Błędy w bazie historiapojazdu.gov.pl - 850tyś. km w rok

15 Lis 2020, 18:58

Niestety błędy w bazie historiapojazdu.gov.pl zdarzają się, system jest nie doskonały, podczas kontroli policjant zagląda przez ramie i cos tam spisuje, nie rzadko nie wiedząc czy to licznik dzienny, tymczasowy czy może to wersja amerykańska lub angielska i przebieg jest w milach;)
Dla przykładu poniżej jeden z naszych samochodów firmowych do sprzedania, rok produkcji 2016, okresowe badanie 24.08.2019 z przebiegiem 76182km, 05.08.2020 kontrola policyjna przebieg 931 462km
Błędy w bazie historiapojazdu.gov.pl - 850tyś. km w rok
comfortcar
Początkujący
 
Posty: 52
Zdjęcia: 24

16 Lis 2020, 07:42

A jaki powinien być przebieg prawdziwy? Przez rok ciężko by było zrobić 850tyś. km. Być może tu za dużo Policjant dopisał o jedną cyfrę.
Wyjaśniliście już sprawę?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9766
Zdjęcia: 34

16 Lis 2020, 10:37

Rokiko napisał(a):Przez rok ciężko by było zrobić 850tyś. km.
Raczej jest to nie realne bo codziennie kierowca musiałby robić min. 2,3 tyś km licząc średnią prędkość 100km/h to musiałby być w drodze 23 z 24 godzin :mrgreen:
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

16 Lis 2020, 15:10

obecny przebieg 102tys km, jesteśmy na etapie wyjaśniania sprawy ale kontakt z CEPIK jest utrudniony żeby nie powiedziec nie możliwy.... gdy wszedł przepis o spisywaniu licznika przy kontroli policyjnej to co drugi dzien podawali w telewizji rekordy ile niby ktos cofnął licznik... ciekawy jestem co bedzie w przypadku kontroli:)
comfortcar
Początkujący
 
Posty: 52
Zdjęcia: 24

17 Lis 2020, 22:43

comfortcar napisał(a):jesteśmy na etapie wyjaśniania sprawy ale kontakt z CEPIK jest utrudniony żeby nie powiedziec nie możliwy
Daj znać co z tego wyjdzie bo to ewidentny błąd w bazie.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9766
Zdjęcia: 34

24 Lis 2020, 14:53

Z tego co się orientuje zmiany w cepik są raczej niemożliwe - w mojej ocenie możecie ubiegać się o jakąś korektę pisemną jeżeli macie dokument z kontroli może warto udać się na komisariat nawet ten najbliższy - pewnie nie jesteście jedyni.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1261
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

24 Lis 2020, 17:37

Tak jak napisałeś, zmiana w cepiku nie jest możliwa, w przypadku gdy błąd jest wynikiem diagnosty wykonującego badanie należy się udać na stację diagnostyczną aby dokonali korekty. Dowiedzieliśmy się iż w przypadku kontroli policyjnej należy skontaktować się z jednostką policji która dokonywała kontroli, sprawa jest ciekawa ponieważ auto jest przedmiotem wynajmu w wypożyczalni więc ustalenie jednostki policji nie będzie łatwe. Co więcej przy kolejnym badaniu prawdopodobnie auto nie będzie dopuszczone do ruchu ze względu na mniejszy przebieg niż wcześniejszy wpis.
comfortcar
Początkujący
 
Posty: 52
Zdjęcia: 24

24 Lis 2020, 17:57

Szczerze to nie słyszałem aby w takiej sytuacji auto miałoby być niedopuszczone do ruchu ? W sumie to na jakiej podstawie ? Mogę się mylić.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1261
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

25 Lis 2020, 08:53

Nie mam pewności, że tak jest ale czytałem artykuł o takim przypadku 2-3 dni temu. Diagnosta wprowadza przebieg więc być może nie może dodać mniejszego niż był...
comfortcar
Początkujący
 
Posty: 52
Zdjęcia: 24