duży,więc skuś się na lepsza wersję wyposażeniową.
Autofocus
Nowicjusz
 
Posty: 20
Prawo jazdy: 12 06 1998