Alternatywa dla A3 8L 1.8t (Seat Leon mk1 1.8t)

21 Kwi 2021, 17:03

Siema, szukam fajnego egzemplarzu ww. modeli tak do 11 tyś. Czy znajdę coś konkretnego z LPG? (Bez większego wkładu)

Czy ta sztuka [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] jest "najlepszym egzemplarzem za tę cenę"?
r2r
Nowicjusz
 
Posty: 24
0

21 Kwi 2021, 17:12

r2r napisał(a):Siema, szukam fajnego egzemplarzu ww. modeli tak do 11 tyś. Czy znajdę coś konkretnego z LPG? (Bez większego wkładu)

Raczej patrząc na Twoje typy to nie znajdziesz.
Ten seat dobry. Widać że ktoś ma gust "tuningowy"
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
0

21 Kwi 2021, 17:40

szybki napisał(a):Raczej patrząc na Twoje typy to nie znajdziesz.
dzięki za szczerość.

A ten z linka to ile trzeba doinwestować w ten wymiony haldex i przeguby?
r2r
Nowicjusz
 
Posty: 24
0

21 Kwi 2021, 18:42

Poszukałbym cokolwiek z ośką, bo tutaj niby kupujesz 4x4 ale..nie działa..
Poza tym nie wiadomo co jest grane i jaki koszt.
Zastanawia też fakt wkładu w auto m.in we wrześniu nowy kompresor klimy i nagle decyzja o sprzedaży.
Przeguby do wymiany ale radio dotykowe 2 din, felgi 19 cali, boczne kierunki dynamiczne.. :roll:
demirbiras
Zaawansowany
 
Posty: 931
Prawo jazdy: 14 08 2009
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Astra H
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
1

21 Kwi 2021, 19:04

demirbiras napisał(a):Przeguby do wymiany ale radio dotykowe 2 din, felgi 19 cali, boczne kierunki dynamiczne..

No jakby hajs z tych dodatków był włożony we wnętrzności to by było idealne. Czyli uważać na te auta w takiej cenie? + Nie znajdzie się nic w okolicach 11-12 tyś? Zależy mi na tym, żeby to był silnik 1,8t (180km) + gaz.
r2r
Nowicjusz
 
Posty: 24
0

21 Kwi 2021, 19:10

W sumie standard, na chińskie radio i wieśniackie felgi budżet się znalazł ale na zrobienie napędu i wymianę przegubów już nie bardzo. Na szczęście na dywaniki "z blachy ryflowanej" też zabrakło. W sumie przy tym modelu większość egzemplarzy to mniej więcej podobny temat
Nooo ale skoro to coś z linku ci się spodobało a do tego nie chcesz większego wkładu toooo... :mrgreen:
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Poradnik kupującego #2 - Audi A4 B6 (2000-2004)
    Geneza Audi A4 o oznaczeniu producenta B6 wprowadzono do sprzedaży w 2000 roku jako sedan. W następnym roku dołączyła wersja kombi, a w 2002 roku kabriolet. Samochód dzieli wiele rozwiązań z poprzednim modelem o oznaczeniu ...
    Najdziwniejsze pomysły motoryzacyjne ostatnich lat
    Tegoroczne edycje targów motoryzacyjnych pokazały, że producenci samochodów podczas prac koncepcyjnych wciąż poszukują niestandardowych rozwiązań. Które z nich okażą się trafne, zweryfikuje czas. Eksperci ...

21 Kwi 2021, 19:25

Invi napisał(a):Nooo ale skoro to coś z linku ci się spodobało
nic czegoś takiego nie napisałem. Szukam auta z tym silnikiem w gazie, to jedyne co mi się podobało z tej oferty. No może skóra bo to zawsze jakiś estetyczny walor, ale w lecie to duℙą się na to nie da usiąść..
r2r
Nowicjusz
 
Posty: 24
0

21 Kwi 2021, 19:42

Chłopie, szukasz leona 1.8t w gazie, to już wiele tłumaczy
:ok:

Jako użytkownik czarnej skóry - zima jest o wiele mniej przyjemna niż lato. Żeby w lecie się mocno nagrzała to naprawdę samochód musi stać sporo w pełnym słońcu
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
0

21 Kwi 2021, 19:48

Invi napisał(a):leona 1.8t w gazie
silnik jest wytrzymały, nie widzę problemu.
r2r
Nowicjusz
 
Posty: 24
0

21 Kwi 2021, 19:56

r2r napisał(a):Zależy mi na tym, żeby to był silnik 1,8t (180km) + gaz.

A dlaczego koniecznie 180? Poszukaj sobie Octavii/A3 1,8T AUM 150, mocne graty mają te silniki i sam soft to 190-200 koni.
A co do gazu owszem ale jednak ta instalacja musi być dobra, jak silnik chodziło np na ubogo to możesz się zdziwić jak Ci się rozleci.
demirbiras
Zaawansowany
 
Posty: 931
Prawo jazdy: 14 08 2009
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Astra H
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
0

21 Kwi 2021, 20:11

Dzięki za polecenie. Mam pytanie czy 180km będzie dużo droższe niż zchipowanie
demirbiras napisał(a): AUM
? Czemu akurat ta wersja silnika?

Co sądzicie o tym audi? (sory jak nie ten dział) [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] chyba lepiej manual ?

Ten jest względnie blisko mnie [link do oferty na Olx wygasł]

Może na tym stracę, ale Octavii nie chce.
r2r
Nowicjusz
 
Posty: 24
0

21 Kwi 2021, 20:43

r2r napisał(a):silnik jest wytrzymały, nie widzę problemu.


Ale mi nie chodzi o to czy coś jest wytrzymałe czy nie. Wybrałeś model i silnik, który jest chyba najbardziej pożądany na rynku przez średnio zamożnych sebixów/wieśniaków i ma to swoje następstwa
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
0

21 Kwi 2021, 21:05

Invi napisał(a):silnik, który jest chyba najbardziej pożądany na rynku przez średnio zamożnych sebixów/wieśniaków
śmiechłem :lol: akurat mieszkam na wsi od jakiś pięciu lat także by się zgadzało. :ok:

Ale mniejsza o ten offtopowy hejt na ludzi którzy katują fajne silniki w popularnych autach.

Mam nieco ponad 20 lat, jeżdżę przepisowo w znacznej mierze i jestem bardzo spokojnym człowiekiem. Ale chciałbym mieć auto które ma buta gdy przyjdzie do wyprzedzania. Może jazda Astrą H 1.4 w gazie od mamy mnie odstraszyła od nieuturbionych jednostek (pierwszym moim autem był golf 3 w 1.9tdi i był bardzo w porządku względem zbierania tzn. NM). Po namyśle może powinienem ustatkować się na jakieś słabsze jednostki bo wcale mi nie potrzebne jest aż tak dużo koni.

Chce coś co mało pali (LPG na krótkie trasy, ale też raz do roku, żeby za granicę pojechać i spowrotem), "w razie czego"
ma zapas mocy, jest sprawdzoną jednostką, do której są w miarę tanie części. A3 podobno jest też obszerna (względem miejsca nad głową) na wysokich ludzi (mam 195cm), przy tym zgrabna i nie trzeba szukać miejsca na parkowanie. Lubię małe auta z duszą dlatego po dłuższym researchu wybrałem A3, w 1.8t w wersji 180km / seat w tej samej wersji. ale jeśli to zły wybór, rynek jest przepełniony zajechanymi VAGami, w które trzeba włożyć drugie tyle to ok, poszukam czegoś innego.
r2r
Nowicjusz
 
Posty: 24
0

21 Kwi 2021, 21:49

r2r napisał(a):śmiechłem :lol:

A ja Ci powiem tak :D nie masz kasy i chcesz jej mieć jeszcze mniej.


No ale nic prawie w każdym temacie jest ta sama dyskusja o ludziach których nie stać a twierdzą na siłę że stać to tak po polskiemu :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
0

21 Kwi 2021, 22:22

r2r napisał(a):? Czemu akurat ta wersja silnika?

Wydajne graty typu turbo i wtryski z potencjałem na 200 koni a turbo nawet na 220-230

a co do tych audic, jedynka to prawdopodobnie może być AUM ale skrzynia automat....a dwójka prawie 1,5k wyświetleń czyli pełno osób już to oglądało na żywo i chętnych brak nawet przy takiej kasie.

A jak chcesz coś co mało pali to może jakaś Ibiza 1,9 tdi 100 konna? + ew. program?
demirbiras
Zaawansowany
 
Posty: 931
Prawo jazdy: 14 08 2009
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Astra H
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
1